3 różne systemy operacyjne na 1 komputerze

Masz takie opcje jakbyś chciał zainstalować, a jesteś początkujący.

A jak nie chcesz instalować tylko wypróbować to:

Poczytam tą opcję o instalacji obok siebie
A z tym Chromem, to tego się nie przeskoczy?

Nie korzystam z ChromeOS, nie wiem co tam się da, a czego nie. Więc się nie odniosę.
Nie mam o tym żadnych informacji. Na własną rękę trzeba byłoby się dowiedzieć.

Dziękuję za wszystkie informacje
Pozdrawiam

Dyski są obecnie tanie jak barszcz. Użyj trzech dysków. Na każdym zainstaluje inny system. W BIOS ustaw pytanie o kolejność bootowania przy starcie peceta :wink:

1 polubienie

Pamiętam, że w czasach jak miałem dysk 850MB + 2.1GB (czyli jakieś 25 lat temu), to właśnie tak robiłem: któraś wersja RedHat instalowana z płytki dodanej do miesiecznika „Chip” i nie dość, że wypinałem taśmę IDE i zasilanie Molex z dysku, to na wypadek wyciągałem dysk z obudowy komputera, żeby nie nadpisać ‘oryginalnego’ OS :wink:

1 polubienie

Ciekawe rozwiązanie.
tzn., że za każdym razem powinienem wchodzić do biosa i wybierać dysk do startu?

Jaką konkretnie masz płytę główną?

AMD FX™ 8120 eight core 3100 MHz

Dlaczego BIOS nie chce mi się włączyć za każdym razem kiedy chcę go uruchomić?

Nie pytałem jaki masz procesor, tylko jaką masz płytę główną :wink: Co do wejścia do biosu, czasem trzeba mieć refleks… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tu nie chodzi o refleks, mam 3 sekundy czasu. Naciskam klawisz, czasami zaskoczy, czasami uruchomi się Windows

A. Co to znaczy?

Asus M5A78L-M USB 3

To przy starcie kompa wciskasz F8 i masz boot menu.

Wiem, a jak wciskam Delete, to czasami nie chce zaskoczyć.
A ta niebieska plansza, którą wysłałem wcześniej, co znaczy?

Że konfiguracja bootowania jest popsuta.

Hm… To co mam zrobić w BIOS ie? Gdzie mam i co poustawiać? Proszę o pomoc.

A masz już trzy dyski i na każdym zainstalowany inny system?
ps. Boot Menu; Boot Device Priority; Boot Settings Configuration - Asus M5A78L-M USB3 User Manual [Page 57] | ManualsLib

Mam dyski, ale tylko na jednym mam zainstalowanego Windowsa 10. Tamte są na razie czyste.
Wszystkie te dyski odłączyłem, a ten jeden dysk z Windowsem podłączyłem do wejścia 1 na płycie. No i nie chce mi Windows zaskoczyć.
A piszę teraz z telefonu.


Dysk 120 GB to windows 20, a ten 240 GB to Windows 7
Nic się nie chce uruchomić, ciągle niebieska strona o błędach
Nie wiem, co robić.