Abonament RTV także za posiadanie komputera?

No tak, ale było też wspominane, że ta opłata idzie na finansowanie mediów publicznych. A takich w Polsce nie ma. Jest przecież TVP SA - a skoro to SA to trzeba najpierw podpisać umowę, żeby im płacić. Czy ktoś z was kiedykolwiek podpisywał umowę z TVP? :slight_smile:

Rozumiem, że cały naród może płacić na jakieś tam cele społeczne. Ale czemu wszyscy mają płacić za luksus oglądania mediów? Ktoś będzie chciał to zapłaci i sobie obejrzy. To równie dobrze niech ktoś zacznie płacić na tych co maja Ttvn albo CYFRE+ :slight_smile:

Na Twoim miejscu jeszcze bym przy okazji dopisał, że nie chcesz płacić na ochronę zdrowia bo “jak ktoś będzie chciał się leczyć to zapłaci…”

Nie chcesz płacić na ZUS bo “jak ktoś będzie chciał się ubezpieczyć, to zapłaci…” itd itd.

Kiedyś naiwnie myślałem, że w tych dyskusjach na rożnych forach chodzi o te 15zł. Tak się jednak dziwnie składa, że regularnie abonament opłaca nie najbogatsza część społeczeństwa, a ci co bardziej ich stać najbardziej protestują. Przypadek? Nie, to czysta polityka, a jeśli tak to daremne są wszelkie argumenty i szkoda czasu na przekonywanie się czyli strzępienie języka. Życzę powodzenia w realizacji Twych politycznych ideałów. Mnie w każdym bądź razie z Tobą nie po drodze.

A tobie życzę powodzenia w nauce czytania ze zrozumieniem.

Teraz pokarz mi “mądralo”, w którym miejscu napisałem o niepłaceniu n cele społeczne? Może tutaj?:

“Rozumiem, że cały naród może płacić na jakieś tam cele społeczne.”

Natomiast jeśli myślisz, że mam zamiar płacić za twój luksus oglądania z piwkiem w ręku “Kevin Sam W Domu” to chyba faktycznie nam nie po drodze. No chyba, że ty zapłacisz za mój luksus obejrzenia np. “MTV Classic” w pakiecie Telewizji n :slight_smile:

floyd , jeżeli dla Ciebie zapewnienie każdemu możliwości oglądania klanu jest tak samo ważne jak ratowanie życia to gratuluję priorytetów. Telewizja to taki bonus bez którego spokojnie można się obejść i masa ludzi z tego nie korzysta, więc nie rozumiem czemu wszyscy się przymusowo zrzucać na to by mięli.

Wbrew pozorom nie za często oglądam tv (co najwyżej transmisje sportowe lub programy publicystyczne), ale wiem że dużo ludzi ogląda (Może nie są to ludzie najmłodsi, a raczej na pewno nie należą do najmłodszego pokolenia, ale są.) i publiczna telewizja spełnia jakąś tam rolę. Jak widać i jak wcześniej napisałem dyskusja na ten temat mija się z celem bo co najwyżej kończy się obrażaniem. Pozwolisz, że pozostanę przy swoim zdaniu, a Ty pozostań przy swoim. Też źle?

A, tak na marginesie i przy okazji:

pokarz - od karania

pokaż- od pokazywania

Jak widać niestety niektórzy telemaniacy tego nie rozumieją :slight_smile:

I nie tylko obrażaniem, również zarzucaniem komuś rzeczy, ktorych nigdy nie naspisał :slight_smile: - np.

Na Twoim miejscu jeszcze bym przy okazji dopisał, że nie chcesz płacić na ochronę zdrowia bo “jak ktoś będzie chciał się leczyć to zapłaci…”

Nie chcesz płacić na ZUS bo “jak ktoś będzie chciał się ubezpieczyć, to zapłaci…” itd itd.

Życzę powodzenia w realizacji Twych politycznych ideałów. Mnie w każdym bądź razie z Tobą nie po drodze.

Dziękuję.