000webhost.com - zawiesza stronę. Co robić?

Witam wszystkich użytkowników.

Dziś, a dokładnie kilka godzin temu moja strona, korzystająca z darmowego hostingu http://www.000webhost.com została zablokowana z następującym powodem:

Strona działała od czerwca (coś pod koniec o ile się nie mylę), czytelników nazbierało się dość trochę, ale to chyba nie jest powodem jej zablokowania…

Czy robiłem systematyczne kopie bazy danych? Nie - stąd mój problem. Zostałem odcięty od mysql, ftp, od wszystkiego co związane było z tą stroną. Ftp na tyle dziwnie, że niby się z nim łączę, ale pokazuje pustki - których zapewne tam nie ma (przecież nie mogli usunąć zawartości strony, jeżeli jest możliwość odzyskania)…

Stąd moje pytanie, czy ktoś wie co z tym teraz zrobić? Z jakiej strony ugryźć? Jestem w stanie pozbyć się kilku złotówek, aby tylko odzyskać swoją bazę danych.

A już myślałem, że jest to hosting idealny - 0 reklam, 0 problemów z łączem, duża pojemność, a tu taka klapa. Następnym razem będę pamiętał o regularnych wyciągach z bazy danych.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Vicodin.

Spróbuj po prostu do nich napisać, może udostępnia Ci bazę danych do zrzutu? Lub zakup konto premium :slight_smile:

z tego co przedstawiłeś

musisz kupić konto premium żeby odzyskać wszystko.

do tego: hosting bezpłatny bez reklam - coś tu śmierdzi

moim zdaniem - 6 miesięcy mija i albo kupujesz premium

albo kasujemy domenę bez zapytania i odzyskania danych.

Pamiętaj !

jeżeli ktoś oferuje za darmo to co inni sprzedają to w 90% przypadków jest jakiś haczyk

@up : nie zgodze się z tym. Niejednokrotnie korzystałem z tego hostingu, i prócz tego, ze czasami potwornie zamula, to nie mam nic do zarzucenia :)Konto jest usuwane tylko jeśli przez długi czas nie było żadnej aktywności, a blokowane jak zaczyna zbyt obciążać serwer, jak kolegi wyżej :wink:

A w jakiż to sposób wykupić premium na tą stronę, skoro 000webhost przekierowuje na hosting24.com, gdzie nie ma czegoś takiego jak przedłużenie/ulepszenie konta - jest tylko możliwość założenia nowej domeny.

I to jest też haczyk, bo co to znaczy, że za bardzo obciąża serwer jeśli się nie podaje jakiegoś maksymalnego transferu, ilości wejść itp. Na Dropboxie też mi zablokowali gdy 10 osób ściągnęło pliczek wielkości 20kb i musiałem założyć nowe konto.

Na 000webhost wcześniej czy później też zablokują z najróżniejszych powodów jeśli nie wkupi się konta płatnego.

Głównie zależy (zależało) mi na ogromnej bazie danych, która tam się znajduje oraz na pozycji strony w wyszukiwarkach. Robiąc stronę na nowo nie uzyskam tego efektu zbyt szybko. Tak więc chętnie wykupiłbym po najniższych kosztach konto premium, aby ponownie uruchomić tamtą stronę - za ten czas skopiowałbym sobie całą bazę, wszystkie pliki z serwisu, a na dodatek wrzuciłbym odnośnik do nowego adresu. W ten sposób w miarę bez szwanku wyszedłbym z tej beznadziejnej sytuacji :slight_smile: Tylko niech mi ktoś powie, jak ulepszyć sobie dane konto, już istniejące w 000webhost, skoro jak postępuje według ich instrukcji to każą mi założyć całkiem nową domenę…

Wykup sobie konto premium Silver za $7.84 na jeden miesiąc i skopiuj dane.

może byś sprawdził najpierw form na 000webhost

jedna z wypowiedzi na tym forum dotyczących problemu zawieszenia konta:

Nie chciało mi się przeglądać wszystkiego (a jest tego trochę).

Tutaj http://www.hosting24.com/features.php na samym dole, zaznacz “Use my existing domain”, następnie zaznacz “Silver - $4.84/mo” i kliknij -> Next step.

Po kliknięciu i tym samym przejściu do następnej strony, wpisujesz pod “Enter domain name, for example yourdomain.com” swoją domenę i znowu -> Next step.

Pamiętaj tylko, że cena $4.84 obowiązuje, jeżeli wykupujesz hosting na okres 36 miesięcy.

Jeżeli decydujesz się wykupić na 1 miesiąc, to cena wychodzi $7.84 dla planu hostingowego “Silver”, a $10.84 za plan “Gold”.

To jakiś żart :slight_smile: Żeby reaktywować konto na 000webhost muszę wykupić premium na hosting24.com, a następnie poprzez support poinformować łaskawie, że chcę aby moje stare konto na 000webhost działało. Następnie poczekać na odpowiedź oraz działania. Chyba sobie podaruję, gdyż nie chcę tracić nerwów… :>

@add

Daruję sobie odzyskiwanie tych danych. Moja baza nie jest warta 8 dolców. Ostatni wyciąg z bazy danych mam 28 lipca 2011 - mam za swoje :slight_smile:

Na razie nic nie płać, tylko napisz do nich wiadomość, że chcesz odzyskać baze danych.

Jak odpowiedzą żebyś zapłacił, zrób jak chcesz.

Wydaje mi się, że będzie to walka z wiatrakami. Po to zablokowali dostęp do wszystkiego, co związane z tą stroną, aby nie ominąć kosztów. Tak czy siak, dzięki za rady - próbować zawsze można. Jeszcze raz dzięki wszystkim.

OK, ale napisać do nich możesz, co Ci szkodzi.

Powodzenia. :slight_smile:

dyskusja na temat płatnego hostingu jest raczej bezcelowa :slight_smile:

kolega tutaj chciał dane odzyskać, polecam napisać list do nich lub maila :slight_smile:

Zainteresowanych odpowiedzią zachęcam do zaglądnięcia tu za 24h :slight_smile:

Cóż, człowiek uczy się na błędach. Darmowy hosting nadaje się jedynie do niespecjalnie ważnych hobbistycznych stronek. Tam zawsze w regulaminie jest zastrzeżone, że za nic nie odpowiadają i bez podania przyczyny mogą wszystko zablokować czy usunąć w dowolnym momencie.

Tak, wiem. I była to stronka hobbistyczna, tyle że już nawet nieco się rozwinęła i troszkę sentymentu mam… :slight_smile:

Co do odzyskania bazy danych to i tak będę miał problem nawet mając wyciąg z bazy. Teraz widzę (patrząc na mój ostatni zapis bazy z 28 lipca), że są tam ściśle określone odnośniki (np. home/public html/tu_jest_nazwa_użytkownika/…/…/…) i próbując postawić tą stronę na innym serwerze i tak nic nie hula, bo cały czas odnosi się do twardych odnośników - stąd do panelu nie potrafię się zalogować, bo po kliknięciu “zaloguj” przerzuca mnie na starą stronę, która nie istnieje. Nie znam się na tych bazach, ale chyba trzeba by było nieźle pogrzebać, albo przywracać tylko poszczególne artykuły, które zostały tam opublikowane (ręcznie).

Dodane 31.12.2011 (So) 11:19

No więc bez żadnych rewelacji, prócz takiej, że odpowiedzieli w ciągu 12h…

A więc z przykrością informuję, że 000webhost nie jest już taką rewelacją (tym bardziej, że istnieje już coraz to więcej darmowych hostingów bez reklam).

@ Nowy hosting

Na chwilę obecną (musiałem jak najszybciej postawić stronę na nogi) korzystam z darmowego, zagranicznego hostingu www.x10hosting.com - nie mam pojęcia na ile jest on dobry, jednak panel użytkownika wygląda całkiem przyzwoicie - można podejrzeć zużycie procesora, pamięci oraz innych ważniejszych elementów. Posiada możliwość szerszego zarządzania mysql (nadawanie praw innym użytkownikom do wglądu) oraz ftp. Posiada DZIAŁAJĄCY wskaźnik zużycia dysku (na 000webhost wskaźnik pokazywał cały czas 0 ;)). Oczywiście nie ma reklam, co mnie niezmiernie cieszy. W wolnej chwili na pewno zaznajomię się z regulaminem i przygotuję na wszelkie niespodzianki.

Wiem że odgrzebuję trupa jednak sam walczyłem ostatnio z 000webhost i udało mi się pliki odzyskać.Szczegóły korespondencji zamieściłem pod linkiem - może komuś się przyda argumentacja w podobnym przypadku.

http://www.marcinmichno.com/jak-stracil … bhost-com/