Zmiana płyty głównej, a licencja Windows 7

Ostatnio miałem przesiadkę z Gigabyte M61PME-S2P na Asrock N68C-S UCC. No i tu jest problem od tego momentu nie mam licencji na system Windows 7. Czy jest jakaś możliwość przypisania tego klucza do nowej płyty poprzez zadzwonienie do Microsoftu?

Jeżeli stara płyta spaliła Ci się lub uległa innemu nieszczęsnemu wypadkowi :wink: ,to ponoć da rade załatwić to telefonicznie w MS…a przynajmniej kiedyś widziałem na jakimś forum ,że przeszło. Chodzi oczywiście o licencje OEM.

w przypadku xp było w moim przypadku ze nie trzeba było dzwonić ale jak z 7 to nie wiem

Teoretycznie wg. Microsoftu przy wymianie płyty nowa licencja ale jeżeli podczas telefonicznej aktywacji powiesz o gwarancyjnej wymianie z powodu awarii to zaktywują Ci Windows 7 (oczywiście bez żadnego wdawania się w szczegóły, kiedy, kto, jak - po prostu padła w okresie gwarancji).

Pozdrawiam

A co jeśli wymieniłem ot tak sobie, bo chciałem zwiększyć wydajność komputera? A jeśli już o tą wymianę gwarancyjną to się płaci coś dodatkowo przy połączeniu itp?

taka jest licencja OEM

Każdy z Nas wymienia w ten sposób ale nie każdy ma Windowsa w wersji BOX dlatego korzysta się z tego rozwiązania. Płacisz tylko za rozmowę telefoniczną.

Witaj

wykonaj aktywacje telefoniczną, tam podasz powód wymiany płyty i dostaniesz nowy klucz