3.18 GB RAM dostępne z 8GB

Witam. Mam problem z RAMem w Windowsie 7.
Otóż mam system 64 bity i posiadam dwie kostki RAMu 8GB (4GB każda) i są w jedynych dwóch slotach mojej płyty głównej (Socket 1156). Jednak działa jedynie 3.18GB (wygląda to tak jak poniżej).
%231
Próbowałem także wspomnianego gdzieś sposobu z rozruchem i w efekcie Windows sam zamieniał maksymalną pamięć z 8192 MB na 3904 MB.
BIOS był aktualizowany do wersji 2011 i to nic nie pomagało, a jedna z opcji w BIOSie po włączeniu nie pozwalała komputerowi się włączyć.
Jaki jest problem z tymi RAMami? Chcę uzyskać te 6-7 GB. Czy to wina płyty głównej czy może kości RAM lub BIOSu?

Dodatkowo dodaje kolejny screen.
%232

… a płyta główna to … (?)

Motherboard

Sprawdź czy masz w BIOSie włączoną funkcje MemoryRemap.

Wydaje mi się, że nie, ponieważ oddawałem komputer z tym problemem i usłyszałem, że przy włączeniu pewnej funkcji w BIOSie (prawdopodobnie właśnie MemoryRemap) komputer nie chciał się w ogóle włączyć.
Także jest ona prawdopodobnie wyłączona i nie chcę jej włączać, ponieważ korzystam z komputera.

obraz

A jakie masz kości pamięci?
Czy również jest dostępne 3.18 , gdy jest jedna kość w slocie?

MemoryRemap domyślnie jest Wyłączone.
Włącz i po sprawie.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2290043/8gb-installed-usable.html#r14132043

Sprawdzić zawsze możesz bez dokonywania zmian.

iJuliusz
Jeśli to włączę to komputer nie będzie chciał się w ogóle włączyć.

Sensu
RAM
Nie wiem czy to zdjęcie coś da, nie mam pod ręką żadnych danych jakiej firmy to są kości, chyba że jest na to komenda.

Znalazłem jednak odpowiednią funkcję w CPU-Z (jestem zielony w informatyce).

Przesiądź się na Windows 10, to rozwiąże problem. I tak nie długo nie będzie wsparcia dla popularnej 7.

Wolałbym w ostateczności. Chcę jeszcze coś wyiskrzyć z Windowsa 7 i poznać przyczynę tego problemu.

Nie da rady. Szkoda cennego Czasu.

Nie słuchaj Gol999 przejście na win 10 powinno być ostatecznością.
Próbowałeś zamieniać kolejnością pamięci?
Wszystkie aktualizacje zrobione?
W msconfig, zaawansowane opcje uruchamiania(czy coś w tym stylu) masz ustawioną właściwość maksymalna pamięć?(najlepiej zrób screena)

Było to chyba próbowane i nic nie dało.
Wiem, że mam BIOSa z 2010 roku bo jedyna aktualizacja była potem z 2011 roku i powodowała ona jakiś błąd.
W msconfig próbowałem (opcja Rozruch) i pomimo, że maksymalną pamięcią ustawiało się 8192 MB to komputer zawsze zmieniał na albo 0 albo 3904 MB.

powinieneś całkowicie wyłączyć wszystkie opcje w tym panelu a szczególnie maksymalna pamięć

Były one wyłączone. Specjalnie włączyłem maksymalną pamięć, zresetowałem komputer, wyłączyłem i znowu zresetowałem komputer. W żadnej opcji nie zmieniła się wartość 3.18GB dostępne.

Wyjmij jeden moduł pamięci - włącz MemoryRemap w BIOSie - jeśli komputer ci się nie uruchomi przy włączonym Remapie i 4 GB RAM - to znaczy że masz poważniejszy problem niż ci się wydaje …

Spróbuje zanieść komputer do jakiegoś serwisu z wszystkimi informacjami (boję się grzebać za dużo w PC ponieważ pomimo, że nie moge alt tabowac to gry dzialaja na wysokich/srednich wiecnie chce tego psuc).

Sam sprawdzałeś, czy ktoś Ci powiedział, że tak się stanie?