A zaktualizowałem do tej 11

Czego niema? Wyszukiwania? Było od dawna. A opcji pisania od razu? To akurat dobrze.

Cześć. Mam oryginał 10 Home, lapek spełnia wymagania i mam info w aktualizacjach, że mogę zainstalować 11e. Czy ta zmiana systemu formatuje partycję systemową i trzeba potem wszystkie programy instalować od nowa itp.?

Nie wszystko pozostanie na swoim miejscu, a jak coś nie pasi jemu to będzie na pulpicie pliczek czego nie przeinstalował.

MS wydał KB0006746. Rozwiązuje część problemów z prockami AMD, między innymi latencję na L3. Co najważniejsze, bez problemu się ściąga i aplikuje na niewspieranym Ryzenie 1500X. Aktualizacja widnieje jako opcjonalna.

Minął ROK, od kiedy pytałem czy warto przejść na 11.

Mam oryginał Windy 10 od 2 lat. Non stop w aktualizacjach komunikat, żebym aktualizował do 11. Boje się, że po aktualizacji zrobi mi czystkę w obecnym systemie, usunie coś, zepsuje, zginą ważne pliki itp.

Jak OBECNIE to wygląda?

A masz z Win 10 problemy?
Poczekaj. Nie testuj Win 11 na „dzień dobry” bo bywa róznie. A bywa. Tak było i z Win 10
System to tylko system. Ma ci sprawnie i bezproblemowo zainstalowac i uruchomic to co chcesz a nie „machać łapką”
Moze najpierw zajrzyj tu i czytaj a potem zdecyduj.

Bardziej chodzi mi o ewentualne „straty” po uaktualnieniu w TEN sposób, niż o obecne działanie Win11, ale dzięki za info.

mechanizm aktualizacji jest literalnie identyczny do tego w 10.

Zrobione, wszystko wygląda OK. Edytuję tego posta jak coś znajdę złego :wink:

Każda aktualizacja moze spowodować pogrom. Co nie znaczy że u każdego odbiorcy.
Zawsze dobrze jest robić obraz systemu by móc ewentualnie wrócić.
Warunek. Nie korzystaj z aplikacji systemowej bo od paru lat nie jest już rozwijana i Microsoft doradza by korzystać z aplikacji innych firm. Jest parę dobrych.
Przejrzyj.

A pokaż że dasz radę obejść się w ogóle bez Windows.
To Linux będzie w ten czas de best :grinning: