Naklejka od Windows, a zmiana obudowy

Cześć! Mam u siebie komputer stacjonarny i chciałbym go nieco rozbudować. Dokładniej tak, żeby płyta główna i dysk zostały te same, dodałbym do niego nagrywarkę Blue Ray i czytnik kart pamięci zamiast napędu na dyskietki. Zamierzam też zmienić obudowę komputera, no i właśnie tu zaczyna się problem.

Otóż na starej obudowie mam naklejoną naklejkę z kluczem od Windows XP OEM. Ponieważ nie zmieniam komputera a jedynie nagrywarkę i obudowę nie muszę chyba kupować nowej wersji systemu? Jeśli tak to czy mogę w Microsofcie domagać się wydania mi nowej naklejki z kluczem do Windowsa - tak abym mógł przykleić ją na nową obudowę?

Witaj, jeśli pierwotnie był to kupiony nowy komputer z preinstalowanym systemem, to o duplikat COA powinieneś się zwrócić do producenta komputera, a jeśli był to kupiony OEM w sklepie, to powinieneś się skontaktować z MS.

Czy to jest płatne czy drugą naklejkę dostanę za darmo?

Tak :slight_smile:

Więcej informacji znajdziesz w źródle, z którego cytowałem http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-w … ,4920.html opisano tam co zrobić aby dostać duplikat i na jakich zasadach.

Jedyne za co możesz zapłacić w takim wypadku to za przesyłkę.

Pozdrawiam!

Ale dostanę nowy klucz - czyli konieczny będzie format systemu? Bo raczej tam wszystko jest już ustawione jak należy, mam też tam dużo dokumentów dlatego raczej format nie wchodzi w grę…

Nie, nie korzystam co prawda w ogóle z systemów MS Windows ale skoro w Windows 7 i pewnie w Vista też można aktywować nowy klucz to możliwe, że w XP też powinna być taka możliwość a jak nie będzie no to pozostanie jeszcze telefon do Microsoftu i aktywacja nowego klucza telefonicznie. Albo jak Ci się zdarzy reinstalacja to podasz nowy klucz, chyba że masz tak zabezpieczony system, że planujesz nie reinstalować latami no to zrób jak pisałem ale jak planujesz za miesiąc lub dwa reinstalację to wtedy też możesz podać nowy klucz i aktywujesz :slight_smile:

Pozdrawiam!

No właśnie przez najbliższy czas na pewno nie będę go formatował. Ostatni raz formatowałem go 3 lata temu i jak na razie działa bardzo dobrze, dlatego nie planuję tego typu operacji.

Więc jak zmienić ten klucz w systemie?

Poszukaj takiej opcji w ustawieniach systemu, w Windows 7 widziałem, że było to w informacjach o systemie, ewentualnie jak już dostaniesz naklejkę z nowym kluczem to spróbuj zadzwonić i aktywować telefonicznie i myślę, że obejdzie się bez reinstalacji albo o zmianę klucza licencyjnego może zapytaj w dziale o Windowsie tam jest więcej speców od WIndowsa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Możesz zawsze odkleić naklejkę i przykleić na nową obudowę. Użyj suszarki do włosów i np. noża tapicerskiego.

Da się tak? Nie uszkodzę jej?

Jak to zrobisz ostrożnie to nie uszkodzisz naklejki. Musisz tylko dobrze rozgrzać klej pod naklejką. Potem możesz użyć taśmy klejącej dwustronnej żeby ją ponownie nakleić.

zmiana-klucza-windows-t321815.html#p2116524

Dodane 28 listopada 2009, o 14:36

ale nigdzie nie jest napisane że naklejka musi być naklejona na komputer na którym korzystasz z systemu… masz obowiązek posiadac naklejke i tyle, wystarczy że ją wytniesz nożycami do blachy :slight_smile: i położysz w bezpieczne miejsce :wink:

To raczej odpada bo już kolega zgodził się odkupić ode mnie starą obudowę więc raczej nie będę jej niszczył.

A po za tym jesteś pewien, że naklejka nie musi być naklejona na komputerze?

…to kwestia zapisu w licencji (EULA) do programu. Tam to jest zapisane i obowiązujące (‘Dowód posiadania licencji’ - albo jakoś podobnie). Zajrzałem do EULI Visty (ze stron MS) - tam jest tylko napisane, że trzeba mieć COA. A więc i nie musi być naklejona. Ale dla innych (chyba dla XP) było, że powinna być naklejona na obudowie kompa lub pudełku od oryginalnego nośnika. Trzeba więc czytać, bo wszystko się zmienia… :smiley:

Miałem swego czasu ten dylemat.

Dzwoniłem do MS - odesłali do sklepu gdzie kupiłem system.

Sklep z kolei odsyła do MS… i tak w kółko.

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie odkleić stary COA.

Niestety MS nie wydaje już duplikatów COA do systemu Windows XP OEM, jedynie do Visty i 7, tak więc warto sobie spisać klucz i schować w bezpieczne miejsce w razie zniszczenia nalepki.

schować… w myśl zapisów licencyjnych i postanowień MS naklejka musi być przyklejona do obudowy sprzętu na którym jest zainstalowany system, nie ważne jak ale musi być, po doklejeniu wystarczy taśmą klejącą przezroczystą nakleić do nowej obudowy

Oj już nie popadajmy w obłęd z tym naklejaniem kto w domu sprawdza takie szczegóły w firmie to mogą kontrolować taki sprawy ważne że masz te nalepke i legalny system :slight_smile:

To w końcu musi być czy nie musi? Zdecyduj się, bo kilka postów wcześniej pisałeś, że nie musi być naklejona :slight_smile:

Pozdrawiam!

To właśnie jak ma być. Bo niestety na chwilę obecną musiałem wstrzymać się z zakupem obudowy.

Ale duplikat naklejki mogę dostać za darmo od Microsoftu tak?