Brak reakcji komputera + problem z błędem RunDLL + problem z myszką

Ostatni mój temat na forum (a przynajmniej narazie)

Mamie czasami komputer się zawiesza, ale tak całkowicie, że nie reaguje myszka, klawiatura, obraz i dźwięk się zatrzymuje

Drugi problem znajduje się na tym obrazku i pojawił się dziś rano po włączeniu komputera i wyświetla się za każdym razem gdy się go włączy lub zresetuje

uiILSk.png

No i co wy na to?

A co mówią logi systemowe?

Z zawieszaniem sprawa może być grubsza. Zacząłbym od sprawdzenia pamięci RAM. Jeśli masz możliwość podmień na inne lub przynajmniej wymontuj obecne ze slotów, przeczyść je i zamontuj w zmienionej kolejności. Możesz też przywrócić ustawienia domyślne BIOS dla pewności.

Problem z błędem to najpewniej kwestia wyłączenia zbędników z autostartu.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Mogę zrobić skan dysku twardego w poszukiwaniu błędów? A istnieje skanowanie innych podzespołów w poszukiwaniu błędów?

U mnie problem freezami takimi jak opisujesz był związany z felerną kartą wifi(zarówno w stacjonarce jak i później laptopie). Pierwsza rzecz którą sprawdzam to właśnie karta, za pierwszym razem posądzałem nietypowe oprogramowanie - przeglądarka Safari, albo wirusy (skanowania było co niemiara bez skutku) później wymieniłem RAM, kabel sata od dysku, dysk, grafikę, zasilacz a nawet procesor… a okazała się felerna karta. W sumie wykorzystałem okazje na upgrade :smiley: Nie były to sterowniki bo zamontowałem identyczną i działała. (kupiłem dwie) Po roku, znowu się zaczeły objawy. Wtedy zmieniłem model i sprzęt mimo lat na karku działa stabilnie jak skała.

Problemy z dyskiem najczęściej objawiają spowolnieniem albo BSODEm z PAGE_FAULT_PAGED_AREA, z RAM resetem lub PAGE_FAULT_NO_PAGED_AREA. Ze sterami BSODem IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL(+ wyszczególniony plik .sys sterownika). Rzadko kiedy jest zwykły freeze. Może to być u Ciebie karta lan. Często w pracy padają lany i objawy są podobne albo wręcz nie chcą się uruchomić po wpięciu kabelka w felerne gniazdo. Co ma lan do wiatraka… ano jednak ma.

Proponuje Ci zmienić metodę podłączenia sieci na jakiś czas - tak dla wszelkiego ale. Zmień tytuł na np. “Problem z zawieszaniem, brak reakcji myszy i klawiatury” bo temat pójdzie do śmietnika… 

Skanowanie RAM memtest86,  dla dysku HDDScan, dla procesora OCCT, dla grafiki FurMark, wszystko w jednym SiSoft Sandra.

Jezus maria ale ze mnie idiota przecież mam CCleaner i mogę tego błędu RUNDLL się pozbyć CCleanerem!

■■■■ nie działa dalej to samo

 Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Nie trzeba. Ten błąd RUNDLL się pojawia ponieważ ostatnio skanowałem komputer mamie programem Malwarebytes Anti-Malware i ten plik w ścieżce na tym komunikacie został wykryty jako zagrożenie i przeniesiony do kwarantanny. Dlatego mam ten komunikat z błędem RUNDLL. Musiałbym przywrócić plik ze ścieżki podanej na zrzucie błędu żeby się nie pokazywał ale wtedy mogę narazić mamę na zagrożenie a wiem że Anti-Malware jest naprawdę dobry w tym co robi.

Jeśli masz CCleanera to co za problem wejść w zakładkę autostart, przeglądnąć co ładuje się z systemem i wyłączyć zbędniki w tym najpewniej komponent, który powoduje błąd.

 To go przywróć i napisz w dziale bezpieczeństwo,poproś o sprawdzenie logów

Zaplanowane zadania. Nie spojrzałem wtedy na tą zakładkę i nie znalazłem. Teraz znalazłem no i po problemie

Co do zawieszania. Uważacie że problem rozwiązałaby defragmentacja dysku albo wyszukiwanie i usunięcie błędów na dysku?

Jeszcze jeden ma mama problem. Myszka się odłącza chociaż jest podłączona. Normalnie na parę sekund przestaje myszka działać i słychać dźwięk że urządzenie zostało odłączone i potem słychać że podłączone Może to problem z magistralą. Co mogę zrobić?

Myszka jest podłączona do przedniego lewego gniazda USB. Ma za krótki kabel by była podłączona z tyłu

Podłącz do innego gniazda USB, zobaczysz czy to wina gniazda USB czy myszki

W drugim przednim gnieździe jest podłączona klawiatura która działa bez zarzutu więc jedynym sprawdzeniem czyja to wina jest podłączenie klawiatury do tylnego gniazda USB

Zamieniłem przednie gniazda USB. Myszkę podłączyłem do prawego gniazda, klawiaturę do lewego (czyli na odwrót). I dalej to samo. Klawiatura działa bez zarzutu. Czyli wychodzi na to, że to z myszką mamy jest coś nie tak. Komp mamie już nie traci reakcji więc wszystko z mamy kompem już jest OK.