8800GTS 640MB - problem

Hi,

Zestaw jak w podpisie. Od samego początku walczę z grafiką. Jazdy mam z tym niesamowite… Wywala z gier, bluescreeny, stopklatki w czasie grania… Sterowniki sprawdzone, od oficjalnych 158… i 162… przez BETA 163… Omegi i NGO. Lepiej lub gorzej ale problem ten sam. Karta nie kręcona (jeśli już to odrobinę - SmartDoc).

Na początek 3DMark06:

Ogólny wynik

ebfad7711d86b678m.jpg

Trochę bardziej szczegółowy:

8b426f53a04c1099m.jpg

I wyniki poszczególnych testów:

0a30dc2ed8ea8b18m.jpg

A poniżej temperatury:

93104d0fe14ff334m.jpg

Może ktoś będzie miał jakieś uwagi lub spostrzeżenia… bo mnie już brakuje pomysłów - a zwrot katy to raczej ostatnie wyjście.

Pozdr

Grande

jaki masz zasilacz?? system czysty??

info o zestawie powinno być w podpisie…

Jeśli czysty od syfu i wirusów to tak… nie wpięty w ogóle do sieci :wink:

Dokładnie sprawdź zasilacz. Taka sama karta ciągnie powyżej 200. Jak dla takiego sprzętu to musisz mie przynajmnie 500, a najlepiej 600.

Jeśli chodzi o to to miałem identyczny problem, jak kartę miałem nadpaloną

Gdzie ją kupiłeś?

Karta kupiona normalnie w sklepie… tzn znajomy ma firmę informatyczną i składał sprzęta.

nie napisałeś najistotniejszego elementu jaki jest w tym zestawie tj. zasilacz !!

Wszystkie informacje o systemie są w sygnaturze a zasilacz to: CORSAIR CMPSU-520HXEU

karta ciągnie 120W max, może od razu elektrownie podłączyć?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

sprawdź czy masz dobrze podpięte zasilanie do karty, czy kable nie są w którymś miejscu uszkodzone

a rzeczywiście Corsair robi też dobre pamięci nie przyjrzałem się poza tym opis jest jakiś taki mało widoczny.

zasilacz bardzo dobry… powinien ciągnąć leciutko twoją kartę a zatem nie tu jest raczej problem.

być może problem jest w dualu pamięci wyjmij jedną kość i potestuj 3dmarki, gry.

no może do tego stopnia to nie. Ja tylko mówie co było jakiś czas temu w PCformat. Też tak, może by, że części się nie zgrywają.

w takim wypadku sterowniki nvidia wywalają stosowne komunikaty.

Jeśli chodzi o bluescreen to jest tam informacja, że coś nie tak jest z plikiem nv4_mini.sys… czy coś takiego. Z tego co wiem to plik sterownika grafiki…

usuń wszystkie sterowniki i zainstaluj najnowsze whql dostępne na stronach nvidi i spróbuj z pamięciami być może należy jest skonfigurować manualnie.

To znaczy?? :?

Ps.: Sterowniki już zmianiałem (z czyszczeniem systemu)… 158… i 162 i beta-163… na wszystkich jest tak samo. :frowning:

Jak masz wszystko na auto wejdź do biosu i ustaw według spd pamięci.

pokasuj stery driver cleanerem

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sterownika

Tobi - stare stery czyszczę DC a potem jeszcze rejestr z tego co pozostało… :slight_smile:

  • a jak to się robi?? w te klocki jestem zielony jak szczypior na wiosnę :?

wyjmij na kilka minut jedną kość pamięci i podzdziałaj na 1GB.

A opłaca się odpalić Memtesta w celu ich sprawdzenia??

opłaca się. można spróbować.

Będę dziś wieczorem walczył… ale brak netu trochę utrudnia uzyskanie pomocy :frowning:

Czyli w skrócie:

  1. Wrzucić najnowsze stery whql.

  2. Sprawdzić RAM

  3. Modlić się coby działało?? :wink: