94,74% od świąt

Ceny kart graficznych rosną bardziej procentowo niż kryptowaluty.
Na aliexpress też widać jak się sprzedają : 1 sold, 2 sold … :slight_smile:

Trzeba granie zastąpić uczeniem się programowania np :wink:

@Bradlee
Jedno nie wyklucza drugie, tylko trzeba odpowiednio proporcje czasu podzielić :wink:

… tj. najpierw piszemy craka, a później możemy pograć dla rozrywki. :wink:

Sam się zdziwiłem, kupiłem jakoś 2 miesiące temu RTX 3070 za 2700 zł a teraz kosztuje już prawie 1500 zł drożej, przyznam się, że trochę kusi mnie możliwość sprzedania teraz drożej ale jednak duma mi nie pozwala D:

Bardzo dobry pomysł, programowanie niskopoziomowe, trzeba do tego nie lada umiejętności.

1 polubienie

Jedną aplikację zcrackowałem używając hexedytora - płatną (Flareget Pro) pod Linux kiedyś (chociaż wersja dla Windows tak samo była zabezpieczona) :stuck_out_tongue:
Wystarczyła zamiana wartości logicznych true<->false w binarce w paru miejscach i wchodziły dowolne dane rejestracyjne i dowolny wpisany z palca klucz, generował się token aktywacyjny :stuck_out_tongue:
Potem pewnie na serwerze zobaczyli jakieś śmieciowe dane rejestracyjne i zmienili system aktywacji na jakiś gotowiec firmy trzeciej.

Pną się powolutku ale do przodu

Wczoraj chyba przeglądałem grafiki i rtx 3070 jeśli już jest gdzieś dostępny, to kosztuje 6500zł :smiley: Musiałoby mnie mocno popieścić, żeby tyle na samą kartę wydać :wink:

Jeszcze trochę i będzie na wymianę za kawalerkę w Warszawie ;D nie no żart żart

1050 też bo lepiej stare chipy wyprzedać niż nowe i to po jakich cenach…

BTW, za 1650s dla córki płaciłem 8 stówek, obecnie takie po 2k nawet próbują sprzedawać.

Co najgorsze w obecnej sytuacji w razie reklamacji zwracają kasę, co można za nią dziś kupić wiemy.

I raczej żaden sklep w obecnej sytuacji wymiany reklamacyjnej by ci nie zrobił :smiley:

A pamiętacie jak padła fabryka komponentów do dysków HDD, bo coś tam im zalało? Z dnia na dzień dyski poszły w górę o 200-300%. Z rok czasu trwało, zanim się unormowało.
Tak samo tutaj chwilę zajmie.

Tylko że wtedy fizycznie zniszczyło fabryki i przez jakiś czas nie było możliwości produkcyjnych.
Obecnie tylko korona częściowo ogranicza ale możliwości produkcyjne są.
To czego nie ma to produkt.
Nie ma bo kopacze wybierają wszystko zapewne prosto z fabryki.
Jeżeli już ten deficytowy towar pojawia się w sklepach to jest w zawyżonych cenach, jest po naprawie bo sklep zwrócił za niego kasę, naprawił i pcha dwa razy drożej.
Zepsutą grafikę lepiej na własny koszt wysłać Rakowieckiemu albo innemu kozakowi niż dostać za nią zwrot gotówki.
Ktoś liczył na laptopy, że może te będą w normalnych cenach?
Nie, na tym tez kopią na potęgę, całe farmy laptopowe.
Jedyna szansa w tym że Nvidia faktycznie ograniczy moc grafik w kopaniu i nie będzie możliwości podmiany biosa aby odblokować jej potencjał.

Mój szczyt hakerstwa to wrzucenie na netbooku gotowego cracka z

… ale to najprawdę ma sens. W sumie widząc problemy z dostawami 3000 od poczatku było lepiej zamknać temat 1650/1650S, a w jej miejsce puścić (odblokowane/podkręcone) 1050TI jako 1055TI. Skoro jest to starszy proces i tańszy, to ja naprawdę nie widzę problemu przy bazowaniu budżetowej karty za 500 zł na starej technologii. OK, jeżeli super wydajne modele do RT maja kosztować po 3000, tylko czy nie jest (dla mnie jest) przerostem formy nad treścią projektowanie low endowej karty w drogiej technologii, a w efekcie wychodzi model o wydajności generacji wstecz?

Ale im wychodzi taniej. Znaczy produkcja kotleta w nowej technologii jest tańsza, bo więcej chipów z wafelka wychodzi. No i niższa temperatura, więc tańsze PCB, mniej żelastwa na nim. Zobacz, że kotlety wydawane w nowszej technologii są często bez dodatkowego zasilania i mniejsze.

Produkując drogie karty mają też pewnie dużo odrzutów, które nie przeszły testów na wysokiej wydajności i można je wepchać do kart low-end.

O ile faktycznie będzie to kosztować max 5 stówek.
1050 nie były wcale znacząco tańsze od 1650 a są sporo słabsze.
1650 można było wyrwać za mniej niż 600, 1050 powinny wtedy kosztować max 4 stówy a kosztowały praktycznie tyle samo.

Dla mnie optymalnym wyborem jest 1050Ti - dałem deko wyżej 1660 bo tą też obserwuję, a nie załapałem się przed świętami z modernizacja (dobór monitora 4k) nie mniej fajne tematy są wokół pieniądza :wink: każdy coś znajdzie dla siebie :slight_smile:

No tak, tylko w przypadku serii 3000 nie słychać nawet o tych odrzutach, żeby były jakieś 3030 dostępne na rynku, a problemem jest ponadto też brak GDDR6. Bodaj ciągnie się on już od listopada/grudnia. 1050 TI miały, nadal dostępne, GDDR5. :slight_smile:

PS. Sytuacja na rynku kart przypomina mi trochę Niemcy w 44/45 roku ersatz benzyna, ersatz ( drewniane ze sklejki) samoloty etc. :wink: