9800 GXx2

No jak zobaczyłem pierwsze testy w porównaniu z dwujajowym radkiem no to poczułem sie lekko zawiedziony. I to ma być ten gigant? Może to jeszcze nie wersja finalna bo jest cały czas przesówana premiera ale on nawet nie potrafi przeskoczyć o krok tego radeona:| Ponoć problemy ze sterami pożyjemy zobaczymy. Ale chyba na coś zbyt ciekawego sie nie zanosi niestety

Na początku zawsze są problem z sterami :smiley: .

Taaa czytałem ze ma być GDDR5 0,25-0,5 ns 750/3200 MHz i to wersja 9800GTX2 ;] nie wiem co z resztą tj. gts, gt. Ale jak będzie takie jak wyżej napisałem to radeon sie chowa lecz nie jest jeszcze R700 :x

ja czytałem że zamiast GDDR5 wsadzili 3 :? no ale finalne to jeszcze nie jest. Słabsze serie 9800 wyjdą później zapewne. Ja czekam aż zrobią coś porządnego że radka zmiecie z powierzchni ziemi. ATI nie może przecież być górą ;d nVidia jak dla mnie zawsze robiła najlepszy sprzęt a tu teraz niezłe ździwko

Teraz przeczytałem że karta jest taka ciężka że podczas transportu kompa z wmontowaną tą kartą może dojść do uszkodzenia płyty głównej :smiley: :o .

ludki bez stresów w smarkach zawsze ati brylowało :wink: sęk to wydajność w grach… :slight_smile:

Patrząc na zdjęcia to sie w sumie nie dziwie. Ładny kloc.

Zobaczymy jak będą już oficjalne testy i porównania. Może znowu będzie zadyma jak z 8800GTX w swoich czasach;d ciekawe jak sie kręcić będą. I temperatury jak będą wyglądać. Kiedyś słyszałem że dwie takie w SLI mają 350w ciągnac :mrgreen: to już lekkie przegięcie by było;d

Nie ma co się kierować teraźniejszymi testami, poczekamy zobaczymy.

W czasie testów 8800GTX w 3-WAY-SLI średni pobór mocy to 650W podczas obciążenia. Bez obciążenia około 320W, więc nie wiem jak będzie w przypadku 9800:)

może nie tak zawsze, znane jest przez nvidie pisanie sterów pod benchmarki i zaniżanie jakości na rzecz wydajności w sterownikach beta

wg. wstępnych testów fudzilli 98GX2 na taktach 730/2080 wyciąga 16K w 3Dmarku. Oczy wiście bez 4 jaj intela 3GHz się nie obeszło…

Nvidia zrobiła kiche jak nic, 9800GTX najprawdopodobniej będzie słabszy od 8800Ultry :wink: mam nadzieje że ati coś pokaże.

chyba w kilowatach pojedzie :mrgreen:

Ja bym tego tak nie oceniał… Nie koniecznie to co trochę słabsze jest gorsze. To całkiem nowa technologia, która może się okazać lepsze pod innymi względami. Czasami architekci różnych wynalazków rezygnują z 2 korzyści typu A, żeby móc wprowadzić 6 nowych korzyści typu B :slight_smile: Tzn, że skoro 9800nie będzie super mocarnym gigantem bijącym na pysk wszystkie inne produkty w testach 3DMark i grach, to może będzie miał wiele innych zalet, hm?

laszjwrz zrezygnowałeś właśnie z najważniejszej zalety karty graficznej wydajnosć w grach:P

Mowicie ze chcielibyście żeby ATI zmiotło nVidie albo odwrotnie… Gdyby jedna z tych firm przestała istnieć to wole nie widzieć cen tej która bedzie górowac.

nVidia już i tak jest droga. Zaobserwowalibyśmy to samo co się dzieje w świecie procesorów. Kto by pomyślał że dwu rdzeniowy procesor kosztuje 1000zł(e8500)

Zgadzam się, NIECH ŻYJE WOLNY WYBÓR I KONKURENCJA :!:

Ci z NV wiedzą co robią :slight_smile: na pewno jeśli seria 9800 miała by być słabsza od 8800 to jakiś cel to musi mieć. Ciężko jest mi tylko określić - jaki? :lol:

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o HAJS!;d

Co to znaczy hajs (przypuszczam że ciepło ale nie jestem pewny) :smiley: .