Komputer wyłącza się przy instalacji systemu

Witam. Mam dziwny problem. Podczas instalacji Windows 7 Ultimate ENG komputer samoczynnie wyłącza się. Czasami robi dłuugi reset.

Wcześniej ten komputer miał wgranego tego samego Windowsa 7. Pewniego dnia podczas uruchamiania się zrobił dluugi reten i zaczą się uruchamiać od nowa.

Sądziłem, że zepsułem Windowsa i postanowiłem zainstalować na nowo. Przy instalacji boot ustawiony jest na DVD. Wciskam spacje aby odpalił instalkę z DVD.

Wyświetla pasek wczytywania plików. Potem wyskakuja kolorowe 4 świetliki i tworzą symbol Windowsa7 i w tym momencie komputer wyłącza się.

Kilka razy dodtarłem do opcji partycjonowania. Skopiował pliki. Robi restart i to samo. Zaraz jak tylko świetliki zrobią symbol Windows7 nastepuje albo reset albo ShotDown.

To nie wszytsko. Z zainstalowaniem Visty nie było problemów. Vista instaluje się i dizała. Tak samo XP. Próbowałem 3 rózne płytki z różnymi W7 i to samo (wersje PL też próbowałem)

Komputer to składak. Płyta ECS HT2000 na plycie GeeForce 7050M-M, 4xSata, CPU QuadCore AMD. Wpiety mam tylko na sata DVD LG i WD 160GB. 2x 1GB 800MHz pamięci.

Próbowałem wyjąć pamięci, przeczyścić.

Czy macie jakieś pojęcie co może być ?

Hej,

Ale próbowałeś instalacji już po tym, jak Windows 7 nie chciał się zainstalować?? Jeśli nie, spróbuj. Jakie efekty??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spotkałem się kiedyś z podobną sytuacją. Winna wtedy była uszkodzona kostka RAMu.

Ściągnij MemTesta i sprawdź pamięć.

@Dimatheus: Tak, Najpierw instalacja W7 - nic. Potem Vista i działa. Na uruchomionym kompie z Vistą instaluję W7. Kopiuje pliki. Potem robi reset aby dalej instalować. Uruchamia się. Wyświetla znaczek W7 i wtedy wyłącza się. Poczekam godzinę-dwie i to samo. Nawet formatowałem twardy dysk XPkiem i też to samo. żawsze retes w tym samym miejscu.

@Areh: Wymieniłem pamięci i to samo w tym samym miejścu. Komp się nie grzeje. Jutro sptróbuję podpiąć inny zasilacz (mam 500watowy w tym kompie i zapodam inny)

sprawdź w menadżerze urządzeń czy z napędem wszytko w porządku, może robić się zwarcie ,miałam podobne przypadki

Hej,

Czyli na dobrą sprawę nie jest to jakiś standardowy problem ze sprzętem.

Mimo wszystko sprawdź pamięci - być może ich kontroler ma jakiś problem.

Sprawdź, czy wentylator w zasilaczu działa. Spotkałem się już z przypadkiem kilkakrotnego resetu komputera dokładnie w tym samym miejscu w czasie instalacji Windows XP. Winny był właśnie zasilacz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@mylastdream - Podpiąłem inny czytnik DVD SATA PIONEER i to samo. :confused:

@dimatheus: Wygląda na to, że to nie jest standardowy problem/błąd. Wywala się tylko na Win7 (próbowałem 3 różne płyty ENG i PL).

Vista i XP instalują się i działają. Problem jeszcze, że w domu są jeszcze 2 inne kompy pod Win7 i razem tworzą sieć domową.

Ten komp z problemem działał prawie pół roku pod Win7. Nie było z nim problemów aż do teraz.

Wymieniałem już pamięci na różne. Instalowałem na 3 różnych twardych dyskach. Podpiąłem inny zasilacz. Ciągle to samo, w tym samym miejscu. Płyta główna ma wpięte tylko pamięci/pamięć, DVD, HDD i procesor z chłodzeniem.

Naprawdę dziwna sprawa. Nikt nic nie wie co może być. W poniedziałek rozbiorę na części i złoże jeszcze raz. Przeczyszczę i zobaczymy.

Dam znać.

P.S. Procesor to AMD QuadCore. Może to coś z nim nie tak ?

powiem Ci że u mnie w domu się działa dziwna rzecz- miałam do formatu 2 kompy- na jednym xp na drugim vista.I dwa takie same przypadki jak u Ciebie,wkurzyłam się zaniosłam do serwisu te dwa kompy - stwierdzili zwarcie w obu kompach na napędach,oba były podpinane pod jedno gniazdko w ścianie na przemian,na moim kompie takie historie się nie działy .Nie wiem czy to wina napięcia w kontakcie,nie wiem tam sformatowali bez problemów

Dodane 12.06.2010 (So) 20:31

słuchaj może zanieś do serwisu bo ja sobie przypominam że podpinałam tam swój napęd ze swojego kompa i było to samo ,a teraz zwarć te komputery nie mają,tylko u mnie w domu miały ,w serwisie też nie ,nie wiem jak oni to rozpoznali ale się delikatnie z nieczystych sił w moim śmieli:P

Hej,

Tak akurat do problemów podchodzić nie można - w końcu nie zawsze ma się świadomość, że coś w komputerze “poszło”. :expressionless:

Czyli jeśli jest to problem sprzętowy, dotyczy albo płyty głównej, albo samego procesora.

Rozbiórka i czyszczenie dało jakiekolwiek rezultaty??

Może więc warto przepiąć komputer do innego gniazdka i używać listwy stabilizującej napięcie.

