65 min nagrywania plyty DVD

(Pawelekk6) #1

Witam :slight_smile: jestem nowym czytelnikiem tego forum :slight_smile:

Mam problem z moja nagrywarka, chociaż tez nie jestem pewien czy ten problem nie dotyczy czegos innego. Mianowicie ostatnio nagralem sobie plytke DVD-r 16x 4,7GB, nic w tym dziwnego nie ma, bo przeciez wiekszosc osob nagrywa na takich plytach, ale u mnie bylo inaczej, otoz u mnie trwalo to ponad godzine. Nagrywalem w programie Cyber Link DVD Solution i w nero 7.0.1.2 i w obu przypadkach trwalo to wspomniana juz godzine, w nero ULTRA BUFFER skakal od 99 do 3% (zwykle buffer ten skacze do 99% i tak juz zostaje do konca nagrywania). Nie mam pojecia od czego to zalezy, Moze ktos wie na czym problem polega??

Oto moja konfiguracja:

Procesor: AMD Phenom x4 9500

Plyta Glowna: Asus M3A

Pamiec: 2048 MB DDR2 333MHz

Nagrywarka: TSSTCorp CDDVDW SH-S202J

Windows XP Prof. SP3

Prosze o pomoc bo godzinne nagrywanie mija sie z celem.

(adam749) #2

Jaką prędkość nagrywania miałeś ustawioną??

Ile jest GB tych danych do nagrania i jakie to dane ??

(Pawelekk6) #3

ustawilem max predkosc, czyli 16X dla tej plyty, dane to 6 filmow a laczna ich objetosc to 4,1giga.

(adam749) #4

Aha. Pewnie nagrywasz DVD-Video i dlatego tak długo, a dlaczego??

Bo pierw program konwertuje te filmy do odpowiedniego formatu, a potem nagrywa. Jak ja nagrywałem na ten format to jakieś 2h trwało. Czyli wszystko jest OK.

(alarik) #5

Możliwe też, że nagrywarka nie ma ustawionego dma, tylko pio. Wtedy też będzie niemiłosiernie długo nagrywało. Łatwo to sprawdzić w menedżerze urządzeń.

(Pawelekk6) #6

Boze... jak mozna nagrac 6 filmow w formacie DVD-Video na jednej plycie 4,7giga ????

Filmy byly w AVI i tak zostaly nagrane na plycie, plyta byla typu DVD-R, filmow bylo 6....

Jak sprawdzic ustawienie dma bo zapomnialem jak to sie robi?? :stuck_out_tongue:

(adam749) #7

Menedżer urządzeń > kontrolery IDE ATA\ATAPI > podstawowy\pomocniczy kanał IDE > ustawienia zaawansowane.

Równie dobrze może to być 6 krótkich filmów i dlatego tak pomyślałem.

(Seba86mu) #8

Wejdź w Menadżer Urządzeń -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> na kontrolerze, do którego podłączony jest napęd kliknij prawym -> Właściwości -> zakładka "Ustawienia Zaawansowane" -> w obu przypadkach powinno być ustawione "DMA jeśli dostępne" w pozycji "Tryb transferu".

(niezDarek) #9

jeśli nagrywałeś programem Cyber Link DVD Solution to raczej na pewno program konwertował ci filmy, masz samsunga tak jak ja i mi coś strasznie ciężko sobie radzi z płytami DVD-R i muszę nagrywać na DVD+R więc spróbuj nagrać filmy na plusach

(Pawelekk6) #10

no dobra, jest tak. mam dwa kanaly podstawowe ide i dwa pomocnicze. w obu podstawowych kanalach a okienkach "tryb transferu" jest podane "DMA jezeli dostepne" , natomiast w okienku biezacy tryb transferu jest wpisane w jednym kanale "tylko PIO" a w drugim jest "Ultra DMA tryb 6". w pomocniczych kanalach IDE nic nie dalo sie zrobic.

(Pawelekk6) #11

Ale w nero bylo to samo a jednak dalo sie odtworzyc filmy na stacjonarnym DVD i sa one w AVI :slight_smile:

(Pawelekk6) #12

Napisalem przeciez, ze filmy zajmowaly 4,1giga na plycie, byly to pelne filmy po ok 700 mega ;] jak mozna nagrac 6 krotkich filmow w AVI i zeby zajelo to ponad 4 giga? ;>

(Seba86mu) #13

Jaki posiadasz dysk twardy ? ATA, czy SATA ?

Nagrywarka ATA, tak ?

(Janekwisniewski17) #14

Ja robię tak:

klikam prawym na Podstawowym kanale IDE wybieram Odinstaluj, czynność powtarzam dla Pomocniczego kanału IDE a następnie restartuję komputer. Przy uruchamianiu Windows znajduje nowe urządzenia i jest wszystko OK.

(Pawelekk6) #15

Dysk jest w SATA II a naped nie wiem, chyba w IDE bo w gwaranci nic nie pisze a w menadżerze urzadzen tez nic nie ma

(Pawelekk6) #16

heh a jak masz po dwa kanaly podstawowe i pomocnicze?? ;>

(niezDarek) #17

a płyty CD normalnie ci nagrywa ??

znaczy się też bardzo długo czy normalnie

(Pawelekk6) #18

w nero teraz wlasnie nagrywam i buffer level jest na poziomie 26-30% max (gdzie zawsze byl 99% na starym kompie). Po 2 minutach mam zapisane 14%, nagrywam sama muzyke w mp3. AAAAAA zwariuje zaraz albo wywale kompa przez okno :evil: :twisted: :x

(niezDarek) #19

tak jak wcześniej pisałem nagrywarki samsunga lubią być nie posłuszne :stuck_out_tongue: takie uroki tej firmy

pozostaje chyba tylko wymiana firmware nagrywarki

(Pawelekk6) #20

hmmm ale to sie wiaze chyba z utrata gwarancji na nagrywarke a jesli sie zepsuje podczas zmiany firmware to bede musial otworzyc kompa zeby ja wymienic i strace gwarancje na kompa bo go otworzylem samodzielnie a nie w serwisie co oznaczac bedzie dodatkowe koszty poza kupnem nowej nagrywarki ;] jak nie spojrzysz, d*** z tylu :evil: