119119 - co to za numer?


(Ssjtbtstk) #1

Witam, wczoraj dostałem smsa od numeru 119119 o treści "Witamy abonenta", a dzisiaj o 04:05 ten sam numer napisał "Wyłącz i włącz tel." to nie brzmi jak sms od mojego operatora. Moge wiedzieć co zrobić żeby takie smsy do mnie nie przychodziły, i kto to pisze? Mam komórke z sieci plus.


(MarS) #2

Wiadomości z tego numeru przychodzą w sytuacji problemu z kartą SIM lub telefonem. Proponuję udać się do najbliższego salonu firmowego Plusa i poprosić o pomoc


(dawidos) #3

Też dostaje od tego numeru smsy i jest to numer operatora - sieć Simplus. Trochę dziwne te treśći wiadomości.


(Ssjtbtstk) #4

A da sie go jakoś uciszyć?


(Cedar) #5

Numer bramki Plusa to "119999" a ten podany to normalny numer systemowy z którego przychodzą komunikaty w Simplusie.

Komunikat "wyłącz i włącz telefon" dotyczy starych kart sim działających w tzw "starej platformie" i ma za zadanie aktualizacje stanu konta wyświetlanego na wyświetlaczu. Aby wyłączyć te wiadomości (i nie będzie już konta na wyświetlaczu) należy przeczytać: http://www.simplus.pl/v.do?idx=805061 i zastosować się do informacji tam zawartych.


(Jacob) #6

Ok, mój błąd. Sorki


(Cedar) #7

Nie ma sensu zawracać głowy ludziom w salonie bo te komunikaty nie mają nic wspólnego z problemami z kartą, siecią lub telefonem i są normalnymi komunikatami systemowymi (czytaj wyżej)


(MarS) #8

Mylisz się

http://forum.pasjagsm.pl/tematy68/simpl ... t14289.htm

Wyraźnie BOK Plusa potwierdził problem z kartą


(Cedar) #9

Nie mylę się :wink: Ten numer jest numerem systemowym z którego przychodzi większość (wszystkie?) komunikaty systemowe z Simplusa a te podane w tym wątku (bo o nich rozmawiamy) nie dotyczą żadnej usterki (powitanie nowego użytkownika (?) i komunikat a potrzebie zrestartowania telefonu w celu aktualizacji stanu konta - tzw. "stara platforma" Simplus, Sami Swoi i MixPlus z obsługą funkcji "AOC")

Nie wykluczone, że komunikaty związane z jakimiś usterkami też przychodzą z tego samego numeru.


(Ssjtbtstk) #10

Sam już nie wiem co mam robić :?


(Cedar) #11

Nie przejmować się, poczekać kilka dni, jeśli się powtórzy to coś pomyślimy.