100 użycia procesora podczas gry

Już dysk po porządnej defragmentacji, czy jest zmiana w tych ścinkach? Można tak powiedzieć, lecz w benchmarku wyniki nie zmieniły się.

wdc

To nie wina procesora, raczej braku vram/za słabej kart. Coś kojarzę, że kupiłeś gtx 770 2 GB VRAM, zgadza się? Detale max średnie proszę ustawiać, a jak będą spadki to niskie. Jak nie ma vram, to karta korzysta z RAM, a dalej pliku wymiany. I tu bym szukał problemu, nie w procesorze. :slight_smile:

Jeśli nie to, co napisał @anon7248146, to upgrade sprzętu.

W gta jak gram, mam ustawione ustawienia mieszane średnie/wysokie/b. wysokie/ przy full hd
Pokazuje, że zajmuje 1400 mb / 2048 czy ileś (na pewno mniej niż 1500)

W fortnite 720p, na najniższych, tylko odległość widzenia epicka, rozdzielczość 3D na maxa

CS go na najniższych, 1024x768

W world of tanks jedynie zdecydowałem ustawić wysokie przy full hd ale przycinki występują we wcześniej wspomnianych grach więc :frowning:

A i tak, mam GTX 770 2 gb GDDR5

A może być to wina sterownika karty?

Bo skapnąłem się że jak włączałem kompa 1 raz z tą kartą to się źle czułem i chciałem zobaczyć czy to działa i pójść odpocząć, i zapomniałem o zainstalowaniu sterowników…

Pogram chwilę i dam znać czy problem został rozwiązany, co jest bardzo prawdopodobne

Jeżeli W10, to absolutnie nie. Ten system jest bardziej ogarnięty od uzytkowników i w takiej sytuacji zainstaluje sam stabilne sterowniki. :slight_smile: Jeżeli natomaist by wywalało błąd “błąd sterownika” i crashowało, to pewnie karta trup.

Nie crashuje nic, tylko są te cholerne przycinki i problemy z załadowaniem tekstur

Może być też tak, że któraś kość pamięci na karcie walnięta…

Jak gram np. w gta to nie mam przycinek

VRAM sprawdza się tak:

Jednak uszkodzenie pamięci objawia się artefaktami, a nie przycinkami. Na początek zjechałbym z ustawieniami. I wymieniłbym dysk na SSD.

Dzięki gom, ale w fortnite mam najniższe ustawienia w 720p

Jeszcze zrobię ten test tym programem.

A podczas gry jeszcze oprócz stu procentowego zużycia procesora przez przerwania systemowe, jeszcze na obudowie świeci się ta “dioda” która informuje, jak zużywany jest obecnie dysk. Po tym jak patrzę na jej zachowanie to okolice 90%

Pokaż raport smart dysku i jeśli to jest hdd to dorzuć benchmark.
Np. http://www.hdtune.com/ zakładka health i benchmark.

A gdzie znajdę ten test “smart dysku”??

W health (“dla życia bez tytoniu”).

Tutaj benchmark z HD Tune pro

benchmark

Natomiast w zakładce health, wszystkie statusy są takie same, po prostu “ok”

OK, nie znaczy że są OK dla każdego “twardziela dysku komputerowego”.

Wklej ten raport, bo benchmark nie napawa optymizmem. Albo coś ci siedzi w systemie i cały czas zajmuje dysk, albo jest już na wykończeniu. Jeśli masz jakiegoś antywirusa poza systemowym to go wyłącz i ponów benchmark

Nie ogarniam gdzie jest ten raport…

To ta tabela z zakładki “życie”.