100% obciążenie dysku twardego

(MrLukaszo) #1

Witam! Tak jak w temacie, czy przez mocno obciążony dysk komputer może mulić, wręcz się nawet zwiesić, lub, czy myszka się może teleportoeać podczas poruszania nią?

Zatrzymanie się systemu
(Lelem) #2

Oczywiście, że tak. Teraz trzeba dojść, co powoduje takie obciążenie dysku. Przez jaki okres pracy na komputerze obciążenie wynosi 100%? Jakie czynności są wtedy wykonywane?

(MrLukaszo) #3

Aktualizacje z WU i pełny RAM - swapowanie danych z RAMu do pliku stronicowania na dysku twardym.

(Lelem) #4

Jak wygląda specyfikacja tego zestawu?

(Garoz) #5

Daj zrzut z Crystal Disk Info.

(mechanic) #6

Ja mam wrażenie, że Ty zamiast używać kompa, na siłę szukasz tylko problemu, ze wszystkim

(MrLukaszo) #7

Bo mam ich bardzo dużo? A poza tym to bie Twoja sprawa.

(Garoz) #8

Pisz wolniej.

(ak6) #9

Podaj konfigurację sprzętu wraz z wersją systemu operacyjnego i podaj zrzut z CrystalDiskInfo.

(MrLukaszo) #10

To było tylko pytanie z ciekawości, gdyż czasem jompyter mocno muli podczas instalowania jakieslś aktualizacji, a tak to jest wszystko w porządku.

(Garoz) #11

Masz coś ukryte w komputerze, że nie chcesz podac konfiguracji i w crystal disk info??

(MrLukaszo) #12

i5 6600k, gtx 980 ti, 8 GB RAM i jakiś Western Digital 5200RPM.

(Astor44) #13

Całkiem dobry sprzęt, poza… dyskiem! Dysk pewnie 5400 obr/min? Tak, czy inaczej trochę przystarawy. Obecne HDD mają z reguły 7200 obr/min. Tak więc odczyt/zapis na Twoim dysku też wolniejszy niż mógłby być na nowszym dysku.

(ak6) #14

Zgadza się 5400 obr./min to główny powód mulenia dysku, a przez to spowolnienia systemu.
Gdybyś pokusił się o wymianę dysku na SSD miałabyś bardzo duży przyrost wydajności przy takich parametrach komputera.

(bachus) #15

@MrLukaszo czemu nie dasz raportu CrystalDIsk Info? Czemu nie podasz OS?