100 użycia procesora podczas gry

W sensie to?

health

health2

Oho zaraz będzie, że zużyty HDD i CPU się utylizuje…

A specyfikacja całości?
Bo coś jej nie widzę.

Raw read error już nalicza - błędy odczytu powierzchni dysku :stuck_out_tongue_winking_eye:

CPU i5-2500
GPU GTX 770 od asusa 2 gb gddr5
ram 8 gb ddr3 1333mhz
zasilacz be quiet system power 9 500W

Jeszcze spróbuję ponownie uruchomić komputer, bo już tyle razy słyszałem tą radę, że w końcu uruchomię ponownie

I jednak dociagnij te stery i doinstaluj.
Z ciekawości, jaki system?

Windows 10 pro 64 bitowy

Już po ponownym uruchomieniu systemu, odpalę gierkę i zobaczę jak sytuacja

Jeszcze włącze monitoring użycia procesora i v-ramu podczas gry

Czarno to widze. :slight_smile:
Dysk nie wygląda tragicznie jeszcze, ale dobrym nie nazwałbym go. Raz wspomniane błędy, dwa szybkosść 100 letniego ślimaka.

Pisałem o tym juz na forum, ale w open worldsie Conan, jak gra przechodziła z lokalziacji do drugiej, miałem też lagi. Pomogło wymienienie i zainstalowanie gry na SSD. Czyli prędkość odczytywania duzej ilości danych może powodowac też lag, lub masz zajętą większosc pamięci i powstaje plik wymiany na HDD. Na jedno wychodzi w sumie. :slight_smile:

Też zalecam dołożyć SSD.
Komfort nieporównywalnie wzrasta.
Co do tego użycia CPU na pulpicie, szybkie uruchamianie aktywne?

Może i zakupię dysk SSD, bo sata III jest w tym dellu, tylko znowu cena i pojemność, chciałbym dysk do 100zł a takie to 128 GB raczej mają

samo gta 5 zajmie 3/4 dysku

240 kupisz za 120-130.

Użycie procesora w lobby w fortnite

Użycie procesora w busie

Użycie procesora na ograniczeniu do 60 klatek

A tutaj użycie procesora na nieograniczonych fps.

dwa pierwsze zdjęcia zrobiony przy ograniczeniu na 60 klatek.

No i co Ciebie dziwi? Jak każesz generować nieskończoną liczbę klatek, to zawsze CPU/GPU dobije do 100% wykorzystania. To norma.

1 polubienie

No wiem, nie dziwi mnie to że jak dam nieograniczone to tak się dzieje, dziwi mnie to dlaczego procesor ma problemy z wczytaniem tekstur w fortnite? Będę grał na 60 fps a więc grafika 20-30% obciążenia, proc 60-95% i są te “przycinki”. Natomiast w gta 5 na wysokich w full hd, wtedy kiedy karta ma prawie tyle samo obciążenia ile proc czyli 70-80%, to nie ma? Według mnie wygląda to trochę jakby proc blokował kartę bo jest za słaby, lecz tylko w jednej grze.

Jasne, zmienjszyłem post-processy w gta z bardzo wysokich na średnie, dlatego że miałem spadki fps jak był bardzo duży teren widoczny na ekranie i teraz mam 60, ale tak i tak nie mam przycinek

Fortnite jest po prostu za słabo zoptymalizowany ??

W gta gram na zablokowanych 60 fps, ale nawet jak wyłącze synchronizację pionową czyli limit fps to i tak mimo 96% zużycia cpu i gpu nie mam przycinek

A moze by Kolega był bardziej precyzyjny.
Czyli: jakie ustawienia masz w grze, ile masz FPS i ile masz w zcasie spadków.
Bo obecnie jest to takie gadanie o pogodzie. Jeżeli wydajność jest podobna do tej na YT, to “ta gra tak ma”, jeżeli znacząco niższa, to poszukamy rozwiązań.

Dobrze, dokładnie.
rozdzielczość na pełnym ekranie 1280x720
klatki zablokowane na 60.
Wszystko na niskie, rozdzielczość 3D na 100%.
Wyłączone rozmycie tzw. motion blur
Włączone renderowanie wielowątkowe.

No właśnie niedokładnie.
Pisałeś o “spadkach”, to ile one wynoszą…? I ile masz średnio FPS?
Zablokwoanie na 60, gdybyś miał stałe 60, świadczyłoby, że spadki nie istnieją (średnia arytmetyczna).

Jak przebywam chwilę na jakimś terenie, to stałe 60 bez spadków
Natomiast jak wchodzę na nową lokalizację, procesor jest obciążany do prawie 100%
A fps potrafią spać do 40

To już zależy od samej gry. Przykładowo GTA V bardziej wykorzystuje procka w mieście, a grafikę poza miastem.

1 polubienie