Abonament czy karta? Co się teraz opłaca?


(Monika_Jankow) #1

Co teraz się bardziej opłaca jeśli chodzi o telefony komórkowe i oferty operatorów? Podpisanie umowy abonamentowej czy lepiej doładowywanie telefonu prepaid?


(freshmeat) #2

Przy tak zadanym pytaniu i takiej ilości szczegółów, odpowiedź może być tylko jedna:
to zależy.


(MartinaNeumayer) #3

Oba. Albo i nic.


(kowgli) #4

Jeśli nie liczysz każdej złotówki i przy szerokiej ofercie abonamentów bez żadnych ograniczeń w okolicach 30-40zł, nie widzę żadnego powodu aby brać telefon na kartę.
Choćby po to, żeby się tym nie zajmować. Bierzesz abonament, ustawiasz zlecenie przelewu i masz temat z głowy na 2 lata. Szkoda czasu na takie głupoty.


(Slodki_malin) #5

Moim zdaniem karta.
Za 25 zeta masz no limit sms/połaczączenia i 6 GB internetu.
Poszukaj o której sieci mowa;)
Konkurencja ich jeszcze parę centów tańsza.


(januszek) #6

Karta opłaca się bardziej niż abonament bo prawie za to samo, można zapłacić mniej. Przy czym to jest takie ogólne stwierdzenie bez wgłębiania się w szczegóły (takie jak: roaming, dodatkowe usługi, np: połączenia oczekujące, telekonferencje, videorozmowy etc).


(zbigg47) #7

Moim zdaniem karta jest wygodniejsza, masz święty spokój z umowami, pilnowaniem płatności, w każdej chwili można skorzystać z innego operatora, itp.
Jest b.duży wybór operatorów oferujących usługi prepaid. Musisz tylko wiedzieć, czego oczekujesz i do tego dopasować ofertę.

Dla osób, którym telefon służy li tylko do rozmawiania jest tania oferta w a2mobile, pakiet rozmów we wszystkich sieciach komórkowych i na stacjonarne kosztuje jedynie 9,90 zł/m-c.
Korzystam z tego.

https://a2mobile.pl/


(bachus) #8

Jak wspomniano - wszystko zależy od Ciebie… Jak dla jednej osoby, to pewnie na kartę - aktywuje się usługę co miesiąc i ma się np. nielimitowane rozmowy, lub całe pakiety (rozmowy, smsy, internet po 25-30zł). Ja natomiast z pół roku temu przeszedłem na abonament w NJU z kilku względów:

  • krótki czas wypowiedzenia (miesiąc),
  • rozsądna oferta,
  • teraz najważniejsze - za dodatkowe 9zł dodałem numer żony i Ona korzysta z mojego pakietu rozmów, smsów, internetu (czyli maksymalnie w miesiącu wychodzi 29+9zł, lub mniej).

(Monika_Jankow) #9

No właśnie też sprawdzałam w Komórkomacie i teoretycznie z tego co tam pokazuje, to karta jest bardziej opłacalna. I jeśli chodzi o oferty to wydaje mi się, że Virgin ma najlepszą. Ale co z telefonem, opłaca się dla niego brać abonament czy lepiej kupić go osobno w np. markecie?


(rgabrysiak) #10

W większości przypadków, o ile nie zawsze, korzystniej jest zakupić telefon osobno.


(Monika_Jankow) #11

A jakiś konkretny model możesz zaproponować?


(Leszek2204) #12

Karta 100% przy abonamencie jesteś uwiązany umową na 24/36 mies.


(bachus) #13

Przeczytaj powyżej - wszystko zależy od sytuacji (np. abonamenty wiązane - dwa numery). Inna sprawa, że np. w NJU jest wypowiedzenie miesięczne.


(rgabrysiak) #14

Jakim budżetem dysponujesz? Masz jakieś konkretne wymagania dotyczące urządzenia? W ciemno mogę polecić odwiedzenie działu: https://forum.dobreprogramy.pl/c/sprzet/smartfony-tablety-i-komorki znajdziesz tam kilka wątków dotyczących wyboru urządzenia w zadanym przedziale cenowym.


(Leszek2204) #15

I tak polecam na kartę. Opłata 30 zł u masz full opcji


(bachus) #16

A jak dwa numery?


(januszek) #17

Nie, nie masz full opcji. W ofertach na kartę często nie ma pakietów roamingowych i międzynarodowych, rozmów telekonferencyjnych, połączeń oczekujących, możliwości przypisania do jednej karty sim kilku numerów telefonów etc.


(Leszek2204) #18

Tak tak tu bym się zgodził


(januszek) #19

Nie mówiąc już o tym, że jak chcesz ofertę dla grupy, np 100 kart sim to abonament wyjdzie zncznie taniej niż oferty na kartę :wink:


(Monika_Jankow) #20

Nie no telefon chce jeden, nie wyjeżdżam za granicę i tych wszystkich dodatków nie potrzebuje. Powiedzmy, że budżet na telefon mam 1000 zł i podobają mi się Samsungi, porównywałam je też w Komórkomacie z innymi modelami i chyba te Samsungi są najlepsze. A co do oferty to głównie rozmowy i net mi potrzebny.