700zł-kupno karty graficznej, zasilacza oraz pamięci

Witam. Otóż wcześniej chciałem zakupić sobie nowy komputer, lecz słyszałem, że za pół roku wychodzi Windows Vista a wraz z nim DirectX 10 oraz nowa generacja kart graficznych. Moje 1sze pytanie jest takie. Czy opłaca się kupić już teraz nowy komputer, czy lepiej odczekać jakiś czas i kupić wraz z nową kartą graficzną. Czy do nowych kart konieczna będzie wymiana płyty głównej?? Co mi zalecacie-kupić nowy komputer już teraz, czy odczekać, a teraz ulepszyć mój komputer?? Jeżeli to drugie, proszę o podanie mi jakie komponenty mam kupić, aby zmieścić się w przedziale 700 zł. Mianowicie chodzi mi o kartę graficzną, zasilacz oraz pamięć RAM (najlepiej 512). Moja płyta główna to AGP SiS K7S5A. Chodzi mi o takie części, które pozwolą mi grać w najnowsze gry, niekoniecznie na wysokich detalach (przy takim przedziale cenowym to niemożliwe), lecz żeby gry chodziły w miarę płynnie i na dość dobrych detalach. Liczę na waszą pomoc :smiley:

O sprzętowym wspomaganiu DX 10 zapomnij. Za 700zł to nic nie kupisz. Pozatym karty wspomagajace DX 10 bea na PCI-e, a Ty masz AGP. Dodtakowow aby korzystać dobrodziejstw DX 10 należy mieć Windows Vista (olejne pieniądze) - na inne systemy nie będzie odpowiednika DX10.

Lepiej poczekać i wszystko na ten temat.

no ale problem jest taki, że kolega ma tylko 7 stów(narazie), no może uzbiera kiedyś tam,

Ja bym proponował przesiadkę na nowy socket, niby wszystko do wymiany, ale sprzęt o niebo lepszy od obecnego.

Podaj jaki masz sprzęt to zobaczym za ile go można opchnąć :wink:

Nie zrozumieliśmy się. Mam trzy opcje:

a)kupić teraz całkowicie nowego kompa

b)odczekać do premiery Visty i wtedy kupić nowego kompa

c)(w sumie to się wiąże z punktem b))zupgrade’ować mojego dotychczasowego kompa za ok. 700zł.

Czy z DX10 nie będzie za przypadkiem tak jak z resztą Directów, że do działania gier wystarczy karta obsługująca DX9?? Czy będzie jakiś widoczny skok graficzny?? I w końcu, czy będzie konieczna wymiana płyty głównej??

PS. Wigrus-oczywiście, że sprzedałbym mojego kompa, gdybym miał kupić nowego.

Athlon XP 2000+

256 MB RAM

GeForce MX 440

Więc jeżeli mam czekać z kupnem nowego kompa, sami widzicie, że muszę zrobić chociaż mały upgrade :smiley: Tak więc proszę o podanie w/w komponentów (karta graf., zasilacz, pamięć-512) w okolicach 700 zł.

Za 700zł?

Jeśli chcesz wspierać DirectX10 to nie pozosatje nic innego. Pozatym dopiero po jakimś czasie wyjdą karty wspierające DX10 ze średnij półki. Te highendowe (najszybsze) będą dość drogie.

Do gier? hm… 7600GS od Galaxy (które wyjdzie lada chwila na AGP) + ramu za ile się da za reszte.

Jaki masz zasilacz?

Jeśli chcesz DX10 to tak. A to z kolei wiąze się z procesorem. Wtedy najprawdopodobniej przesiadka na DDR2 (można na DDRy ale bardziej przyszłoiściowe platofrmy oparte są o DDR2). Do tego karta graifczna. I już jest prawie cała jednostka.

Czyli ogólnie nie opłaca się kupić teraz nowego komputera. McDracullo-te 700 zł to miało być na upgrade starego kompa. Trzeba być chyba Copperfieldem, żeby wyczarować za 7 baniek nowy sprzęt (a już na pewno nie na nowe gry). A ile ten GeForce 7600 GS kosztuje?? Zasilacz mam tylko 300W więc tak jak pisałem konieczna jest wymiana. A co do ramu to co polecasz?? Czy jeżeli kupiłbym kość 512 np. Kingstona i wczepiłbym ją do płyty głównej to nie było problemów w powiązaniu z moją dotychczasową pamięcią w komputerze. Dotychczas miałem pamięć Hyundaia ( :roll: ) DDR PC2100 (266mhz). Czy mogę wstawić szybsze kości i oczywiście czy nie będzie błędów. I ostatnie pytanie: jaki jest najmocniejszy procesor dostępny na moją płytę główną-SiS K7S5A. Z góry THX za odpowiedź.

Ceny jeszcze nie podano. Karta ma wyjśc “na diach”. Jendak nie powinna przekraczać 550zł.

GoodRAMy.

Problemów teoretycznie być nie powinno (praktyka wygląda różnie). Pamięci tylko zwolnią i dostasują się do tych słabszych. Obecnie 400MHz są prawie że w tej samej cenie co 266.

Jeśli myślisz o wymianie komputera na nowy, to nie ma sensu wstawiać mocniejszego procesora.

alhlonyXp sa drogie w twoim przypadku do zbieraj na nowego kompa.

Bo zmiana cpu + grafa+ pamiec + zasilacz to juz polowa kompa.

A do tego procka co masz to niema sensu ladowac grafy pokroju 7600gs.

Narazie dokup pamiec 256 zeby sie lepiej pracowalo a reczte do skarbonki.

Czyli taka konfiguracja powinna starczyć mi przez ok. pół roku:

AMD Athlon XP 2000+

256 Hyundai+512 GoodRam

GeForce 7600GS

I jeszcze kilka pytanek. Sam już nie wiem jaki rodzaj RAMu posiadam. Pisze DDR-SDRAM, a dokładnie:

A oto linki produktów, którymi jestem zainteresowany:

KARTA GRAFIKI:

http://allegro.pl/item137080825_gainwar … _box_.html

ZASILACZ:

http://allegro.pl/item136930026__ultra_ … zynu_.html

PAMIĘĆ RAM:

http://allegro.pl/item139604795_512mb_4 … v_cl3.html

Czy opłaca się inwestować w te komponenty?? Czekam na rady oraz ewentualne linki.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 05.11.2006 (Nie) 15:22

Niby tak, ale zanim minie pół roku to jeszcze zleci konkretnie czasu, a komputer mam taki, że szkoda gadać. Zmiana karty grafiki to konieczność. GeForce MX nie obsługuje Shaderów, przez co nie pogram sobie zupełnie w nic. Chciałbym sobie wreszcie pograć w nowsze gry, np. NFS Carbon, Gothic III (na małych detalach oczywiście), czy Oblivion (ale pewnie musiałbym cyknąć sobie jeszcze jedną kość 512).

Kupujesz w końcu nowy komputer czy modernizujesz ten?

Tymczasowo modernizuję ten, a za pół roku kupuję nowy (pewnie później jeżeli w takim stopniu go zmodernizuję jak napisałem wyżej). Narazie chodzi mi o takie zmodernizowanie, żeby wszystkie nowe gry chodziły mi. Szczerze mówiąc sam już nie wiem. Doradźcie mi co mam zmienić na co, tak żeby chodziły mi nowe gry, nieobciążając nadmiernie mojego portfela. Czy tak jak pisał ChrisG nie opłaca się kupywać karty pokroju GF 7600GS na taki procek jak mam. Mam jeszcze koncepcję, żeby kupić gorszą kartę grafiki, a więcej zainwestować w RAM. Tylko jaką kartę wybrać.

JA na obecną chwilę składam nowego kompa bo stwierdziłem, że nie ma na co czekać. Vista mnie nie interesuje chyba że spadnie jej cena.

