2 pliki w folderze o tej samej nazwie?

Z tego co mi wiadomo nie da się zapisać w Windows XP 2 plików o tej samej nazwie(np. w tym samym folderze). A jednak możliwe i nie wiem jak to możliwe. Przykład: Zapisuje z internetu zdjęcie o nazwie(np. ABC 123). Pozniej te zdjęcie otwieram w Photoshopie i zapisuje jako drugie zdjęcie pod taką samą nazwą w tym samym katalogu co jest to samo zdjęcie.

ja zrobiem 2 katalogi o tej samej nazwie na win 7-ale działa na dowolnym systemie :slight_smile:

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=2157

link powyżej to screen

Można zapisać 2 a nawet więcej plików o tych samych nazwach - jednak rozszerzenia musza być inne.

Tutaj prawdopodobnie masz wyłączone pokazywanie rozszerzeń i dlatego WYDAJE ci się że tak jest. W rzeczywistości pliki mają inne rozszerzenia.

Nie da się.

To zdjęcie z internetu to np: ABC 123.jpg

A po zapisaniu w photoshopie tworzy się np: ABC 123.psd

Zapewne jeden z nich ma w nazwie spacje nierozdzielające, a drugi nie.

W żadnym systemie nie mogą istnieć w jednej lokalizacji dwa foldery, dwa pliki, lub folder i plik o tej samej nazwie (wliczając w to rozszerzenie pliku).

@up: zastosowałem w jednym folderze Alt+0160

2 pliki mają rozszerzenie *JPG .Dodam, że to nie działa w Internet Explorer tylko gdy się zapisuje najpierw z przeglądarki Google Chrome albo Firefox. Na 100 % pliki są o takiej samej nazwie(bez żadnych spacji itp. itd. !!

daj screena :slight_smile:

Kiedyś ściągnąłem z maila (o2) plik, który nie miał nazwy (samo rozszerzenie). Nie był to żaden trick z twardą spacją, naprawdę plik nie miał nazwy. I normalnie działał. Plik ten mam cały czas na dysku.

Zapomniałem dodać, że to działa tylko ze zdjęciami z nasza-klasa.pl… Sprawdzałem z innymi zdjęciami z innych stron i sie nie udało.

Może właśnie jeden z nich ma w nazwie zamiast normalnych spacji posiada spacje nierozdzielające (Alt+0160)?

Nie ma ! To zupełnie co innnego bez żadnego kombinowania. Bo tak to można zrobić ALT trzymając wpisując 0160(z klawiatury numerycznej) i ENTER!! A ja normalnie zapisałem plik o tej samej nazwie z PHOTOSHOPA i chyba tylko z PHOTOSHOPA cs3 się tak da!!

W systemach Windows pliki mogą mieć te same nazwy, ale jeżeli znajdują się w tym samym katalogu to na pewno mają różne rozszerzenia. Plik taki zapisuje się jako pojedynczy wpis katalogowy w odpowiedniej strukturze systemowej. Struktury katalogów przechowywane są w klastrach, a zapis do tych struktur umożliwiają funkcje systemowe, które nie pozwalają na umieszczenie dwóch wpisów o tej samej nazwie w jednym katalogu.

To spróbuj zapisać zdjęcie z naszej klasy o rozszerzeniu(*JPG) z przeglądarki Google Chrome w 1 folderze a potem to samo zdjęcie wrzuć do PHOTOSHOPA i zapisz również jako rozszerzenie(*JPG) w tym samym folderze i się przekonasz, że się da! U mnie przynajmniej tak jest. ----> http://www20.zippyshare.com/v/91365319/file.html

Może jeden plik zapisało jako *.jpg a drugi jako *.jpeg? Masz wyłączone pokazywanie rozszerzenia i widać tylko jaki to typ obrazka.

Kurna dałem screena! !!

djzon , tech_inf ma rację. Poniżej screen (jeden plik ma rozszerzenie .jpg, drugi .jpeg). Włącz pokazywanie rozszerzeń i wtedy je porównaj.

http://img412.imageshack.us/img412/3418/78827730.gif

Takie coś można zrobić nawet w wierszu poleceń Windowsa.

Oj ludzie ludzie niedowiarki… Przecież Wam mówilem, że z 1 pliku o rozszerzeniu JPG zapisuje również z rozszerzeniem JPG(czyli bez żadnych zmian!) czyli nie zmieniam rozszerzenia!!!Nie umiecie czytać ot tyle…

To właśnie ty nie czytasz. Wszyscy mówią Ci, że jest to fizycznie nie możliwe do wykonania, aby w jednaj lokalizacji istniały dwa pliki z taką samą nazwą i rozszerzeniem.

Więc powiedz czemu ciągle wpierasz sobie i innym swoją niewiedzę (głupotę?). W ogóle po co założyłeś ten temat, chciałeś się pochwalić? Bo jeśli nie to i tak odrzucasz posty innych i twierdzisz, że masz rację.

Jak już ktoś zasugerował masz dwa pliki o tej samej nazwie, ale różnych rozszerzeniach. Oba pliki to jpg, ale odpowiednio z rozszerzeniem *.jpg i *.jpeg. Włącz pokazywanie rozszerzeń i sam to zobaczysz. Dla ułatwienia dam ci jeszcze screen zrobiony prze zemnie jak to wygląda u ciebie http://images37.fotosik.pl/225/4cc47168dbdfbcb7.png

A teraz mam nadzieję, że przyznasz się do błędu, a nie uciekniesz z forum :wink:

juven Wielka mi NOWOŚĆ —> Plik na obrazku 0 KB !!

Dodane 21.11.2009 (So) 20:46

Tutaj jest obrazek z rozszerzeniem i nazwą. I co dalej się upierasz, że to nie możliwe? http://www37.zippyshare.com/v/55521691/file.html