Abonament czy karta? Co się teraz opłaca?

Korzystasz z Plusha?

Hej,

Tak, zmieniłem taryfę jakieś 1,5 miesiąca temu. Wcześniej miałem Sim Plusa z taryfą Nowy Simplus.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie odnosisz wrażenia, że Plus traktuje użytkowników Plusha, jako użytkowników “gorszego sortu”, np. wolniej działający internet, gorsza jakość połączeń? Zastanawiałem się nad przesiadką. Choć szczerze gardzę tą firmą, to niestety ma najlepszy zasięg w miejscach, w których najczęściej przebywam, a umowa bezterminowa jest jakimś wyjściem, bo zawsze można im powiedzieć do widzenia.

Hej,

Jak na razie nie czuję, by tak było - połączenia są ok, prędkości transferu po sieci też. Wydaje mi się, że to jeden kit dla operatora, czy mam taryfę Nowy Simplus czy Plush. Kasę dostają, a to moja kwestia, która taryfa bardzie mi odpowiada, bo jest bardziej dopasowana do moich potrzeb.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzięki za informację. Zastanawiałem się nad tym tematem z tego powodu, że oferta abonamentowa w Plushu jest o wiele korzystniejsza od tej w Plusie, a przecież to ten sam operator.

Ja aktualnie mam Ofertę Orange Free i sobie chwale bardziej niż abo od Orange. Podoba mi się to, że do samego doładowania dodają pakiet internetu.

Hej,

A mnie się wydaje, że to działa podobnie jak z produktami w marketach. Raz jedna oferta jest lepsza, raz druga. W sumie taka taryfa z pakietem działa podobnie jak abonament - jak użytkownik zmieni taryfę, to jest pewne, że będzie wydawał miesięcznie te 25 PLN na pakiet do wszystkich bez limitów. I tym sposobem zawsze operator ma przychód w wysokości 25 PLN. A przy normalnej ofercie na kartę ma pewność, że ktoś kupi raz na 3 miesiące doładowanie za 50 PLN, żeby konto ważność miało. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Cóż, w najbliższym czasie muszę się do nich wybrać.

Może komuś trudno w to uwierzyć, ale mieszkam w takim miejscu gdzie do dziś wogóle nie ma nadajnika Plusa. Są Orange/T-Mobile, Play, ale Plusa nie ma dlatego ja z nimi nie podpisze umowy na telefon juz nie wspominając o internecie. Dlatego nalezy to sprawdzic, żeby potem nie było, że u mnie nie ma zasięgu.

Na mapce BTSearch sprawdzane. Najbliższy nadajnik LTE Plusa mam za 12km wiec szans na łapanie zero.

Pisze tu to po to bo widze, że niektórych dziwota bierze, że gdzies Plus nie dotarł.

Abonament jest oczywistym naciąganiem pieniędzy ponieważ w przeliczeniu telefon wychodzi ci drożej i masz te same pakiety co na kartę lecz o parę zł droższe. Teraz karty są rejestrowane wiec troche też lipe na nich odwalili ,lecz nie ma co ukrywać zaletą abonamentu jest to że tylko płacisz ,nie musisz sie martwic ze ci sie skoncza srodki na koncie lub pakiet neta sie skończy(przynajmniej ja tak mam) no a ich szczególnym chwytem marketingowym jest telefon za 1zł gdzie i tak go musisz spłacać no ale on jest za 1zł kumasz? ZA ZŁOTÓWKĘ!

Na czym polega niższa opłacalność karty spowodowana koniecznością rejestracji?

Z karty korzystało 99% osób na czarnym rynku (dilerzy , prostytutki itp.). Teraz utrudnia im to pracę a policji ułatwia znalezienie ich

Aha czyli jesteś przestępcą i szkoda ci zachodu dla ukraińskiej nierejestrowanej karty sim.

1 polubienie

Ale co to ma do rzeczy w kwestii opłacalności? :expressionless:

Po edycji (poprawka stylistyczna)
No tak bo to jest utrudnienie jak przysłowiowe “nie powiem co”, bo (tak na logikę):

  1. Nie można przecież poprosić “żula” (z całym szacunkiem), spod monopolowego i żeby kupił i zarejestrował na siebie za flaszkę piwka.
  2. Nie można kupić przez internet (i dostać pocztą) lub pojechać do chociażby Czech lub do innego sąsiedniego kraju, gdzie nie ma rejestracji (Ceny PolskiBus ma tanie) i tam kupić zapas.
  3. Już pomijam, że tylko kretyn wysyła (lub mówi) przez telefon rzeczy, które go pogrążą. A smsy w stylu “babcia Jadzia pozdrawia” nie są karalne chyba? Mogą dać do myślenia ale czy to jest nielegalne?
    I ktoś mądrzejszy (lub z większym zapasem czasu i/lub doswiadczeniem, względnie po przeczytaniu sposobów w internecie) pewnie by coś jeszcze dodał. Więc tak, utrudnienie jak … nie wiem co, ale dla zwykłego Kowalskiego.

W którym sąsiednim kraju nie ma rejestracji prepaidów?