1050ti vs 1060 max-q

właśnie już zamawiałem outlet acer aspire 7 i w ostatniej chwili mi go wykupili, dosłownie parę minut wcześniej. a te 12 gb ramu to na pewno jest zły pomysł?

Dopiero teraz na to spojrzałem. :stuck_out_tongue: Tu jest ok, bo te 8GB jest właśnie w dwóch kościach po 4GB. Dual channel jest. Tak więc i wydajność jest ok. :slight_smile: Jednak w jednej kości byłoby znacznie gorzej. I owszem - w tej chwili na niemal wszystkie gry jeszcze 8GB wystarczy. Prawie wszystkie. :slight_smile: Jednak nie zdziwię się, jak AC Odyssey będzie już w zalecanych miało więcej niż 8GB (Origins miało 6GB minimum, 8GB zalecane).

Tak jak napisałem przy 12GB nie będziesz miał trybu dual channel. Przez to na pewno ilość klatek nieco ucierpi, bo po prostu wtedy prędkość RAM jest zmniejszona. Łatwo się domyślić, że w trybie DC jest zdublowana bo po prostu są dwie kości. :slight_smile: Działające jednocześnie, trochę jak RAID w dyskach twardych. Niby Intel wprowadził coś co nazywa się Flex, ale nie wiem jak to działa i z tego co czytałem, nie rekompensuje tej utraty wydajności w grach jaką daje DC.

nie wysłałem ci tego co chciałem, chodziło mi o fps w tym
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-7577.267776.0.html

Chodziło mi o to, że jest i5-7300 a gry chodzą świetnie porównywalnie do tych z lepszymi procesorami

Jeszcze. :slight_smile: Spójrz na rozwój procesorów. Producenci bardzo chętnie to wykorzystają, że średnia ilość rdzeni się niemal podwoiła. A niedługo będzie kolejny skok jak wyjdzie nowa generacja konsol, o której się plotkuje na 2020 rok. Jeżeli chcesz kupować laptop na rok czy dwa - droga wolna, jednak za takie pieniądze się chyba kupuje sprzęt z myślą o długich latach. :slight_smile:

Poczytaj uważnie opis:

ale w wersji z 8gb już jest door2door

Najwyraźniej Dell plombuje dojścia do RAM i nie da się rozszerzyć samemu. A to szkoda. :wink: To w takim razie głupota, że sprzedają "laptop do gier’ z jednym kanałem pamięci bez możliwości rozszerzenia na własną rękę.

można dołożyć, pytałem się kiedyś, xkom robi taką gwarancję na wszystkie modyfikowane produkty (tylko trzeba zostawić oryginalne kości ram)

Czyli najlepsze wyjście to kupić laptopa bez modyfikacji, dokupić osobno części i samemu dokonać rozbudowy. Potem, w razie ewentualnej reklamacji, zanim się wyślę sprzęt do serwisu Dell-a trzeba samemu cofnąć modyfikację.

dokładnie tak, ale tylko w przypadku gdy jest to właśnie taka ulepszona gwarancja, bo róznica jest tylko taka, że wysyłasz do nich oni sprawdzają zmodyfikowane przez nich części i jeśli jest uszkodzone coś innego to odsyłają do producenta

A jeżeli są plomby? :wink: ■■■■ zbita. :joy:

1 polubienie

pytałem się o ten konkretny model i jeszcze o acer aspire 7, mówiliże można

Nie wiem. W warunkach sprzedaży nie ma nic o plombach, vide: TUTAJ.

I jeszcze ostatnie pytanku czy 12 gb ramu nie działające nawet w dual channel, będzie lepsze od 8 w dual channel oraz czy będzie wystarczjące?

W tej chwili - lepiej 8GB w dual channelu niż 12GB w modułach 4+8. Jednak jak gry będa miały 8GB w minimalnych, a takie 12-16GB w zalecanych, to tu już lepiej mieć 12GB jakkolwiek, niż 8GB w dualu.

CoD:WW2 już miał w rekomendowanych 12GB. Battlefield V z ogłoszonych wymagań ma w zalecanych 12/16GB (cokolwiek to znaczy…tak podali). :wink:

kompletnie się na tym nie znam. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś powieedział mi ile kosztuje najtańszy ram (8gb) do tego modelu dell inspiron g5 (SO-DIMM DDR4, 2666MHz), bo nw czy może być jakakolwiek czy jakiś specjalistyczny

Nie może być najtańszy czy “jakikolwiek”. Musi być dokładnie ten sam jaki jest fabrycznie zamontowany, inaczej DC może nie zadziałać.

Piszę gdzieś tutaj jaki jest ram (nw czy te numerki to konkretny numer)?

Dobra chyba mam rozwiązanie

co myślicie o tym modelu? Wadą jest trochę gorszy procesor, (ale w sumie różnice nie duże) oraz to 16gb ramu jest na jednej kości a także cena 200zł wyższa od della g5. Jednak może nawet dobrze, że jest odrobinę gorszy, ponieważ w g5 podobno były problemy z grzaniem się cpu, a w tym modelu o tym nie słyszałem . Nie wiem też czy 16 na jednej kości jest lepsze niż 8 na dwóch, ale myślę że bardziej przyszłościowe ( nie chcę wymieniać dwóch kości w przyszłości)