2 Windowsy w jednym PC

Jakie mogą być konsekwencje posiadania 2/systemów Windows 10 w jednym PC, tylko, że oba są na różnych dyskach? Oba aktywowane tym samym kluczem.

Czy oba działają na raz?

1 polubienie

Nie, po restarcie komputera wybieram drugi dysk i startuje drugi system jeśli o to Ci chodzi.

Więc logicznie na sprawę to JEDEN system, którego używasz w dwóch różnych konfiguracjach.

2 polubienia

Tylko dyski są różne to raczej nie są różne konfiguracje, chyba, że nie zrozumiałem.
A mógłbyś odpowiedzieć na pytanie w pierwszym poście?

Żadne. Tylko po co tak robić?

3 polubienia

Dzięki za odpowiedź, ale chciałbym, żeby ktoś jeszcze wyraził swoją opinię.

Miałem tak rok temu W 10 i W 7. Po pewnym czasie zaczęły się upierdliwe komunikaty na W 7, ze strony Microsoft i zamieniłem go na Minta.

Jakie komunikaty? Ich treść?

W pewnym momencie nastąpi konflikt aktywacji.

To było coś o legalności systemu , nie pamiętam dokładnie.

A to już inna bajka, nie ma nic wspólnego do zakazu dwóch systemów na jednym kompie.

A to chyba Ci się śniło i opowiadasz bajki. W takim razie po co Microsoft produkuje “Maszyny Wirtualne”?

Wg. licencji można mieć w danym momencie tylko jedną instację Windowsa na komputerze.

Czyli jak te komnunikaty o tej licencji zaczną się wyświetlać, to jak bedę mógł im zaradzić? Zreinstalować system i usunąć z jednego dysku?

Mało precyzyjnie to napisałeś. Instalacji można mieć ile się chce, pod warunkiem, że na każdą będziemy mieli oddzielną licencję.

Odpowie ktoś na moje pytanie? Jak nie używam tego drugiego Windowsa to grozi mi jakaś blokada?

Nie, nie grozi.

Nie łatwiej jest wypuścić sobie kable do łatwego podpinania poza obudową i po prostu żonglować dyskami według potrzeby? Przy dwóch dyskach systemowych podpiętych jednocześnie prędzej czy później (po aktualizacji) bootloader zeświruje.

A blokady nie będzie (jakoś piratom nikt nie szyfruje dysku) ale znak wodny o nielegalnym systemie pewnie się pojawi.

A to ww jaki sposób mogę zaradzić pojawieniu się znaku wodnego?
Nie widzi mi się na nowo aktywować systemu.

Nijak. Klucz jest przechowywany w mobo. Nie znam tego systemu ale wątpię że mogą tam być dwa klucze więc nic nie zrobisz. Po prostu windows nie jest przystosowany do pracy w takiej konfiguracji.