Abonament RTV

A co Ty z TVP ?

Czy z KRRiT ? :lol:

Zbierasz na pensje dla Lisa ? [-X

Ani to pierwsze ani drugie, ale mam sporo informacji na ten temat :slight_smile:

Z linków podanych przez eddie71:

Regulamin z 2012:

według mnie abonament jest teraz za drogi. Albo zlikwidować albo obniżyć cenę i doliczać to do kablówek itp

Za kłamstwo nie płacę! W TV kłamstwo kłamstwem pogania chcą z nas bydło zrobić, co by dało się sterować :evil: :evil:

Kłamstwo było w czasach PRL-u bo była cenzura i narzucona władza.

Teraz większość wiadomości można zweryfikować u innych źródeł.

Dzisiaj dzięki demokracji mamy emocjonalne hasła,że taka czy inna stacja kłamie w zależności od tego,której opcji politycznej się trzymamy.

:slight_smile:

@ folusek

Link nieaktualny.Przekierowuje na stronę główną finanse.wp.pl.

Chyba że…

Tak więc jeśli masz telefon, lodówkę, auto z radio(+tv) czy komputer to wychodzi na to że Ustawa również i Ciebie obowiązuje.

Wg Ustawy każde urządzenie mogące odbierać sygnał radiowy i/lub telewizyjny.

W ostatnim czasie stało się tak że pracownicy PP mogą to kontrolować.

@eddie71 wiem, ale te 7 programów które ma każdy dostępny kłamią jak z nut a w szczególności Polshit i Tusk Vision Network i “tefałpe”

W internecie jest dużo wiadomości nieprawdziwych, ale można je łatwo zweryfikować;)

Więc zweryfikuj to co wyżej napisałem.

Maxim128 , to jak możesz to podaj jakąś stronkę z fajnymi wiadomościami z Polski. Ale nie jakieś teorie spiskowe i nie bezwartościowy śmietnik gdzie piszący artykuły nie maja totalnie pojęcia o czym piszą (a najważniejsze artykuły to kto komu cycki pokazał), a konkretów żadnych nie ma. Po niestety poziom większości jest beznadziejny.

Widzowie bez abonamentu, a TVP bez reklam?

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:VE7YtX-ucZMJ:finanse.wp.pl/kat,1342,title,Widzowie-bez-abonamentu-a-TVP-bez-reklam,wid,14815972,wiadomosc.html+brak+abonamentu+rtv&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Abonament trzeba opłacić za sam fakt posiadania odbiornika telewizyjnego lub radiowego to paranoja.

@lith

http://www.wolnemedia.net

http://www.rp.pl

Tak dla przykładu. TV oglądałbym,gdyby było tam coś oprócz komercji i rozrywki “odciążajacej mózg”

Nawet jeśli nie ma się załączonej anteny, odbiornika, etc… a telewizora używa się tylko do konsoli? :o

@welcome in Poland…

:x

A ja nie płacę, bo pan premier powiedział, że to haracz! O! Bardziej poważnie - nie czuje się w obowiązku płacić za coś czego nie oglądam, program TV w telewizji publicznej jest żenujący. Unia Europejska stwierdziła, poza tym, że abonament jest niezgodny z prawem, bo tak zwana misja nie jest jasna. Wg TVP misja to przerywanie igrzysk reklamami i puszczanie gadających głów, albo kosmiczne honoraria dla tak zwanych gwiazd. Wpływy z abonamentu są naprawdę niewielkie i mogli by sobie darować te durne reklamy. Poza tym nie ufam stacji która chwali się nagrodą dla najlepszej TV w kraju a potem się okazuje, że to nagroda za utrzymanie płynności finansowej. Albo jak w wiadomościach straszyli dziennikarzy sądem za to, że opisali jak TV marnuje pieniądze z abonamentu. Nikt mnie nie zmusi, koniec kropka. :smiley:

No niestety, w Polsce da się oglądać tylko programy zagraniczne…

Moje ulubione, które czasem, czasem, okazyjnie widziałem i są fajne:

I didn’t know that,

Niektóre odcinki Galileo,

Rozmowy nieożywione.

A reszta jest w internecie.

Jak powiadał chyba Steve Jobs:

“Telewizory wyłączają mózgi, komputery służa do ich włączania”

http://m.onet.pl/rozrywka/film,h054l

Telewizor używany w roli monitora nie jest uznawany za odbiornik telewizyjny. Przynajmniej według KRRiT.

Co w tym przypadku jest jasne, ale można to różnie interpretować, gdy np. podłączymy zewnętrzny tuner telewizyjny do monitora. Skoro magnetowid nie jest traktowany jako odbiornik (a nie słyszałem o domowym magnetowidzie, który nie zawierałby tunera analogowego, magnetowid z definicji ma możliwość nagrywania), to konsekwentnie zewnętrznego tunera DVB-T też nie należałoby traktować jako odbiornik. Można się tłumaczyć, że to nie odbiornik telewizyjny, a “cyfrowy magnetowid”, czy też odtwarzacz multimedialny. Mało który stacjonarny tuner DVB-T dostępny na rynku nie ma funkcji nagrywania i odtwarzania z USB.

Zresztą po wyłączeniu telewizji analogowej, samodzielny telewizor bez wbudowanego tunera DVB-T, nie będzie dostosowany do odbioru programu. A po podłączeniu tunera DVB-T będzie używany w roli monitora. I za co taki obywatel ma płacić abonament, skoro odbiornika telewizyjnego w rozumieniu KRRiT nie posiada?

KRRiT zapewne chodziło o odtwarzacz VHS (bez możliwości nagrywania), ale skoro napisali czarno na białym: magnetowid…

Tyle że to interpretacja KRRiT, a Poczta Polska może interpretować to inaczej. Zostaje dowiedzieć się na poczcie, tylko co kierowniczka poczty, używająca Worda 2007 jak maszyny do pisania, może wiedzieć o współczesnym sprzęcie elektronicznym?