Zatrzymanie się systemu

Gdy komputer się zwiesił nic się nie działo, gdy komputer się odwiesił (dysk cały czas pracował) to kursor teleportował się po ekranie z opóźnieniem, dziwnie to wyglądało.

Podaj specyfikacje komputera z producentem, modelem i mocą zasilacza, oraz zrzut z programu Crystal Disk Info.

Wrzuć proszę screen z CrystalDiskInfo jak Ci proponował już @Garoz oraz sprawdź w Podglądzie zdarzeń czy są jakieś błędy.

1 polubienie

Przepraszam, że zdjęcie zto telefonu, ale coś robią z internetem w mojej okolicy.

Ten HDD (ja bym go nie chciał nawet na magazyn danych) pasuje do CPU i GPU jak … , a i zasilacz “niebogaty” !
SSD ?
-https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx500-250gb-sata3-ct250mx500ssd1-979471/
-https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-256gb-sata3-asu800ss-256gt-c-1047725/
Tu jest dopiero “zabawa” :
-https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-960-evo-250gb-mz-v6e250bw-976306/

1 polubienie

Pisałem Ci już wcześniej: 100% obciążenie dysku twardego
Dysk jest zupełnie nie do przyjęcia, do tego sprzętu, a jeszcze kto wie jak jest urządzony system?
Co robi w tle podczas tej gry?

1 polubienie

Według smart dysk ma problemy z komunikacją wykazane z C7 , można w takim przypadku wymienić kabel sygnałowy czy coś da poprawę i żeby te błędy nie rosły od wykazanej. Dodatkowo są błędy odczytu wykazane z 01. Więc pierwsze wymienić kabel sygnałowy o ile to nie laptop i jak dalej problem pomimo że błędy nie będą rosły. To przeskanować dysk z HDTune zakładka Error Scan z pustym kwadracikiem Quick skan, odznaczyć ewentualnie ptaszka aby był pusty kwadracik. Czysty skan z wszystkimi zielonymi polami nie oznacza jeszcze z całą pewnością dobrego stanu powierzchni, bo HDTune nie wykazuje wolnych sektorów jak MHDD. Ogólnie jak już poprzednik wspomniał o dysku, można się zgodzić. A jeszcze z błędami ze smart to go wyklucza jako systemowy.

1 polubienie

Nic nie robił w tle właśnie i tego jestem zdziwiony, jak klikłem wyszukiwanie gracza to zaczął mielić dane i cały komputer się zwiesił.

A skąd to wiesz? Podczas gry tego nie stwierdzisz. Mogło to być np. szukanie i pobieranie aktualizacji i wiele innych czynności systemowych, co przy tym dysku dało takie objawy. Staraj się o dysk z 7200 obr/min! Vide komentarz wyżej.

1 polubienie

Przeczytaj w Google co to jest zrzut ekranu, a co to zdjęcie…

Czyli to jest wina dysku? Na początku tego laga kompa, już go chciałem wyłączać na listwie, ale zobaczyłem diode, która nie gasła, więc poczekałem i po 1-2 minutach się odwiesił.

Wiem co to zrzut ekranu a zdjęcie, przeczytał byś może mój poprzedni post w całości to byś zrozumiał.

Normalne! Czynności w tle się unormowały lub zakończyły i dysk ruszył. W starych, 15-letnich komputerach (i tamtych dyskach) było to zjawisko zupełnie codzienne.

1 polubienie

Podasz specyfikacje komputera cvzyli co masz w srodku ze sprzetu, czy nie wiesz??

W tle np. moze coś robić antywirus, usługi systemowe. Dysk nie wyrabia i się zawiesza.

Ale przy takich zwiechach jest normalne zatrzymanie się dźwięku w tym samym miejscu?
Z głośników wydobywała się cały czas ten sam dźwięk.

Może byś popatrzył trochę wyżej?

Zgadza się! To wszystko przypomina mi stare czasy. Dźwięk sobie stawał w jednym miejscu i często (pardon!) pierdział jakąś chwilę. Bywało, że trzeba było robić “twardy” restart.

1 polubienie

Może tez byc winowajcą zasilacz. Ja tak miałem na Pentium dual core s.478 z zasilaczem MC 400W, zawiesiło się, pierdzenie, czarny ekran i się zresetował. Tez w coś grałem. Za drugim, razem poszedł smród z komputera i uwaliło płytę główną MSi, na co MSi sklepowi odpowiedziało przysyłając im zdjęcia, że uwalone z winy użytkownika zasilanie wokół procesora na płycie głównej. Sklep mi wymienił płytę główna na swój koszt. Od tamtej pory inwestuje w be quiet bądź ocz zasilacze.

No tak, ale zestaw ciągnie z gniazdka nie całe 200W a nie gram w bardzo wymagające gry, a po za tym seria firmy Modecom MC jest kilka razy lepsza od 2-uch serii Feel.

Modecomowi daleko do porzadnych zasilaczy. be quiet najtanszy 500W będzie zdecydowanie lepszt od tego modecoma i napewno mniej awaryjny.

Dysk moze nie dostać pradu i komputer się zawiesi. Kiedyś tak miałem jeszcze za czasów pierwszych s.775 na oszczędzaniu w zasilaczu.

Jeśli w momencie laga miałeś np. pełne albo prawie obciążenie pamięci pomimo 8GB, to jak najbardziej mógł wystąpić objaw jaki miałeś. Podobnie może być z chwilowym pełnym obciążeniem procesora.
W każdym razie istotne może być czy objaw będzie się powtarzał w tej samej sytuacji (obciążenia). Ogólnie może być kilka przyczyn wystąpienia problemu i to co koledzy wymienili należy też brać pod uwagę. Bo jak na razie, nie ma pewności co na pewno było przyczyną problemu a może po trochu nie jedna była przyczyna.

1 polubienie