Przyznam, że kiedyś zmagałem się z nieco podobnym problemem. Instalacja dotyczyła systemu Windows XP - po uruchomieniu i przejściu kilku kroków w kreatorze, klawiatura i myszka przestawała działać, a cały komp zamierał (wyglądało to na jakieś zwarcie na płycie głównej). Mając do dyspozycji drugi komputer zrobiłem tak - przełożyłem dysk z problemowego kompa do sprawnego i na nim zacząłem instalację. Gdy zostały przekopiowane pliki i nastąpił restart po prostu wyłączyłem kompa i przełożyłem dysk - instalacja poszła już bez problemu, a komp pracował stabilnie. Może warto spróbować takiego podejścia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a może to wypukłe kondensatory?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Hej,

Raczej mało prawdopodobne; tym bardziej, że inne systemy się instalują i działają bez zarzutu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a może to wina płytki instalacyjnej,zanieś do serwisu ,nie wiem jaki koszt w Twoim mieście u nas to ok.30 zł- sprawdzenie,naprawa ,reinstalka

Tak więc rozebrałem komputer na części. Wyjąłem nawet płytę główną z obudowy. Przeczyściłem. Złożyłem do kupy i nic. To samo.

Podpiąłem inny czytnik DVD. Nie pomogło. Wymieniłem kabelki sata. Nie pomogło.

Komputer podpinałem w dwóch różnych miejscach (budynkach) Tez nic. Używam listwy zasilającej z bezpiecznikiem.

Instalację przeprowadzałem z 3 rożnych płyt z Win7 (rożne wersje). I dalej nic. Ciągle wyłącza się w tym samym miejscu.

Nawet resetowałem BIOS…

Podkreślam, że instalacja XP i Vista jest bezproblemowa.

Naprawdę dziwna sprawa. Macie jakieś pomysły ?

P.S. W moim przypadku zaniesienie kompa do serwisu odpada. Wyjdzie mnie tyle samo co kupno nowej płyty głównej (nie mieszkam w Polsce).

P.P.S. Co do kondensatorów to są 3 większe i nie są wypukłe. Natomiast są mniejsze. Jest ich 5 i cztery są wypukłe a jeden tak jak te 3 większe (nie jest wypukły).

4 kondensatory są zdecydowanie lekko wypukłe bo inaczej odbijają światło. Ale to chyba nie to bo komp na innych systemach działa.

poczytaj: pzy-instalowaniu-windowsa-wylacza-sie-komputer-t363410.html

Dodane 16.06.2010 (Śr) 23:15

spróbuj sformatować dysk na innym kompie

Hej,

A próbowałeś powyższego??

A masz możliwość zrobienia zdjęcia tym wypukłym kondensatorom??

:arrow: Ewentualnie próba aktualizacji BIOS’u, o której można przeczytać w temacie wskazanym przez mylastdream’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

kurcze a może chodzi o to ,bo do końca się nie znam na tym- zależność 32 bit( tyle może xp miał i vista ) i 64 bit tego windowsa 7 ,nie wiem czy tu chodzi o procesor ??? może ktoś podpowie

Hej,

Mało prawdopodobne. Wydaje mi się, że wszystkie czterordzeniowe procesory AMD mają zbudowane instrukcje x64, więc nie powinno być problemu. A jeśli nie, to system powinien wyświetlić jakiś komunikat - Windows XP 64-bitowy odpalony na procesorze bez obsługi x64 stawał i wyświetlał komunikat, o nieodpowiedniej platformie. Ale dla pewności:

:arrow: Jaka jest pełna nazwa procesora?? Czy obsługuje polecenia 64-bitowe??

:arrow: Jakie platformy poszczególnych systemów instalowałeś: 32- czy 64-bitowe??

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus Na tym kompie był zainstalowany Win7 64bit. Działał przez pół roku. Póżniej zainstalowany był Win7 32bity i po 2-3 miesiącach wystąpił ten problem. Teraz instalowałem bez powodzenia 32bit. Co do procesora to nie mam pojęcia co to jest dokładnie za procesor. Bios nie wyświetla informacji o prcesorze (nawet taktowanie).

Wrzuciłem płytkę z XP i wykasowałem partycje. Wsadziłem płytke z Win7 32bit i rozpoczeła się instalacja. Wyświetliło się okno z pozycjami instalowania w procentach. Potem komp zrobił reset i uruchomił się do tego samego momentu. Wyświetliło Staring Windows, świetliki zrobiły znaczek Windowsa i komp wyłączył się. Czyli to samo, w tym samym miejscu.

Hej,

Skoro na komputerze działał z powodzeniem system 64-bitowy, to procesor musi obsługiwać takie instrukcje. Na przyszłość przydatny w definiowaniu możliwości porcesora może być program CPU-Z 1.54.

:arrow: A co ze zdjęciem kondensatorów, o którym pisałem w poprzednim poście??

:arrow: Myślałeś nad aktualizacją BIOS’u?? Z tego, co poczytałem, w części przypadków jest ona niezbędna. Choć nieco dziwne, bo przecież wcześniej system się zainstalował i działał…

:arrow: Może to i głupi trop, ale sprawdźmy - czy w BIOS’ie posiadasz opcję Virus Warning?? Jeśli tak, to czy jest ustawiona w pozycji Disable??

Pozdrawiam,

Dimatheus

oto fota kondensatorow:

296m.jpg

Co do CPU-Z to najpierw musze miec zainstalowany system :). Ostatnie wyjscie to instalacja update BIOSU. Bios chyba jest z 2006r.

W biosie nie ma Virus Warning.