Acer Aspire 5920G zakup w UK kilka pytań

Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ natrafiłem na ten temat i posiadam akurat ten model Acer’a. Pierwsze co napiszę to, to iż nie zgadzam się z opinią pana paracik. Po pierwsze poleca Ci Toshibę która wcale nie jest jakoś rewelacyjnie wykonana. Spotkałem się z opiniami że nawet gorzej niż Acer. Po drugie akurat ten Acer jest wykonany bardzo dobrze i nie mam mu nic absolutnie do zarzucenia. ( Chyba że to iż ma biały środek, co jest nie praktyczne). Przed zakupem radzę poczytać parę testów dostępnych w internecie. Wtedy dowiesz się wszystkiego. Ogólnie komputerek jest rewelacyjny i bardzo wydajny. Nie znajdziesz tak wydajnego sprzętu za takie małe pieniążki.

Po trzecie panie paracik widać iż na komputerach to pan się nie zna. I ma pan problemy z językiem polskim. Nigdy w życiu bym nie słuchał opinii kogoś kto konkretnego modelu sam nie przetestował.

SSSM , tiaaaaaa.

Następne dziecko któremu można byłoby wcisnąć w komputer zasilacz typu no-name do mega konfiguracji.

A ja nie zgodzę się z Tobą, moja ciocia ma cały czas Acera, generalnie od 3 mc i wiesz co się robi podczas użytkowania go ?

Po prostu resetuje się sam, spowodowane jest wysoką temp. w serwisie powiedzieli , że tak niestety jest w niektórych acerach, no a taki laptop kosztował powyżej 2k. Więc sorki, ale to Ty się raczej nie znasz.

Dać Tobie do wyboru dwa zasilacze ( jeden typu no-name 500w - cena 50 zł , a drugi typu OCZ 500 - cena 150 zł ) generalnie wziąłbyś tańszy…

Po drugie proszę mi pokazać gdzie mam problemy językowe.

Po trzecie miałem pod rękoma tyle laptopów, ile Ty nie miałeś w życiu par rękawiczek.

Mam co innego na głowie do zapamiętywania niż jakieś beznadziejne modele…

I udowodnij mi , że nie które modele Toshiby są źle wykonane - czekam.

Ja bym raczej na twojej opinii nie leciał… Bo za daleko bym nie zajechał.

PS. Nie lubię się chwalić,ani wymądrzać, ale pracowałem kilka tygodni w firmie komputerowej, a właściwie w serwisie i jednak wiem jakie przypadki chodzą po komputerach i laptopach.

Dokładnie pracowałem 6tyg. przez ten czas nawinęło mi się 9 laptopów z twojej pięknej firmy Acer! Głowna przyczyna - padł dysk lub ramki przez co ludzie nie mogli go wł.

paracik , oj obrażasz mnie. Dziecko? Skąd możesz wiedzieć ile mam latem ? Może jestem Twoim 60 letnim sąsiadem, a może 20 letnim dresem bez szyi, a może zapracowanym 32 latkiem z dwójką dzieci. Tego nigdy się nie dowiesz, taki przywilej anonimowości w internecie.

Co do zasilacza nie kupił bym OCZ na pewno. Wole Chieftec’a lub Fortron’a ew Corsair’a. To że Ty masz złe doświadczenie z Acer’ami nie znaczy że każdy je posiada. Jak Twoja Ciocia kupiła Acera za 2 tys niech nie oczekuje że będzie sprzętem za 3-4 tys. Zobacz sobie ile kosztuje model 5920G to jeden z high-end’owych modeli i w wysokiej konfiguracji osiąga naprawdę wysoką cenę. Jestem pewien że Ty nawet nie wiesz jak ten laptop wygląda, a co więcej na pewno nie czytałeś jego testu .

Sam nie byłem przekonany do Acer’a ale postanowiłem zaryzykować i go kupić. Na razie nie narzekam na nic.

Bardzo ważna sprawa mój Acer ma gwarancje ogólno światową.

Które Toshiby są źle wykonane, konkretnego modelu Ci nie powiem. Słyszałem to w odniesieniu do wszystkich nowych produktów Z A300 włącznie. Rozmawiał z kimś kto się na tym zna lepiej niż ja , z kimś kto ma bardzo duże doświadczenie. ( Nie był to doradca ze sklepu)

Nie ma co na nie patrzeć bo ich jakość znacznie się pogorszyła. To samo zresztą słyszałem w odniesieniu do HP.

Wiesz co to jest 6 tygodni w serwisie ? Powiem Ci, nic. Tego nawet do CV nie powinieneś wpisywać bo to wstyd.

Ja się mogę pochwalić że całkowicie nie znając się na laptopach naprawiłem swojego Dell’a( a i nie była to prosta naprawa typu wymiana dysku czy ramu).

Jeżeli sam nie wiesz gdzie popełniasz błędy, radze przejrzeć swoje posty w tym temacie od początku. Zdanie po zdaniu, słowo po słowie.

Witam , widzę że dyskusja jest bardzo zagorzała więc chciałbym wypowiedzieć sie neutralnie w tym temacie:)

Otóż kupiłem acera w listopadzie 2007 roku. Ogólnie nowy, nie sprawiał wiekszych problemów i tak jest po dzień dzisiejszy.

Jedyne wady to takie iż laptop sie niestety po kilku miesiacach zaczą przegrzewać i zaczeło się to już na początku roku ,a dokładnie pamiętam jak siedziałem w pokoju w którym było poniżej 0 stopni… i się wyłaczał (Model Acer ASPIRE 5720G )to jedynie zaczeło razić… (do dziś dochładzam go dodatkowym wiatrakiem) Nie raz jeździłem z nim na wczasy i żyje do dziś:) ogolnie nie ma sie do czego przyczepić materiał z wieszchu jest nie najgorszy pod spodem podobnie.Jednak nie należy liczyć na taki rarytas jak szklisty plastik w kolorze piano black :slight_smile: Ogólnie laptopy ACER są tyle warte swoich cen. Czy bym sie teraz zamienił? ogólnie laptop nie sprawia problemów sam w sobie, częściej sprawia je system operacyjny w moim przypadku jest to Vista ale nie jest taka zła (jestem na tak:) )

To Tyle odemnie z neutralnego kątu widzenia.

Pozdrawiam, sam bym radził kupno. ze względu na specyfikacje.Tylko żebyś później nie żałował:)

SSSM , a czy ja powiedziałem , że będę to wpisywał w CV ? To miałbyć dla mnie kurs i poszerzenie wiadomości…

Takich informatyków to ja też znam, którzy nawet nie umieli zmienić języka klawiatury w Win. XP.

Więc… No comment :x :x

Po drugie nie mam zamiaru patrzeć na te beznadziejne Acery. Każdy odradza i nie będę się wypowiadał czemu. Koledze wyżej też się przegrzewa, bardzo fajnie by się pewnie grało lub etc…

Co do Toshiba ja nie mogę się do niej przyczepić moi rodzicie kupili najtańszą toshibę do netu:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=HP+6720S-KE166ES

Powiem Ci , że tylko raz wiatraczek się wł. podczas wgrywania Windowsa i do tego czasu się nie wł. patrząc ile podzespoły mają temp. nie dziwie mu się czemu nie leci na high… Po porstu jest dobrze zrobiony, przez co dobrze chłodzi w środku.

Wszystko ładnie dopasowane…

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, jak masz jakieś żale to pisz na PW.

Kolega SAM musi zdecydować co chce kupić.

Ja na pewno takiego bubla ( Acer ) bym nie kupił…

Co do twojego ostatniego zdania, to raczej Ty przeczytaj swoje wypowiedzi i przejrzyj testy wszystkich marek laptopów oraz opinie…

A ja się wtrącę ponownie. Jak do tej pory są 4 głosy za Acerem i tylko Twój jeden przeciwko. Co prawda grzeją się - potwierdzam AsterX’a ale Acer to naprawdę dobra firma. Według wymagań na moim TM 2492 np. Toca Race Driver 2 nie powinna nawet ruszyć - a chodzi i nawet dobrze. Nie mówię tego na złość, ale takie jest moje zdanie, które popierają również inni.

Mario115 , no dobrze, ale co to za granie, skoro laptop się przegrzewa, wiatrak chodzi na wysokich obrotach i i będzie się resetował ?

Rzeczywiście można sobie pograć na takim lapie…

Mi nigdy się jeszcze nie zresetował, a chodzi po kilka godzin na wysokich obrotach. Ale zostawiam decyzje zainteresowanemu

SSSM , dzięki za kilka słów na pewno przyda się Twoja opinia :slight_smile:

Grać na lapku nie mam zamiaru więc sobie ten temat możecie darować :wink:

W dalszym ciągu czekam na opinie na temat Acer’a i kolejne propozycje.[400 funtów pamiętać] :slight_smile:

@paracik

Widzę, że powiedziałeś coś głupiego i dalej próbujesz się bronić rękami i nogami.

Po pierwsze gwarancja - Acer ma rok międzynarodowej, podobnie jak inne firmy z wyjątkiem Sony. Więc jak coś się popsuje, zabierają go z Polski do Czech i naprawiają w kilka dni.

Zawiesza się komp? Co za bzdury! !!

Laptop nie do gier? Mówią to Ci co nie mają pojęcia o temacie.

Serwis Acera… Kiedyś kicha jak Acer powierzał naprawy firmie zewnętrznej BLASC. Teraz to całkiem inna bajka. Mój poprzedni Acer 3024 miał wade fabryczną w postaci pękania obudowy. Był dwa razy w Czechach. Za każdym razem kurier zabierał mi go z domu i przywoził z powrotem do innego mijesca zamieszkania. Nie ma z tym problemu, wystarczy dogadać się z konsultantem. Do tego można śledzić proces naprawy i przesyłki. Za każdym razem naprawa trwała ok 5 dni roboczych.

Musze też pochwalić serwis. Przed 2 wysłaniem laptopa wlazła mi do czytnika karta MS pro DUO, nie wiedziałem że trzeba mieć do niej przejściówkę. Żeby ja wyjąć rozkręcałem pół laptopa, przy czym połamałem prawie wszystkie zatrzaski bo nie wiedziałem jak to rozebrać. Acer wymienił mi prawie wszystkie plastiki na nowe, łącznie z płytą główną (czego nie pisałem i nie wiem dlaczego to zrobił). Dostałem prawie nowego kompa i naprawa trwała 5 dni z przesyłką w oba kierunki (do Czech) !!

Miałem 3024 i faktycznie jakość nie była najlepsza, ale wytrzymał dwa lata, po których dalej działał bardzo dobrze. Miał Semprona i kartę X700, też grałem w większość gierek. Był tani, cena bezkonkurencyjna. I liczyłem się z tym, nie żałuje.

Acer 5920G to całkiem inny komp, mam już go pół roku, chodzi cały czas. Nic się nie dzieje, dalej wygląda jak nowy. Bardzo polecam.

Nigdzie nie znajdzie się tak wyposażonych kompów jak Acer w dobrej cenie.

I nie polecaj tamtych z tego linka, bo to całkiem inna liga. Nie są nawet w 1/3 tak dobre jak sprzęt, który kolega chce kupić.

Aha, ja też mogę napisać, że miałem 100 rodzai Acerów i ma je każdy z moich znajomych, ale czy to musi być prawda? :slight_smile: Więc sienie chwal.

Moi znajomi mają inne marki kompów. Najmniej psioczyli na Asusa, najbardziej na HP.

@Vanshei

A Ty nie wiem nad czym się zastanawiasz, bierz go! !!

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac … 098.0.html

http://itbiznes.pl/art28832.html

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Ace … src,ceneo/

Aj muszę mieć trochę opinii coby się rozeznać dobrze :smiley:

Każde zdanie się liczy, a Ty muszyna , poprawiłeś mi tą wypowiedzią nastrój [jakiś kiepski był od rana] i coraz bardziej skłaniam się ku Acerze :smiley:

Czekam na kolejne wypowiedzi i zarabiam $$$ na zakup jakiegoś sprzętu na razie widzę że Acer ma przewagę :slight_smile:

muszyna , to widać, że nie masz pojęcia o laptopach.

Laptop nie jest do gier ! Jeśli nie wiesz do czego służy laptop polecam wł. taką stronę jak http://www.google.pl

I wpisać Laptop, po czym poszukać i przeczytać do czego służy laptop.

Jeśli tak wszyscy psiączą według Ciebie to UDOWODNIJ mi to ! Nie ma dowód , to buzia w wiaderko.

No nic widzę, że kolega kupi bubla, nie przejmuje się tym ani trochę, jeśli będziesz pisał na forum, że coś Ci siadło, wyśmieje Cię i pogratuluje twojemu muszynowi…

Na dodatek nie wierzysz mi ? Idź do obojętnego sklepu komputerowego i spytaj się jakie firmy z laptopów są najlepsze… I spytaj się co sądzą o Acerze.

Po drugie rozejrzyj się za takim laptopem

http://www.allegro.pl/item447336405_naj … gt_gw.html

Ta firma jest najlepsza i bije wszystkie na głowę firmy…

Pierwsze słyszę o jakimś Compal’u, raczej bym tego nie ruszał :stuck_out_tongue: Może coś innego ?

Vanshei , nie znasz się… Niestety, obejrz poprzednie tematy związane z laptopami za 3koła. Wszyscy polecają Compala, bardzo dobra firma, najlepsza z najlepsza…

Nie znasz się więc nie wiesz… Nie dziwie się…

Wiem że się nie znam :stuck_out_tongue: dlatego piszę tu.

Nie przekreślam żadnych propozycji z góry tylko napisałem że nie znam tej firmy a do nieznanego podchodzę ostrożnie :slight_smile:

@paracik

A dlaczego laptop nie może służyć do grania skoro montuje się tam grafiki z wyższych półek? Co to za brednie? Nie można grać bo to laptop? Tak dla zasady?

To wytłumacz mi dlaczego ja gram? Mam Acera 5920G, używam go do pracy w necie, programach CAD, programowania… i GRANIA :twisted: ? Kurcze, chyba popełniam przestępstwo przez to ostatnie, bo wg Ciebie grać nie można. :lol: Tak przecież pisze ktoś kto “zna” się na laptopach. Widać to po Twoich wypowiedziach :smiley:

Ciekawe dlaczego? Może wydaje Ci się, że nie można myszki podłączyć i można grać tylko na płytce? Właśnie jestem po cowieczornej partyjce w Americas Army w detalach ustawionych na full i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie zawiesza itp.

W ogóle o czym ty gadasz? Możesz się dopiero wypowiadać posiadając ten sprzęt. Jag go nie masz i nie masz pojęcia o firmie to się nie oddzywaj. Ja dla potwierdzenia mogę zrobić fotkę sprzętu, na którym właśnie piszę tego posta, a ty?

Sorry, że się wkurzyłem, ale mam dość ludzi piszących bzdury o czymś o czym nie mają pojęcia bo tak inni napisali gdzieś indziej (notabene też Ci co nie mają pojęcia o tym co piszą). :expressionless:

I co mam Ci udowodnić, przyprowadzić Ci ich? Pokazać raporty napraw HPka, który był dwa razy w serwisie w ciągu jednego miesiąca? Nie mówię, że to zły sprzęt, bo tak nie jest! Napisałem tylko, że w przypadku moich znajomych najlepiej wypada Asus. Nikt nie ma Della, Alienware więc się o nich nie wypowiadam.

A właśnie, jak nie wiesz że laptop też może służyć do grania to zaglądnij do takiej cenionej w USA firmy jak Alienware. Zobacz jakie mają zabawki dla graczy!

@Vanshei

Poczytaj opinie w necie, o tym modelu są bardzo dobre. Polecam Ci ten zakup.

Aha, niektórzy piszą, że USB po prawej jest za blisko DVD-R. Częściowo jest to prawda, ale normalne wtyczki kabli wchodzą bez problemu. Dopiero zaczynają się schody z szerszymi urządzeniami. Ale zawsze są jeszcze 3 porty po lewej, a do tego po prawej można podłaczyć jakiś kabel USB (np mysz).

P.S. Compala ma mój kumpel seria FL90. To inna bajka, wygląd typowego kompa OEM. Nie narzeka na działanie, choć wygląd pozostawia wiele do życzenia.

Tu masz fotki: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Co … 123.0.html Osobiście wg mnie lepszy jest Acer 5920g

muszyna , taaaaa Acer lepszy od Comapala - mistrzu powiedział co wiedział. Weź poczytaj

Nie muszę mieć tego badziewia przed sobą… Wystarczy , że bawiłem się nim kilka dni i mam na ich temat opinie.

Laptop ma być mobilny do internetu, bo ma być mały. Za tą cenę, miałby całkiem lepszą maszynkę stacjonarną niż laptopa…

Wątpię, czy masz jakąś wiedzę na temat laptopów i czym się kierować pod czas zakupu.

Jeśli wygląd ma dla Ciebie znaczenie, a z twojego postu to wynika to szerokiej drogi kolego…

Żałosne :expressionless: :expressionless:

Proszę, z recenzji :

Podsumowanie

Acer Aspire 5920G

Acer Aspire 5920G

Acer Aspire 5920G był dla nas trudny do zdobycia nie tylko dlatego, że jego producent z zasady nie dostarcza egzemplarzy próbnych magazynom internetowym, ale też ze względu na to, iż ociągał się (a nawet, jak donosiliśmy w informacjach, mieszał w tym względzie) z wprowadzeniem go do sprzedaży. Wydaje się jednak, że ten wysiłek się opłacił. Objawiliśmy bowiem w niniejszej recenzji pewne ułomności tego notebooka, który nie jest jednak tak znakomity, jak by się mogło wydawać, sądząc po zdjęciach, lekturze specyfikacji i zestawianiu jej z ceną.

Zaprojektowanemu przez profesjonalistów od samochodów (firma pracująca dla BMW) Acerowi nie można odmówić pewnej dozy urody. Z drugiej jednak strony wystrój zewnętrzny może się wydać nieco zbyt frymuśny. Poza tym w projekcie występują takie zonki, jak bezmyślnie ulokowany przy samym napędzie optycznym port USB. Rażąco tandetne są głośne przyciski touchpada.

Jak zwykle u Acera, nie zawiedliśmy się matrycy. Koneserzy będą narzekać na jej niską rozdzielczość, ale gdy się nie ma, co się lubi… Trzeba jednak pamiętać, że na słońcu występują mocne refleksy, a kąty widzenia są takie sobie.

Specyfikacja Aspire 5920G przedstawia się obiecująco. Jej ozdobą jest bowiem karta graficzna GF 8600M GT, działająca na wyobraźnię miłośników komputerowej rozrywki. Kiedy jednak przyjrzeć jej się bliżej, okaże się, że to jej słabsza wydajnościowo wersja z gorszego sortu pamięcią graficzną.

Mocne podzespoły dają o sobie znać w postaci intensywnego nagrzewania się obudowy. Acer okazał się dość niewdzięcznym piecykiem (na spodzie osiąga ponad 50°C). Kiedy nie dajemy komputerowi wytchnienia, wentylacja chodzi non top, ale to samo zachowanie obserwujemy we wszystkich testowanych laptopach z GF 8600M GT.

Mamy świadomość, że nasza recenzja sprawi, iż prysną pewne nadzieje wiązane z nowym produktem Acera. Rację mieli więc ci, którzy podchodzili do tego świetnie prezentującego się z pozoru laptopa z pewną taką nieśmiałością. Z drugiej jednak strony nie ma co popadać ze skrajności w skrajność - Aspire 5920G ma pewne niepodważalne atuty, które czynią go sprzętem dość atrakcyjnym. Przede wszystkim jego obudowa jest znacznie solidniejsza niż te poprzedników. Do listy zalet dodajmy też na osłodę dobre głośniki i długą pracę na akumulatorze.

Polecaj polecaj taki sprzęt…

Oj dziecko, wracaj do piaskownicy.

Nie będę się z tobą kłócił co jest lepsze jak tego nie masz. Niby w czym jest lepszy ten Compal? W podzespołach? Tego nie robią te firmy, one projektują tylko płytę główną, inne peryferia i dobierają resztę elementów, często wybierają te same. Wiesz, że Compal to VBI? To zwykłe składaki składane w sklepach!

Wygląd też ma znaczenie, to normalne? Jeśli nie wygląd, nie wydajność (wcześniej dałeś linki do dużo gorszych) to co? Niezawodność? Zaręczam Ci, że Acer ma ją dużą (w moim przypadku).

A 5920g nie jest mobilny? Jest standardowy, ma ok 3kg, matryce 15,4 jak większość takich sprzętów. Do tego ma kartę grafiki ważącą ze 100g, oj ale ciężar… :smiley:

Nikt nie ma pojęcia, ma je 16latek, który nie zarobił jeszcze w życiu nic (jak sądzę) i nie wydał tych ciężko zarobionych pieniędzy na sprzęt. Ja za własne pieniądze kupuje sprzęt i skrupulatnie go wybieram. I nie mów mi, że nie mam pojęcia. Ja nic o tym nie pisze, choć jestem po studiach elektroniczno - informatycznych i pracuje w zawodzie programując. Ja już dużo wiedziałem o sprzęcie, zanim ty zacząłeś dobrze literki pisać. Ale to na marginesie, nie o to tu chodzi.

I nikogo nie obchodzi co za stacjonarnego byś miał, bo kolega kupuje laptopa, a nie stacjonarkę. I to jak wyposażonego za 1500zł !!

Widać, że brak Ci argumentów kolego…

I co w tym teście jest takiego, czego nie można polecić? Poczytaj testy innych komputerów, nie ma ideału! !!

muszyna , to, że lubisz buble to już wiem, wszystko wyżej wyciąłem podsumowanie… Ja dałem argument. Może wróciłbyś do podstawówki aby nauczyć czytać trochę Ciebie…

Niestety Pan po studiach a w głowie siareczka jak sto dwadzieścia. Napisze to jeszcze raz tylko, że pogrubionymi literkami : Jeśli dla Ciebie liczy się wygląd , to jest to żałosne, twoje studia raczej nic nie pomogły.

Myślisz , że jak po studiach to umie wszystko… Żal.pl - cóż…

Jeśli nie wiesz to nie pisz, pracuje cały czas, cale wakacje pracowałem, a teraz ulotki rozrzucam… Zatkało ? To , że Ty ciągniesz od mamusi pieniążki, to nie muszę wcale tego ja robić… Myślisz , że 16 nie umie zarobić ? Nie jestem ofermą tak jak Ty.

Więc twoje posty są baaaaardzo nudne… Zero argumentów czemu kupić tego laptopa…

No cóż…\

Tiaaaa głośniki cudowne, 2 W ale są cudowne… :expressionless: :expressionless: :x :x Nie chodzi mi o głośniki bo w każdym laptopie są leciwe głośniki :x

Jesli nie umiesz wywnioskować z tego podsumowania czegoś nie moja wina, że jesteś jaki jesteś…

Co do tej recki co podałeś to tak:

Głośna praca przycisków żadna wada jak dla mnie :stuck_out_tongue:

Kąty widzenia - filmów z 10 znajomymi na nim nie będę oglądał :stuck_out_tongue:

Głośniki w laptopach wiadomo jak grają jedne lepiej drugie gorzej akurat w tym Acerze [Extensa 5220] z którego pisze są znośne więc bym się o to nie bał :slight_smile:

Rozdzielczość hmm filmów w HD też na nim nie będę oglądać od tego mam duży TV :smiley:

Lapek ma służyć do przeglądania www, pracy w Photoshopie i czasem konwersja czy to audio czy wideo no i komunikator :smiley:

No i się tu nie kłócić :twisted: :twisted: :twisted: