Licencja na Windows 7 - Na jakiej zasadzie to działa?

Witam, obecnie jestem posiadaczem Windows Vista Home Premium 32 bit. Na allegro zauważyłem tanią licencje do Windows 7 64,32 Bit ( 40 zł) . I tutaj moje pytanie: na jakiej zasadzie działa taka licencja. I czy jest możliwość legalnego pobrania systemu, jeżeli wpisze oryginalny klucz?

Zamiast się głowić nad tą “wspaniałą” ofertą, przeczytaj tu:

windows-allegro-podejrzanie-niska-cena-t435620.html

Jak dla mnie to tak niska cena jest bardzo zastanawiająca, bo nawet na upgrade z Visty do Windows 7 trzeba trochę więcej zapłacić, więc raczej bym ja osobiście taką ofertę sobie darował.

Nie zdziw się,jak ci przyślą dobrze podrobionego pirata,za niska cena

Dostanie pirata - zgłasza to do Microsoftu i na Policję. Dostaje od MS oryginałkę, a w zamian podaje im dane sprzedawcy i on jest ścigany :slight_smile:

Faktycznie - są takowe.

Microsoft ma kilka programów partnerskich (MSDN, MSDN AA, TechNet, BizSpark). Użytkownicy każdego z wymienionych programów posiadają konta, na których mogą sobie wygenerować odpowiednią liczbę kluczy do poszczególnych programów. Np. w MSDN AA (usługa dla studentów) można wygenerować 1 klucz na poszczególny program/system. Taki klucz na system Windows z MSDN AA może być aktywowany bodajże max 5 razy. Jednak można zauważyć, że np w przypadku, kiedy skończy nam się ilość aktywacji na np Windows XP można wygenerować sobie klucz do Windows XP SP2, potem do SP3, a potem do anglojęzycznego XP, ang XP SP2 i ang XP SP3.

Te klucze, które są sprzedawane na Allegro najprawdopodobniej są wyłudzone z usługi BizSpark. Microsoft oferuje darmowe oprogramowanie dla nowych i rozwijających się firm z działu IT. Zakładam, że ludzie je sprzedający zarejestrowali się w programie podając fikcyjną firmę i mieli tyle szczęścia, że przeszli weryfikację (o ile tam takowa w ogóle istnieje).

Z tego co czytałem na anglojęzycznych forach to proceder ten występował już wcześniej za granicą - tam, gdzie program BizSpark został wprowadzony wcześniej. Klucze te były sprzedawane np na eBay’u. Szczęście jednak oszustów opuściło, bo ich konta na eBay’u były zawieszane, konta PayPal i często bankowe były blokowane, a sprawa trafiała do sądu.

Taki klucz, choć prawdziwy z legalnością nie ma zbyt wiele wspólnego.

No jeżeli byłby to pobrany czysty system, w żaden sposób nie przerabiany i nie modyfikowany, to po wpisaniu oryginalnego swojego klucza cd-key, jest jak najbardziej legalny.

Czyli 7 muszę pobrać z torrentow?? Najgorzej z niespodziankami tam siedzącymi .

Kup w sklepie, nie będziesz się bał niespodzianek

300 zł drożej …

Tylko, że na tych aukcjach jest sprzedawany sam klucz (bez płyty). Poza tym nie dostajemy żadnego dowodu zakupu więc o jakiej legalności tu mówimy?

Kamil_w - kupujesz, zgłaszasz do microsoftu i dalej jak napisałem :slight_smile:

rogacz , nie bym był tak do końca pewny, gdyż świadomie kupujesz pirata i narażasz producenta systemu na koszty.

Fiesta kupuje nieświadomie - dopiero się uświadamiam jak mi kontrola WGA nie przejdzie :slight_smile:

Mam prawo domniemywać że kupuję oryginał, aczkolwiek cena jest wyjątkowo niska.

Wybacz przypuszczam że w polskim oddziale M$ znają na wylot takich drobnych cwaniaków i z pewnością wiedzą jak załatwiać takie sprawy (bynajmniej nie w postaci funkiel nowego systemu) :stuck_out_tongue:

Nie martw się :slight_smile: Ja mam system kupiony od oficjalnego partnera MS :slight_smile: Aczkolwiek jak wynika z regulaminu tej wymiany MS - to co opisuje jest z nim zgodne :slight_smile:

Zgodne pod warunkiem nieświadomego zakupu pirackiego systemu, a nie świadomego kombinatorstwa …

@fiesta,

kogo masz na myśli pisząc o drobnych cwaniaczkach?

Tego co świadomie kupuje piracki system na Allegro za 40 zł, a potem domaga się od MS oryginału, bo padł ofiarą oszustwa, do czego namawia ww forumowicz :wink:

Nie jestem świadomy bo będę dopiero wtedy jak mi to MS potwierdzi, więc nie jestem cfaniaczkiem, a pokazuje forumowiczowi drogę którą musi iść, zobacz że wspomniałem o Policji też - co znaczy że nie popieram sprzedawania podejrzanych windowsów.