65 min nagrywania plyty DVD

Witam :slight_smile: jestem nowym czytelnikiem tego forum :slight_smile:

Mam problem z moja nagrywarka, chociaż tez nie jestem pewien czy ten problem nie dotyczy czegos innego. Mianowicie ostatnio nagralem sobie plytke DVD-r 16x 4,7GB, nic w tym dziwnego nie ma, bo przeciez wiekszosc osob nagrywa na takich plytach, ale u mnie bylo inaczej, otoz u mnie trwalo to ponad godzine. Nagrywalem w programie Cyber Link DVD Solution i w nero 7.0.1.2 i w obu przypadkach trwalo to wspomniana juz godzine, w nero ULTRA BUFFER skakal od 99 do 3% (zwykle buffer ten skacze do 99% i tak juz zostaje do konca nagrywania). Nie mam pojecia od czego to zalezy, Moze ktos wie na czym problem polega??

Oto moja konfiguracja:

Procesor: AMD Phenom x4 9500

Plyta Glowna: Asus M3A

Pamiec: 2048 MB DDR2 333MHz

Nagrywarka: TSSTCorp CDDVDW SH-S202J

Windows XP Prof. SP3

Prosze o pomoc bo godzinne nagrywanie mija sie z celem.

Jaką prędkość nagrywania miałeś ustawioną??

Ile jest GB tych danych do nagrania i jakie to dane ??

ustawilem max predkosc, czyli 16X dla tej plyty, dane to 6 filmow a laczna ich objetosc to 4,1giga.

Aha. Pewnie nagrywasz DVD-Video i dlatego tak długo, a dlaczego??

Bo pierw program konwertuje te filmy do odpowiedniego formatu, a potem nagrywa. Jak ja nagrywałem na ten format to jakieś 2h trwało. Czyli wszystko jest OK.

Możliwe też, że nagrywarka nie ma ustawionego dma, tylko pio. Wtedy też będzie niemiłosiernie długo nagrywało. Łatwo to sprawdzić w menedżerze urządzeń.

Boze… jak mozna nagrac 6 filmow w formacie DVD-Video na jednej plycie 4,7giga ???

Filmy byly w AVI i tak zostaly nagrane na plycie, plyta byla typu DVD-R, filmow bylo 6…

Jak sprawdzic ustawienie dma bo zapomnialem jak to sie robi?? :stuck_out_tongue:

Menedżer urządzeń > kontrolery IDE ATA\ATAPI > podstawowy\pomocniczy kanał IDE > ustawienia zaawansowane.

Równie dobrze może to być 6 krótkich filmów i dlatego tak pomyślałem.

Wejdź w Menadżer Urządzeń -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> na kontrolerze, do którego podłączony jest napęd kliknij prawym -> Właściwości -> zakładka “Ustawienia Zaawansowane” -> w obu przypadkach powinno być ustawione “DMA jeśli dostępne” w pozycji “Tryb transferu”.

jeśli nagrywałeś programem Cyber Link DVD Solution to raczej na pewno program konwertował ci filmy, masz samsunga tak jak ja i mi coś strasznie ciężko sobie radzi z płytami DVD-R i muszę nagrywać na DVD+R więc spróbuj nagrać filmy na plusach

no dobra, jest tak. mam dwa kanaly podstawowe ide i dwa pomocnicze. w obu podstawowych kanalach a okienkach “tryb transferu” jest podane “DMA jezeli dostepne” , natomiast w okienku biezacy tryb transferu jest wpisane w jednym kanale “tylko PIO” a w drugim jest “Ultra DMA tryb 6”. w pomocniczych kanalach IDE nic nie dalo sie zrobic.

Ale w nero bylo to samo a jednak dalo sie odtworzyc filmy na stacjonarnym DVD i sa one w AVI :slight_smile:

Napisalem przeciez, ze filmy zajmowaly 4,1giga na plycie, byly to pelne filmy po ok 700 mega ;] jak mozna nagrac 6 krotkich filmow w AVI i zeby zajelo to ponad 4 giga? ;>

Jaki posiadasz dysk twardy ? ATA, czy SATA ?

Nagrywarka ATA, tak ?

Ja robię tak:

klikam prawym na Podstawowym kanale IDE wybieram Odinstaluj, czynność powtarzam dla Pomocniczego kanału IDE a następnie restartuję komputer. Przy uruchamianiu Windows znajduje nowe urządzenia i jest wszystko OK.

Dysk jest w SATA II a naped nie wiem, chyba w IDE bo w gwaranci nic nie pisze a w menadżerze urzadzen tez nic nie ma

heh a jak masz po dwa kanaly podstawowe i pomocnicze?? ;>

a płyty CD normalnie ci nagrywa ??

znaczy się też bardzo długo czy normalnie

w nero teraz wlasnie nagrywam i buffer level jest na poziomie 26-30% max (gdzie zawsze byl 99% na starym kompie). Po 2 minutach mam zapisane 14%, nagrywam sama muzyke w mp3. AAAAAA zwariuje zaraz albo wywale kompa przez okno :evil: :twisted: :x

tak jak wcześniej pisałem nagrywarki samsunga lubią być nie posłuszne :stuck_out_tongue: takie uroki tej firmy

pozostaje chyba tylko wymiana firmware nagrywarki

hmmm ale to sie wiaze chyba z utrata gwarancji na nagrywarke a jesli sie zepsuje podczas zmiany firmware to bede musial otworzyc kompa zeby ja wymienic i strace gwarancje na kompa bo go otworzylem samodzielnie a nie w serwisie co oznaczac bedzie dodatkowe koszty poza kupnem nowej nagrywarki ;] jak nie spojrzysz, d*** z tylu :evil: