3 monitory w biurowym komputerze

Witam, używam 2 monitorów. Myślę czy pod moją konfigurację można podłączyć obojętnie jakim wejsciem kolejny, trzeci monitor. Chciałbym na każdym co innego: excela, foldery itp biurowe rzeczy. Posiadam:

Intel® HD Graphics 530

wejscie z tyłu widać ze jest wolne. Czy ja muszę dokupić jakaś kolejna karte na śledzia czy uda mi się podłączyć coś po kablu HDMI ?

Jeżeli masz trzy wyjścia wideo to możesz bez problemu podłączyć trzy monitory. Dwa wyjścia masz już zajęte. Skoro pozostaje jeszcze jedno HDMI wolne to możesz tam podłączyć trzeci monitor.

i nie ma różnicy, że to na dwóch różnych kartach graficznych jest ? tak mi się wydaje, że ja tu mam jakieś dwie różne sztuki choć nie widać tego bo akurat te wejścia są zabudowane radiatorem.

Musiałem w Dell włączyć opcję Intel multi display czy coś takiego i działają 3 monitory.

podpowiesz kolego m4s gdzie jest ta opcja ?

Zapewne w BIOS
https://www.dell.com/support/article/pl-pl/sln268373/konfiguracja-wielu-monitorów-za-pomocą-opcji-intel-multi-display-w-systemie-windows-8?lang=pl

Informacje o obsłudze monitorów są dostępne na stronie intela.

w biosie nie ma mtakich ustawien. Mam windowsa 10. pod VIDEO w BIOS jest Primary Display. AUTO / INTEL HD GRAPHICS ktore mam wybrane. Innych opcji nie ma.

Moim zdaniem (oglądając pierwsze zdjęcie) już masz podłączone monitory pod dwie różne karty, więc podłączając kolejny monitor pod hdmi (dedykowaną) jak najbardziej wszystko powinno działać.

Być może będzie potrzebna aktualizacja BIOS lub nic nie będzie potrzebne. Na próbę po prostu podepnij jakiś trzeci monitor (pożyczony) pod wolne wyjście i przekonaj się czy zostanie wykryty. Bo nie ma sensu ryzykować kupno monitora i okaże się że jednak nie działa. A jak sprawdzisz na jakimś monitorze będziesz miał odpowiedź. Moim zdaniem powinno jednak działać bez problemu. Po podłączeniu trzeciego monitora system powinien go rozpoznać.

zamawiam kabel - monitor mam w biurze trzeci. Kabel za 15zl DVI -HDMI. W Monitorze mam tylko wejscie DISPLAY, DVI, VGA. a przy kompie jest HDMI wiec kabel https://allegro.pl/oferta/super-kabel-adapter-hdmi-dvi-1-5m-dvi-d-full-hd-6754958737 zalatwi sprawe…

Z takimi przejściówkami bywa różnie :wink:

Nie inaczej. Jak już testować czy to działa to na dedykowanych kablach a nie na przejściówkach.

Sprawdź czy jest aktualizacja BIOS.

Osobiście nie wiem, gdzie koledzy wyżej widzą druga kartę graficzną. Ja jej nie widzę.
Niezależnie od wszystkiego, karta powinna być widoczna w menadżerze urządzeń. Jak jej tam nie ma, to jej nie ma.

Specyfikacja określa, że nie da się podłączyć trzeciego monitora. Może specyfikacja się myli (i tak bywa). Jeśli się nie myli, będziesz musiał kupić kartę USB3-HDMI DisplayLinka. Nie jest to jakiś super drogi wydatek.

1 polubienie

skoro mam mieć 3 monitory i mam tylko wejscie HDMI, VGA, DISPLAY to muszę takich kabi użyć zeby podłączyć monitory:( Moje monitory akurat nie maja podlaczenia HDMI… najwyżej zwroce kabel… jak nie zadziala podłączenie. BIOS aktualizacja to juz wyzsza szkola. Poczytam zaraz jak to sprawdzic. Zeby sie nie okazala ze jakiejs opcji nie mam w Biosie i tak nie bedzie dzialac…

Chyba się pospieszyłem z oceną faktycznie. Nie chciało mi się nawet sprawdzić dokumentacji sprzętu. Przepraszam.

w menedzerze nie mam 2 kart. Jest tylko pod karty graficzne ten INtel HD 530. Kabel i tak i tak musze kupic ale sie wstrzymam moze to cos co mam kupic ( narazie nie widze w necie o co chodzi z karta usb hdmi) ma jakies wejscia i bede podlaczac inaczej monitor.

Także poproszę o jakiś link o jakie ustrojstwo chodzi. Moge kupic na PCI sledzia bo widzialem tam miejsce jakby co moze jakas karte graficzna ?

Możesz kupić jakąś tanią kartę graficzną. To jest chyba PCI low profile, tu nie jestem pewien

Możesz kupić “adapter”.

Są też tańsze modele z VGA, ale jakość obrazu analogowego nie zachwyca.
Muszę nadmienić, że wsparcie ustrojstwa na Linuksa jest dość kiepskie jeżeli korzystasz.

moze rzeczywiscie po PCI bedzie taniej ? :slight_smile:


skoro to ma uciagnac tylko monitor?