Zgrywanie kaset VHS do komputera

Witam. Poszukuję sprzętu który zgrałby mi kasety VHS/ lub z kamery analogowej do komputera (mam magnetowid). Od razu mówię że mam urządzenie typu video grabber i jest bardzo słaba jakość :confused: Poszukuję więc czegoś co zapewniłoby bardzo dobrą jakość(HD?) Myślę czy nie można by było podłączyć jakiejś nagrywarki czy coś.

CENA nie gra większej roli :slight_smile:

Pozdrawiam.

Na forum Favore.pl taki mały wątek na ten temat

http://www.favore.pl/forum/sprzet-elekt … 253,0.html

albo tu dobreprogramy.pl

jak-zgrac-film-kasety-vhs-dysk-twardy-vivo-tuner-t167109.html

Tylko że mi chodzi o bardzo dobrą jakość. Pisałem że mam videro grabbera… i tam jest coś 640x 400 czy jakoś tak :confused:

Cześć , niestety musze Cię zmartwić nie da rady zrobić jakości HD z jakości VHS ( niby jak dorobić brakujące piksele vhs to ok. 207 360 pikseli pal do full hd 2 073 600 pikseli) możesz częściowo poprawić jakość jakimś programem do edycji video np. usunąć szum ,poprawić nasycenie ,balans bieli , ostrość itp. sprzętowo wiele nie zdziałasz :slight_smile:

Dzięki za odp.

Ale mi chodzi o to ze jak teraz zgrywam to nawet na full screen nie idzie dać. Znasz jakieś dobra nagrywarki czy cos ?

Niektóre stacjonarne nagrywarki mają funkcję poprawy jakości obrazu przy kopiowaniu starych nagrań z różnego typu nośników na DVD więc full HD tym sposobem nie uzyskasz. Skoro masz już video grabbera to rozetrzyj się za oprogramowaniem z funkcją poprawy jakości materiału video przed jego nagraniem np. na DVD np. Pinnacle Studio.

:roll:

HD?

VHS z jego poziomą, oferującą 240 linii rozdzielczością obrazu tłumaczy uzyskaną jakość.

Mam jeszcze taki pytanie: Dlaczego jak zgrywam to (wiadomo w programie zgrywa to po klatce i sie troche tnie filmik)ale nawet gdy już mam film zgrany tnie się :confused: Video grabber usb

Być może ustawiłeś jakość kodowania lub format, przy którym sprzęt już nie wyrabia.

Windows nie ma schedulera real-time, który pomógł by nieco w obróbce, w efekcie wszelkie,

powstałe przy zgrywaniu “glitche” - a zauważ, że nie dokonujesz konwersji materiału już stricte

cyfrowego, lecz przetwarzasz sygnał analogowy o dużej ilości informacji - zostaną zapisane

w wyjściowym pliku i będą później odtworzone.

Zapewne masz na ekranie zakłócenia przypominające ukośne ścięcie obrazu,

tak, jakby ekran złożony był z 2 połówek, lub coś zbliżonego.

Wywal ten szmelc Video Grabber do smieci , sam nie dawno dałem się na mówić na ten badziew i tylko w topiłem pieniądze bo szmelc nie działał nawet tu na forum jest gdzieś mój temat związany z tym grabberem.

Kupiłem używaną kartę TV WinFast XP 2000 Expert za 30 zl i pięknie wszystko zgrałem , tobie też tak radze , kup jakąś używaną karte telewizyjną moge dać ci nawet namiar gdzie gość tanio sprzedaje i zaoszczędzisz czasu i nerwów.

Być może ustawiłeś za mocne kodowanie w locie i sprzet nie wyrabia , ustaw kodowanie MPEG-2

Witam

Planuję zakupić tuner TV którego najważniejszym zadaniem będzie zgrywanie filmów z VHS, ewentualnie jeśli to możliwe, to bezpośrednio z kamery analogowej zapisującej na kasetach VHSC. Zależy mi na wysokiej jakości obrazu. Czy ktoś podpowiedziałby mi jaki tuner najlepiej wybrać? Nie potrzebuje zewnętrznego.

Z tego co się dowiedziałem, to oprócz kart TV, w sprzedaży są też karty których zadaniem jest tylko przechwytywanie obrazu. Czy dają one lepszą jakość? Jeżeli tak, to też proszę o przykłady.

W tej chwili zastanawiam się nad tymi tunerami:

AVerMedia AVerTV Hybrid Speedy PCI-E - http://www.ceneo.pl/1353778s

AVERMEDIA DVB-T HYBRID - http://www.ceneo.pl/312318s

AVerMedia AVerTV Hybrid Ultra USB (61M039HBF0AL) - http://www.ceneo.pl/1115379s

Proszę o pomoc :slight_smile:

Dzięki!

A jaka ma być lepsza jakość z piasku bata nie ukręcisz.

Kupuj jakoś zwykłą karte TV i styka , nie zależnie co nie kupisz superowego i tak cudów nie zdziałasz , przecież to jest VHS z tego się juz nic nie da lepszego zrobić , bo niby jak.

A poprawienie trochę jakości nie jest związane ze sprzętem , tylko twoją wiedzą na temat edycji przechwyconych materiałów , bo używając filtrów itp. można lekko poprawić jakość , ale chodzi tu o jakość zakłóceń jeżeli występowała na taśmie bo o innej poprawie jakości takie jak myślisz ze z VHS zrobisz HD to zapomnij