100% obciążenie dysku twardego

Witam! Tak jak w temacie, czy przez mocno obciążony dysk komputer może mulić, wręcz się nawet zwiesić, lub, czy myszka się może teleportoeać podczas poruszania nią?

Oczywiście, że tak. Teraz trzeba dojść, co powoduje takie obciążenie dysku. Przez jaki okres pracy na komputerze obciążenie wynosi 100%? Jakie czynności są wtedy wykonywane?

Aktualizacje z WU i pełny RAM - swapowanie danych z RAMu do pliku stronicowania na dysku twardym.

Jak wygląda specyfikacja tego zestawu?

Daj zrzut z Crystal Disk Info.

Ja mam wrażenie, że Ty zamiast używać kompa, na siłę szukasz tylko problemu, ze wszystkim

Bo mam ich bardzo dużo? A poza tym to bie Twoja sprawa.

Pisz wolniej.

Podaj konfigurację sprzętu wraz z wersją systemu operacyjnego i podaj zrzut z CrystalDiskInfo.

To było tylko pytanie z ciekawości, gdyż czasem jompyter mocno muli podczas instalowania jakieslś aktualizacji, a tak to jest wszystko w porządku.

Masz coś ukryte w komputerze, że nie chcesz podac konfiguracji i w crystal disk info??

i5 6600k, gtx 980 ti, 8 GB RAM i jakiś Western Digital 5200RPM.

Całkiem dobry sprzęt, poza… dyskiem! Dysk pewnie 5400 obr/min? Tak, czy inaczej trochę przystarawy. Obecne HDD mają z reguły 7200 obr/min. Tak więc odczyt/zapis na Twoim dysku też wolniejszy niż mógłby być na nowszym dysku.

Zgadza się 5400 obr./min to główny powód mulenia dysku, a przez to spowolnienia systemu.
Gdybyś pokusił się o wymianę dysku na SSD miałabyś bardzo duży przyrost wydajności przy takich parametrach komputera.

@MrLukaszo czemu nie dasz raportu CrystalDIsk Info? Czemu nie podasz OS?