Duże zużycie ramu w WINDOWS 10

Witam

Mam problem z WINDOWS 10 i to na 2 komputerach. Po włączeniu systemu, zużycie ramu wchodzi na 60% (6Gb dostępne, w drugim 8Gb). Gdy uruchomię przeglądarkę Chrome, to pojawiają się nawet komunikaty a za małej ilości pamięci ram. Zauważyłem, że proces System zużywa też dużo ramu.

Co może być przyczyną takiego stanu.

Dodam, że mam dysk SSD na obu kompach i na Windows 8 taki problem nie występował.

 

Tutaj ktoś opisuje podobny problem, lecz Microsoft nie udzielił konkretnej odpowiedzi:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-hardware/windows-10-proces-system-zużywa-ogromną/62fdfc8b-2760-45b0-902b-33208b7c5982?auth=1

560c3b061955d_Beztytuu.thumb.png.19e5805

a uruchamiałeś system tak jak Tobie zalecono w trybie czystego rozruchu ? 

 

dzieje się tak bezpośrednio po aktualizacji z Windows 8 ? system był aktualizowany czy stawiany zupełnie na nowo ?

Uruchom autoruns jako administrator -Autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

Tak uruchamiałem, bez zmian.

Jeden kom miał instalowany W10 bezpośrednio, a drugi z aktualizacji.

Proszę:

http://sendfile.pl/pokaz/514555—XTA0.html

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services- odznacz :WdNisSvc , WinDefend , WMPNetworkSvc

Zakładka-Scheduled taks-odznacz wszystko od wpisu-CCleanerSkipUAC , do wpisu-Microsoft\Windows\Windows Media Sharing\UpdateLibrary  Odznacz wszystkie wpisy na żółto

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-Windows Search-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.

 

@IPSEN nie mogę odznaczyć tych dwóch elementów WdNisSvc , WinDefend, gdyż wyświetla się komunikat o odmowie dostępu. Aplikacje uruchomiłem jako administrator.

Dokończyłem całą procedurę i powiem że nie widzę różnicy, może minimalnie. Jako użytkownik w Menedżerze zadań zużywam 800-900 Mb, a łączne zużycie pamięci przy włączonym Skype, Chromie z jedną zakładką  sięga 80% z 6Gb.

1.thumb.jpg.c0dc18b3ccfb18e579ce9efae669

 

Odinstaluj ostatnie zainstalowane aktualizacje,i zobacz jak będzie

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-> Usługa windows defender-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu

Które aktualizacje usunąć?

Problem występuje od przejścia na Windows 10.

Tego nie mogę zrobić. Usługa jest uruchamiana ręcznie, ale aktualnie jest zatrzymana. Gdy chce ją włączyć, wyrzuca taki komunikat:

Napisz w dziale bezpieczeństwo,podaj wymagane logi

Dla śledzących problem:

@IPSEN zauważyłem, że po usuwaniu programów z autostartu, nie działają mi funkcje z klawiszem fn (zmiana głośności, zmiana stopnia jasności wyświetlacza, itd.) Co powoduje te problem?

Te pozycje nie mają wpływu na klawisze funkcyjne,możesz zaznaczyć wszystko na próbę,restart  i zobacz jak będzie

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, bo problem występuje nadal.

Acorus w dziale Bezpieczeństwo podał co mam zrobić, ale to nie pomogło, no i cisza.

Tu też coś piszą o dużym zużyciu pamięci:

http://antyweb.pl/dlaczego-windows-10-uzywa-tak-duzo-ram-u-to-jego-nowa-funkcja/

http://forum.programosy.pl/windows-10-spore-uzycie-pamieci-ram-vp1026097.html

 

Widzę, że “dziesiątka” działa trochę jak Android. Wykorzystuje tyle pamięci, ile ma… Ja mam 4 GB i przy włączonym Firefox z sześcioma kartami, pocztą Mailbird, odtwarzaczem AiMP 3, Aidą64 Extreme mam wykorzystane 55% pamięci.

W trybie awaryjnym ile ci zużywa ? Możliwe że problem masz z kompatybilnością któregoś z sterowników. Swoją drogą, taka ilość rozszerzeń do przeglądarki też nie pomaga w uzyskaniu większej ilości wolnej pamięci ram.

@wysiek oby nie :confused:

@drobok rozszerzeni jakie mam w chrome to: adblock, wysyłaj strony za pomocą gmaila (ikona żadnych powiadomień), powiadomienia o poczcie, i ONETAB. To dużo?

Faktycznie, w trybie awaryjnym zużycie ramu jest minimalne i wentylator nie rozpędza się od razu jakby miał zaraz odlecieć, tylko lekko szumi. Jeśli to wina sterowników, to jak i gdzie szukać problemu?

Ma ktoś pomysł jak sprawdzić, czy sterowniki nie stwarzają problemu?

Odnośnie poprzednich postów:

-Aby wyłączyć Windows Defender wchodzimy w klucz (win+r ->‘regedit’)

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]

i tworzymy nową wartość DWORD o nazwie ‘DisableAntiSpyware’

-Nieznacznie, ale zawsze możemy odciążyć RAM usuwając zbędne komponenty systemu. W tym celu:

1.Win+R->Powershell

2.Maksymalizujemy okno

3.Wpisujemy Get-AppxPackage | Select Name,PackageFullname

4.Aby usunąć komponent Remove-AppXPackage <PackageFullname>

-Co do sterowników - zaktualizuj sterownik karty graficznej, zaś do sprawdzenia reszty urządzeń, to niestety w win10 zmiana sterownika nie jest łatwa i najlepszym sposobem będzie chyba wyłączenie urządzenia w menadżerze urządzeń i sprawdzeniu czy nastąpiła poprawa.

Oczywiście aby zobaczyć efekt każdego z punktów konieczny jest restart :wink:

@koraz96 Opłaca się to robić, sprawdzenie sterów?

Szybciej od nowa system postawić…

 

Przy dodawaniu wpisu do rejestru pojawia się komunikat:

Nie można utworzyć wartości: błąd przy zapisywaniu w rejestrze.

 

Może rzeczywiście nie ma co się bawić ,tylko zainstalować system jeszcze raz na świeżo.

Co do wpisu - nie wiem dlaczego tak się dzieje. Spróbuj tym plikiem to zrobić.

Turn_Off_Windows_Defender.reg