Brak wyjścia vga na integrze, tani dedyk daje mało fps

(Noob Can) #1
  • Witam serdecznie, kupiłem komuter za 1600zł +/- 100zł 

A o to jego części :

-Zasilacz Chieftec GPS-400A8

-Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 120GB SATA3

-Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz

-Płyta główna ASRock H110M-HDS

-Pamięć GoodRam PLAY DDR4 8GB, 2133MHz, CL15

-  Komputer przeznaczony do grania.
- Moim problemem jest monitor, ponieważ na płycie głównej jest wejście DVI a mój monitor posiada tylko VGA.Na początku chciałem kupić adapter z DVI na VGA

lecz “płyta główna nie pozwalała”. To kupiłem bardzo słabą kartę graficzną za około 120 zł która miała wejście VGA. Pobrałem grę uruchomiłem ją Ale miałem tylko 5 fps gdzie na starym laptopie za 1000 zł gra na niskich detalach chodziła dobrze miałem około 40 fps. (Ta gra to Aion)

- Teraz pytanie czy jak kupie nowy monitor z wejściem DVI i podłącze go pod płytę główną (będzie zintegrowany układ graficzny) i usunę tą słabą kartę graficzną za 120 zł To czy ga będzie chodziła lepiej ?

- Jestem tu nowy więc nie wiem czy te pytanie już kiedyś było czy coś:/

- Nie wiem czy na dobrym temacie napisałem :confused:

PROSZĘ O POMOC JAK NAJSZYBCIEJ 

LINK DO CZĘŚCI http://www.morele.net/inventory/info/l2HeK7/

Co zrobić? Monitor D - sub
(thommy181) #2

Dlaczego płyta główna nie pozwala na rozwiązanie z przejściówką ? Jeśli problemem jest brak obrazu to 1. Źle wpięta przejściówka (sprawdź czy jest dokładnie podłączona i wkręcona) 2. Złe ustawienia w bios (ustaw bios tak by korzystał ze zintegrowanego w procesorze układu (być może szuka karty w złączu PCI-e. Nie jest raczej możliwe by plyta nie zezwalała na użycie przejściówki.

(Longhorn2009) #3

Integra w tym i3 nie jest tak wydajna jak typowo gamingowe GPU, ale trudno jednocześnie porównać ją z tą za 120zł, bo nie podałeś modelu. Tutaj krótki test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-skylake-hd-510-i-hd-530-test/strona/25844.html Wydajność pozwala na grę w niskich ustawieniach przy mniej wymagających gierkach.

@thommy181, Co do DVI, z D-SUB będzie problem bo płyta ma złącze DVI-D, które nie przesyła sygnałów analogowych.

(bachus) #4

Witaj na forum - jak możesz, to nie formatuj tak dziwnie tekstu (wyśrodkowanie). Co do Twojego pytania - komputer “do grania” wymaga dodatkowej karty graficznej - fakt, dasz radę pograć na Intel HD Graphics 530, ale cudów nie będzie. Co do przejściówki - może być kiepsko, trzeba myśleć o nowym monitorze. 

(Noob Can) #5

Co do karty graficznej to “Radeon HD 4300/4500 Series”

Ale czy jak wymienie ten monitor to problem zniknie czy raczej nie ?

Pomóżcie bo nie wiem co zrobić 

A może mam wymienić monitor i kupić dobrą kartę graficzną ? Tylko nie mam kasy na dobrą kartę za około 700zł 

(Longhorn2009) #6

Integra będzie wyraźnie wydajniejsza od obecnego Radeona. Dokładnego modelu nie podałeś, ale podejrzewam to może być HD4550.

Zmiana monitora na model z DVI czy HDMI pomoże i będziesz mógł wykorzystać iGPU, ale nie będzie to najtańsze rozwiązanie. Możesz kupić konwerter HDMI - D-Sub http://allegro.pl/adapter-konwerter-z-hdmi-do-vga-kabel-dsub-kurier-i6595634850.html

Kupno taniej karty graficznej poniżej GTX 750Ti pod kątem gier się totalnie nie opłaca, lepiej dozbierać i kupić od razu coś sensownego.

(bachus) #7

Rzeczywiście, na płycie jest HDMI - dużo prościej i taniej jest z HDMI na VGA, niż z DVI-D na VGA.

(Noob Can) #8

Okej dziękuje za informację naprawdę mi pomogliście jeszcze raz dziękuje .

A gdy kupię taki adapter/ konwenter i podłącze go pod płytę główną to czy muszę coś w biosie  zmienią lub coś ??? Bo nie wiem nie znam się za bardzo ?

(Dimatheus) #9

Hej,

Generalnie jeśli wyjmiesz kartę dedykowaną z portu PCI-E i podłączysz monitor do karty zintegrowanej, to UEFI powinno samo wszystko wykryć i uruchomić kartę zintegrowaną.

Pozdrawiam,
Dimatheus