Abonament RTV

Dlaczego nie płacicie abonamentu RTV ?

Bo nie mam podłączonej żadnej anteny i nie oglądam telewizji.

Mam tuner TV na USB,więc jestem zwolniony.

Przede wszystkim to nie jest abonament tylko podatek od posiadania telewizora, ponieważ płacić go musi każdy , kto posiada telewizor, bez względu na to, czy ogląda telewizję.

Czy ktoś wie od jakiego urządzenia elektrycznego oprócz oczywiście telewizora i radia państwo każe płacić podatek zwany abonamentem ?

Może do załatania dziury w budżecie Rząd powinien wprowadzić podatek od lodówki, pralki, piekarnika, mikrofali, sokowirówki, miksera, robota, maszynki do mielenia mięsa, czajnika, kuchni gazowej, elektrycznej, indukcyjnej, maszynki do golenia, depilatora, szczoteczki do zębów, lokówki, suszarki do włosów, wibratora itd. itp.

Po max. dwóch latach Państwo Polskie będzie najbogatsze w całej EU.

A ludzie ?

Bogaci wbiją sobie koszty na firmę, a biedniejsi pójdą do więzienia na garnuszek bogatego Państwa.

Ludziska !!

Ten abonament RTV to pomyłka. płaci się ale firmie która dostarcza telewizje a nie rządowi za darmo kasę oddawać i dlatego nie płacę :smiley:

Kłamiesz, jeżeli nie używasz telewizora do odbioru TV tylko np. jako monitor żadnego abonamentu płacić nie musisz.

Nie płacę ponieważ na publicznej tv misyjnej leci sam syf i plebania.

Wolę tą kasę przeznaczyć na jakieś schronisko dla zwierząt, przynajmniej będzie z tego pożytek.

Poza tym wychodzę z założenia, że nie będę płacił za posiadanie Telewizora za którego zaplaciłem z własnych pieniędzy i odprowadziłem za niego stosowny podatek państwu. Starczy tego żerowania na moim portfelu.

bo nie bede płacić na złodziejki system kolesiostwa i kawior prezesów i tak już wysysają moje siły życiowe w postaci podatków

Nie kłamie.

Płacisz abonament za odbiornik telewizyjny. Jeżeli taki odbiornik używasz jako monitor to też musisz płacić abonament.

Wezwij fachowca który wymontuje tuner telewizyjny z telewizora i wystawi odpowiedni papierek to wtedy nie zapłacisz abonamentu.

To, że nie masz podłączonej anteny do TV to nie zwalnia cię od płacenia abonamentu.

Trzeba przyznać,że przepisy odnośnie urządzeń zwolnionych z opłat są niejasne.

Wiadomo,że radio w telefonie nie podlega opłacie,ale co z radiobudzikiem?

Akurat tutaj był przepis zwalniający z opłat,chyba że coś się ostatnio zmieniło.

Regulamin jest napisany na zasadzie mglistych życzeń.

mam problem z tym abonamentem, nie mam telewizora, ale mam smartfona z radiem, czy muszę płacić haracz, czy też mam wydłubać to cholerne radyjo

A kto każe płacić?

chcesz to płacisz i tak nikt Cię nie skontroluje czy płacisz abonament

Po co to ? I tak nic nie zmienią :slight_smile:

Do czasu.

Ci co płacili i przestali ostatnio mają problemy.

Oczywiście nie wszyscy ale coś wisi w powietrzu :expressionless:

Abonament RTV powinien płacić każdy kto posiada albo odbiornik tv albo radiowy sprawny, nie ważne czy podłączony czy nie, ale jak jest sprawny to trzeba płacić. Wyjątkiem jak na razie są inne urządzenia typu komputer z karta TV, smartphone, tablet itp.

Abonent prywatny płaci jedna stawkę za mieszkanie/lokal, natomiast osoby prowadzące działalność za każdy odbiornik oddzielnie.

Jak są jakieś pytania to na prv.

Znalazłem linki do regulaminu.

Punkt 4 informuje o tym,który odbiornik podlega opłacie.

Regulamin z 2011:

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/abonament/abon_inf_rozsz_20110210.pdf

Regulamin z 2012:

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/abonament/abonamentrtv_informacja_072012.pdf

Strona z różnymi linkami:

http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/abonament/

Zauważyłem w najnowszym regulaminie usunięcie informacji o tym,że np. komputer z kartą tv nie podlega opłacie co nie zmienia dotychczasowej zasady.

płaciłem rok czasu, wyrejestrowałem i pozbyłem się odbiorników i mam spokój :slight_smile: