Zmiana płyty głównej a licencja OEM

Witam. Obecnie mam zainstalowanego Windowsa 7 Pro OEM na płycie głównej ASUSa. Płyta jest sprawna (prawie w 100% :P) oraz na gwarancji. Moje pytanie: czy jakbym kupił nową płytę GIGABYTE, to mógłbym zainstalować jeszcze raz tego Win7 OEM?

Pozdrawiam :slight_smile:

Jest to możliwe (zn system powinien się aktywować)ale nie będzie to zgodne z licencją oem Windows 7.

Jeżeli kupowałeś 7 osobno to nikt ci nie udowodni (w przypadku jakiejkolwiek kontroli) że system jest nielegalny tak więc ja bym spokojnie instalował wtedy :slight_smile:

A skąd masz taką pewność ??

Jest jakaś określona ilość pkt. na aktywację. mobo zabiera ich najwięcej, nie wiem czy uda Ci się aktywować (raczej nie).

Zadzwoń do microsoftu i powiedz, że Ci się mobo spaliło

a niby jak?

skoro jest rachunek (nie jest to konieczna rzecz), naklejka COA na komputerze, oryginalny nośnik to wystarcza aby udowodnić legalność systemu

online- czasem się uda czasem nie, telefonicznie zawsze się aktywuje (wystarczy powiedzieć cokolwiek np płyta mi się spaliła czy nie mam neta itd…)

Windows 7 kupowałem oddzielnie, w sklepie internetowym. Rachunek chyba nawet mam :slight_smile:

Naklejkę COA też mam, oryginalny nośnik i klucz też.

Czyli dałoby się aktywować telefonicznie, ew. online?

A niby tak że te dane przechowywane są na serwerach M$ i wystarczy je skonfrontować.

Może i dało by się, ale co z tego jak tracisz licencję postępując niezgodnie z jej postanowieniami.

da się bez problemu aktywować online a w najgorszym przypadku telefonicznie.

Zaraz, o czym Wy tu piszecie? O tym, czy “się da”, czy jest to legalne. Bo jakoś się da. Co więcej - jak zainstalujesz pirata, to tez się da i bedziesz miał pirata. Ale chyba nie o to chodzi.

Licencja OEM nie zezwala na zainstalowanie na innym komputerze i tyle.

zezwala nie zezwala co z tego…

nikt Ci nie udowodni że był ten system (konkretnie klucz) użyty na innym pc jeżeli zostanie spełnione to co wyżej podałem czyli: naklejka coa na komputerze z aktualnie zainstalowanym 7, oryginalny nośnik i do tego rachunek zakupu. System “przejdzie” wszelakie testy legalności itp.

Przecież ludzie z MS nie są głupi, i dobrze wiedzą że jak

nie aktywują legalnego OEM, na starym kompie z nową płytą główną,

to użytkownik zainstaluje pirata, a tu chyba nie o to chodzi…

Idąc tym tokiem rozumowania, to o kant … rozbić całe licencjonowanie.

Przyjmując takie założenia jest ono po prostu zbyteczne, a kupowanie wersji BOX jest kompletnie bezsensowne :stuck_out_tongue:

Popełnienie morderstwa doskonałego też jest dopuszczalne, bo i tak nikt tego nie wykryje :stuck_out_tongue:

No niestety jeżeli już się decydujemy na Oem musimy być świadomi że nie możemy legalnie zmieniać komputery i go na nich instalować

mimo że bedzie działać .

Zgadza się, ale w takim wypadku MS, sam sobie szkodzi windując ceny BOXów…

Fajnie by było jakby ktoś z MS, zajął pubilczne stanowisko w tym temacie,

rozwiewając wszelkie wątpliwości…

Radzę zgłębić tajniki aktywacji systemów Microsoftu… jak będą chcieli to bez problemu udowodnią Ci, że pierwsza aktywacja została wykonana na zupełnie innym sprzęcie.

:roll:

Oczywiście JAK BY CHCIELI ale nie zrobią tego tak samo jak nie blokują pirackich wersji tylko najgorsze w tym że jest taka niewiedza o Licencjach OEM i BOX mimo że jest tysiące informacji o tym :slight_smile:

Powiedzmy, że spaliła mi się płyta a system OEM miałem odrazu z komputerem. To co mam odrazu nowy system kupić dla nowej płyty gdzie reszta (czytaj. “Komputer”) jest stara ?

System przy aktywacji sprawdza też zgodność z procesorem, więc jak wymienimy płytę to dzwonimy do miłej Pani w M$ i mówimy, że płyta się spaliła i zagadać fachowo co się stało, i prosisz o aktywacje systemu bo w ramach gwarancji płytę główną masz nową :slight_smile:

Kiedyś to nawet klucze podawali do płyt znalezionych :lol:

Skoro na gwarancji wymiana płyty miała by być, to dlaczego nie system ?

W ramach gwarancji owszem (o czym już była mowa w tym wątku). Po gwarancji już nie :slight_smile:

czyli mam rozumieć że spaliła mnie się płytka po gwarancji. biorę serwis z firmy która mi komputer składała i mam windowsa nie legalnego tylko dlatego że komputer był naprawiany już po gwarancji ??

Jeśli użyjesz tego samego klucza to tak - będzie to nielegalne i bez znaczenia jest fakt, czy uda się system na tym kluczu aktywować. Uruchamiając komputer z Windows OEM zgodziłeś się na takie warunki.

:roll: