Brak wyjścia vga na integrze, tani dedyk daje mało fps

  • Witam serdecznie, kupiłem komuter za 1600zł +/- 100zł 

A o to jego części :

-Zasilacz Chieftec GPS-400A8

-Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 120GB SATA3

-Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz

-Płyta główna ASRock H110M-HDS

-Pamięć GoodRam PLAY DDR4 8GB, 2133MHz, CL15

 

-  Komputer przeznaczony do grania.
- Moim problemem jest monitor, ponieważ na płycie głównej jest wejście DVI a mój monitor posiada tylko VGA.Na początku chciałem kupić adapter z DVI na VGA

lecz “płyta główna nie pozwalała”. To kupiłem bardzo słabą kartę graficzną za około 120 zł która miała wejście VGA. Pobrałem grę uruchomiłem ją Ale miałem tylko 5 fps gdzie na starym laptopie za 1000 zł gra na niskich detalach chodziła dobrze miałem około 40 fps. (Ta gra to Aion)

- Teraz pytanie czy jak kupie nowy monitor z wejściem DVI i podłącze go pod płytę główną (będzie zintegrowany układ graficzny) i usunę tą słabą kartę graficzną za 120 zł To czy ga będzie chodziła lepiej ?

- Jestem tu nowy więc nie wiem czy te pytanie już kiedyś było czy coś:/

- Nie wiem czy na dobrym temacie napisałem :confused:

PROSZĘ O POMOC JAK NAJSZYBCIEJ 

 

LINK DO CZĘŚCI http://www.morele.net/inventory/info/l2HeK7/

Dlaczego płyta główna nie pozwala na rozwiązanie z przejściówką ? Jeśli problemem jest brak obrazu to 1. Źle wpięta przejściówka (sprawdź czy jest dokładnie podłączona i wkręcona) 2. Złe ustawienia w bios (ustaw bios tak by korzystał ze zintegrowanego w procesorze układu (być może szuka karty w złączu PCI-e. Nie jest raczej możliwe by plyta nie zezwalała na użycie przejściówki.

Integra w tym i3 nie jest tak wydajna jak typowo gamingowe GPU, ale trudno jednocześnie porównać ją z tą za 120zł, bo nie podałeś modelu. Tutaj krótki test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-skylake-hd-510-i-hd-530-test/strona/25844.html Wydajność pozwala na grę w niskich ustawieniach przy mniej wymagających gierkach.

@thommy181, Co do DVI, z D-SUB będzie problem bo płyta ma złącze DVI-D, które nie przesyła sygnałów analogowych.

Witaj na forum - jak możesz, to nie formatuj tak dziwnie tekstu (wyśrodkowanie). Co do Twojego pytania - komputer “do grania” wymaga dodatkowej karty graficznej - fakt, dasz radę pograć na Intel HD Graphics 530, ale cudów nie będzie. Co do przejściówki - może być kiepsko, trzeba myśleć o nowym monitorze. 

 

 

Co do karty graficznej to “Radeon HD 4300/4500 Series”

Ale czy jak wymienie ten monitor to problem zniknie czy raczej nie ?

Pomóżcie bo nie wiem co zrobić 

A może mam wymienić monitor i kupić dobrą kartę graficzną ? Tylko nie mam kasy na dobrą kartę za około 700zł 

 

Integra będzie wyraźnie wydajniejsza od obecnego Radeona. Dokładnego modelu nie podałeś, ale podejrzewam to może być HD4550.

Zmiana monitora na model z DVI czy HDMI pomoże i będziesz mógł wykorzystać iGPU, ale nie będzie to najtańsze rozwiązanie. Możesz kupić konwerter HDMI - D-Sub http://allegro.pl/adapter-konwerter-z-hdmi-do-vga-kabel-dsub-kurier-i6595634850.html

Kupno taniej karty graficznej poniżej GTX 750Ti pod kątem gier się totalnie nie opłaca, lepiej dozbierać i kupić od razu coś sensownego.

 

Rzeczywiście, na płycie jest HDMI - dużo prościej i taniej jest z HDMI na VGA, niż z DVI-D na VGA.

Okej dziękuje za informację naprawdę mi pomogliście jeszcze raz dziękuje .

A gdy kupię taki adapter/ konwenter i podłącze go pod płytę główną to czy muszę coś w biosie  zmienią lub coś ??? Bo nie wiem nie znam się za bardzo ?

 

Hej,

 

Generalnie jeśli wyjmiesz kartę dedykowaną z portu PCI-E i podłączysz monitor do karty zintegrowanej, to UEFI powinno samo wszystko wykryć i uruchomić kartę zintegrowaną.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus