2 zasilacze w jednym komputerze

planuję zakupić nową kartę graficzną, ale posiadam za słaby zasilacz aby takową kartę uciągnął. nie mam pieniędzy na nowy zasila ale mam jeszcze drugi zasilacz z poprzedniego komputera. i teraz gryzie meni pytanie czy komputer może mieć 2 zasilacze. chodzi mi o to, czy po prostu tą nową kartę mógłbym podłączyć do innego zasilacza niż reszta podzespołów komputera. pzdr :wink:

Tak. Możesz to zrobić jedynie jak karta ma zasilanie pod 5 pinów. Jeżeli niema takowego wejścia to ciagnie od jednego zasilacza(podłączenie 20-24 pin). Nie da sie zrobić żeby dwa zasilacze podłączyć pod 20 czy 24 pinowe wejscie.

no karta ma wejście 2x6 pin. i tylko to bym podłączył od drugiego zasilacza. a płyta główna (24 pin) z drugiego

Jaki masz sprzęt, jaką kartę chcesz kupić, jakie posiadasz zasilacze (marka, model, moc)?

Łączymy kabelek czarny z zielonym (jak mamy bolec na górze to jest to pin 4 i 5 licząc z lewej strony) wtedy zasilacz powinien się sam uruchomić (ja zrobiłem tak, że zgiąłem gwóźdź i nim wsadzając jedną końcówkę do jednego pinu a drugą do drugiego). Jeśli chcesz to zrobić to lepiej żeby coś było do zasilacza podłączone (np.stare dvd żeby sprawdzić czy działa i czy nie spali karty). PAMIĘTAJ robisz to na własną odpowiedzialność jak Cie coś kopnie/przypali i tak samo z kartą :wink: :wink: 8) 8) :wink:

ram corsair twin2x 2x 1gb

zasilacz chieftec gps-450aa-101a 450w

płyta gł ip35 e

proc intel core 2 duo e8200 2,66 (3,6 :smiley: )

obecna grafa 8800gt turbo force zalman

zamierzam kupić geforca gts 250 1gb

mam w zapasie zasilacz trcer mgb-400atx

Czyli chcesz podpiąć bombę do kompa:P, podłączyć na niej nowiutką grafę i jeszcze łączyć to gwoździami… Ja bym już mniej się bał na tym chieftecu podłączyć całość niż najbardziej energochłonną część podłączać do słabszego tracera :twisted:

Twój chieftec uciągnie cały ten zestaw. Nawet biorąc pod uwagę to że jest kręcony. A tego trcer mgb-400atx wywal najlepiej.

No i od tego trzeba było zacząć. GTS250 i 8800GT mają podobne zapotrzebowanie na moc, więc wspomniany Chieftec spokojnie da radę.

Co do pomysłu:

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudow … 30447.html

Tyle, że ten drugi zasilacz jest z czarnej listy, strach coś takiego wkładać do komputera.

trochę trudno mi w to uwierzyć żeby zasilacz 450w to pociągnął. osobiście uważam że powinien być najmniej 550w

Jeżeli Tracer co co najmniej 1000W :lol:

Mój stary Cheftec 400W ciągnie bez problemu 9800GT z podkręconym kompem. Jeszcze brutalnie wymontowałem z niego konkretny wentyl i włożyłem wolnoobrotowego mieszacza Zephyra, bo mi było głośno… i wszystko ciągnie i się nie grzeje.

Pociągnie bez problemu, nie kombinuj.

Zgadzam się z przedmówcami, a na dodatek Wolfgar ma rację…

Fakt, że do najosczędniejszych seria 2xx nie należy, ale to “tylko” jeden ze średnich modeli z tej serii.

Zatem pobór mocy też będzie mniejszy, niż np. 260 GTS, a nawet i chyba GT.

Gdybyś miał 9800 GT i zasilacz działałby na skraju wyczerpania :), to wtedy mógłbyś mieć wątpliwości.

A skoro 8800 GT działał bez zarzutu na tym zasilaczu i zostawiał rezerwę, to dlaczego 250 GT miałaby tego nie robić?

I to jeszcze na Chieftecu, który zawsze ma jakiś zapas mocy…

I choć nie lubię anty-reklamy, to pozbądź się tego Tracera, jak najszybciej… :slight_smile:

Miałem 8800 GT, a teraz mam 9800 GT… Jest chłodniejszy i mniej żre prądu. Troszkę malo trafne porównanie. :slight_smile:

Druga sprawa, to jak już bym mial zamienić na jakąś nową kartę, to na pewno nie brałbym 250, tylko np. 260 GT.

Wtedy zasilacz byłby za słaby, ale wydajność o niebo wyższa w grach… No i w dalszym ciągu nie chuczy, jak większość 280-tek.

Albo wstrzymałbym się do następnych generacji i zakupiłbym na raz zasiłkę i 460 GT np. Bo 8800 nie jest jeszcze aż tak przestarzałym modelem.

Chyba, że się sypie.

Twój zestaw z podkręconym procesorem i nową kartą (GTS250) nie przekroczy w stresie 300W. Ten Chieftec ma 348W na 12V. Da radę, patrz co mój Modecom MC 350W ciągnie (uwierz, że jeszcze ze sporym zapasem).

Tu masz kalkulator mocy:

http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

on to mnie przekonaliście chłopaki. wielkie dzięki. a karta jest miodzio i nic jej nie dolega ale już nieco słaba ; )

ale mam inny problem. czy moja plyta wgl weźmie tego gts250 bo on ma pci-e 2.0 a płyta 1.0( chyba. nie jestem pewien ;D )

Spokojnie :smiley: Rev. 2 jest kompatybilne wstecz z Rev. 1.

wrzucajac do jednego wora to ja posiadam zasilacz 350W (markowy Fortron) i bez problemu idzie na nim HD4770, wydajnosciowo prawie tak samo jak 4850

No to taka trochę kiepska wiadomość, że ten gf250GTS będzie szybszy, ale przyrostu MEGA mocy się nie spodziewaj… Nie na próżno po “2” jest “50”, zamiast “60”, czy wyższej cyferki. Chociaż “GTS” wyznacza dość wysokie aspiracje tego modelu. Ale to moja opinia, a konkretniej poparta doświadczeniem osób, które podobnego zakupu już dokonały… I nieco mają niedosyt… Ja bym jeszcze poczekał… No chyba, że wyruszasz w tym roku z ekipą na e-Olimpiadę z zamiarem rywalizacji w najnowszej odsłonie “Medal of Honor”…

Też planuję jeszcze troszkę poczekać i kupić chociażby takiego GeForce’a 450, skoro to ma być mid-end…

Ile planujesz przeznaczyć na kartę?

150zł. karta już kupiona, ale jak mi się uda dobrze sprzedać mojego 8800gt turbo to jak złapię okazję na allegro to zakupię gtx 280-285. :smiley: