Zniknięcie programów HP po aktualizacji Win 7 do Win 8.1

Witam.

 

Skorzystałem z dobrodziejstw Dream Spark i zaktualizowałem Windows 7 do Windows 8.1, co wiązało się oczywiście z utratą aplikacji. Straciłem także aplikacje HP (posiadam laptop tej marki) i stąd moje pytanie: czy jest konieczne ich ponowne pobieranie i instalowanie, czy można się obejść bez nich. Był tam między innymi niezły program do dźwięku, nazwy dokładnie nie pamiętam, ale coś z dolby.

Oprócz tego pojawił się nieco inny problem. Klikając PPM na pulpicie wybieram “opcje przełączania grafiki” i… cisza. Nic się nie dzieje, nic się nie otwiera. Nie wiem, czy programy/sterowniki obsługujące kartę ATI też przepadły? (laptop posiada 2 karty - zintegrowaną i dodatkową) Szkoda by było nie wykorzystywać pełnego potencjału, zwłaszcza, że przychodzi mi coraz częściej pracować z programami graficznymi.

 

instalowałeś sterowniki pod win8?

Chyba nie za bardzo rozumiem pytanie? Jakie sterowniki? Zainstalowałem, a w zasadzie zaktualizowałem tylko system, nic poza tym. Jeśli trzeba instalować sterowniki pod win8, to gdzie je mogę znaleźć? Chodzi o sterowniki do karty graficznej?

 

Oprócz tego jest jeszcze taki problem, że komputer się dość długo uruchamia. Przez chwilę jest wyświetlane logo windows, które dość szybko znika, a potem przez całkiem długą chwilą jest czarny ekran i dopiero potem okno logowania. Pytam, bo na innym laptopie z win8 trwa to krócej.

Nie lepiej było zainstalować świeżą kopię systemu Windows 8.1, zamiast bawić się w upgrade’y? :slight_smile:

Nic innego nie instalowałeś to nic więcej nie ma proste. Na stronie producenta laptopa znajdziesz sterowniki i oprogramowanie. Podaj model tego sprzęt.

Program, o który mi chodziło to Dolby Home Theatre v4 - już zainstalowane.

 

Odnośnie metody wgrywania nowego systemu: windows 8.1 chodzi dopiero od kilku dni, także nie mam na nim zainstalowane aż tak dużo oprogramowania, że męczącym byłoby go wgrywać od nowa, toteż moje pytanie brzmi: dużo zyskam wgrywając system od nowa w porównaniu do jego aktualizacji z windows 7?

 

Model laptopa to (specyfikacja się zgadza, więć to chyba ten :D)

HP Pavilion dv6-6c73el A7Q21EA Ci7

 

Na wszelki wypadek link do produktu: http://forum.dobreprogramy.pl/znikni%C4%99cie-program%C3%B3w-hp-po-aktualizacji-win-7-do-win-81-t487007/

Zdecydowanie tak, ponieważ zostajesz na przykład:

 

  • ze starymi programami, których w większości przypadków zapewne i tak nie używałeś (np. te od HP),

  • z plikami, których prawdopodobnie nie używałeś od lat,

 

  1. Ze starymi programami nie zostałem - przy aktualizacji z windows 7 do windows 8.1 nie ma możliwości przeniesienia żadnych aplikacji.

  2. Laptop nie jest aż taki stary, ale fakt, kilka zbędnych mogłoby się znaleźć, aczkolwiek nie są ich jakieś zatrważające ilości. Generalnie staram się dbać o porządek.

  3. Chyba największa i w zasadzie jedyna bolączka. Czy CCleaner załatwi ten problem?

Zatem nie jest tak źle. Jeżeli chodzi o wpisy w rejestrze, oczywiście potraktuj go programem CCleaner. Nie powinno być żadnych problemów, jednak ja i tak zainstalowałbym świeżą kopię. W każdym bądź razie to Twoja decyzja. :slight_smile:

Zależy co kupił licencję z win8 czy upgrade

Stawiam na to, że nic. :slight_smile: Dokonał aktualizacji dlatego, że ten sposób był dla Niego wygodniejszy. Prosimy o odpowiedź i w razie czego o dodatkowe pytania, jeżeli takowe będą.

No licencję na win8 musi mieć albo kupił wtedy też można wykonać upgrade, albo kupił upgrade i nie może wykonać czystej instancji. Innych opcji nie ma.