Kurcze teraz to już kompletnie nie mam pojęcia co robić. Teraz mam kilka możliwości:

1)kupić teraz całkowicie nowy sprzęt z ok. 3000 zł

2)odczekać do pojawienia się kart obsługujących DX10 i wtedy kupno nowego sprzętu, a tymczasem ulepszenie posiadanej przeze mnie maszyny o:

-kartę GeForce 7600 GS

-512 pamięci RAM-GOODRAM

-zasilacz

3)j/w, lecz ulepszenie komputera w mniejszym stopniu, np. kupno karty graficznej typu GF 6600 lub 6600 GT.

Piszcie, która możliwość, wg was jest najlepsza. Napiszcie także jaki zasilacz wybrać.

PS. Odczekanie pół roku i zbieranie kasy nie gra roli, gdyż mam tak słaby komputer, że nie mam możliwości grać w żadną nową grę (mój sprzęt-Athlon XP 2000+, 256mb ram, Ge Force MX 440, zasilacz 300W. Sami widzicie, że bez updgradu nie ma co myśleć o jakimkolwiek graniu).

EDIT:

Po długim (całe kilka godzin :smiley: ) rozmyślaniu podjąłem decyzję. Skoro jak ktoś już wcześniej pisał nie opłaca mi się kupowanie karty GF 7600 GS, gdyż przy moim sprzęcie wydajność będzie średnia (jak na możliwości karty), zdecydowałem się kupić kartę o ponad 100 zł tańszą, lecz mam nadzieję, że również dobrą. GALAXY GEFORCE 6600 256BIT 256MB BLACK EDITION-co wy na to?? Link dla sprawdzenia:

http://allegro.pl/item137411680_galaxy_ … n_box.html

Do tego dorzucę pamięć GOODRAMA 512. Tylko mam do was szczere pytanie. Jaki zasilacz mam zakupić. Nie chcę ryzykować spalenia komputera, a na zasilaczach znam się średnio. Proszę was o podanie mi zasilacza, który spokojnie udźwignąłby to wszystko+resztę :smiley: Czy coś takiego nadawałoby się??:

http://allegro.pl/item136930026__ultra_ … zynu_.html

To chyba moje ostatnie pytania w tym temacie :smiley:

Fortron 350W THA-P/MDN®

8 listopada wchodzą karty 8800GTS i 8800GTX.

ta pierwsza będzie kosztować koło 1800-1900zł.

do tego minimalnie C2D 6300 i kręcić (bez kręcenia może “blokować” kartę, wszelkie Athlony tym bardziej) + płyta główna, to już jest koło 3000zł (ponad). 1GB pamięci + zasilacz (karty są prądożerne, więc trzeba kupić porządny) i już jest 4000zł. dysponujesz taką kwotą? :slight_smile:

sprzedawca cwany. tylko małymi literkami jest napisane, że karta ma szynę 64 bit. a ile matołów dało się na to nabrać. jednym słowem - badziewie.

A można liczyć na jakiś link, do sklepu z w/w zasilaczem?? A może jeszcze inne propozycje co do zasilacza?? No i pytanko czy karta, do której wyżej dałem link jest dobra??

EDIT:

freedom-czyli radzisz kupować nowy sprzęt teraz??

Ten 7600GS spokojnie zostanie wykorzystany. Nie wydaje mi się ażeby procesor był tu wąskim gardłem.

Zasilacz to Fortron 400W z allegro (sileniejsza linia +5V z której jest zasilany ten procesor).

A która firma ma najwydajniejsze GF 7600 GS?? Czy ten Gainward jest dobry, czy może wybrać coś innego??

http://allegro.pl/item137080825_gainwar … _box_.html

na nowy sprzęt z 8800GTSi C2D E6300 trzeba 4000-4500zł. dysponujesz taką kwotą?

jeżeli tak to warto. radki z dx10 pojawią się dopiero za parę miesięcy, więc cena gf8800 szybko nie spadnie.

niedługo (niestety raczej nikt nie wie dokładnie kiedy) mają wejść karty od Galaxy z DDR3 na AGP. taktowanie 500/1450MHz dla 7300GT/7600GS i 560/1450MHz dla 7600GT. warto czekać, bo przynajmniej 1,5 wydajniejsze od kart innych firm.