Acer Aspire 5920G zakup w UK kilka pytań

Dziecko, nie będę się z tobą kłócił o takie rzeczy jak kasa. Pieniądze od mamy? Dobre… Jak nie wiesz nic, nawet ile mam lat i jak wygląda moje życie, to wara Ci od niego.

I za przeproszeniem: odwal się od mojego wykształcenie, g**** o nim wiesz i nic Ci do niego. Nie masz pojęcia o niczym i zabierasz głos. Życzę Cie tylko takiego oraz tak dobrej pracy jaką mam za którą żywię kilka osób.

Nie będę się zniżał do Twojego poziomu, koniec tej kwestii.

Odpowiedz mi tylko co dla Ciebie się liczy w laptopie. Dla mnie jest to wyposażenie, wygląd i niezawodność. Wymiary jak i waga są standardowe w tej grupie, która mnie interesuje. Jak chce matryce 15,4cala to taki kupuje, wtedy waży ok 3kg, jak chce 17cali to muszę liczyć się z 4kg. To normalne.

Ja podałem kolego argumenty za tym laptopem poza wyglądem, Ty nic nie podajesz. Mówisz nie bo nie, bo Acer i nie. To jest żałosne…

Dla kolegi który chce kupić Acera:

Ja taki sprzęt mam, wyraziłem swoja opinię na ten temat. Ja polecam, wybór należy do Ciebie. I radzę nie słuchać ludzi, którzy czegoś nie mają, a tylko się im wydaje. Dodam, że nagłośnienie ma certyfikat Dolby home theather. Jest taki mały sub pod spodem, trochę śmieszny ale daje mały efekt. To o czymś świadczy. Ale to na marginesie.

U mnie zatrzaski pracują normalnie. Wadą jest tylko źle umiejscowiona podstawka nad matrycą, która podczas naciskania pokrywy po zamknięciu naciska na guzik pod płytką. Kąty ma dobre, oświetlenie matrycy wspaniałe!. Filmy HD da się oglądać, jak najbardziej z GF8600 (sprzętowa akceleracja).

Dobranoc (dobrze, że Niedziela, to kolega nie musi iść rano do szkoły (“dżołk” sytuacyjny :slight_smile: ), a ja do pracy :slight_smile:

Vanshei , a nie będzie Ci przeszkadzało, że grzeje się jak stary piec

po drugie nie chodzi mi o filmy w HD - mówimy o rozdzielczości…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielcz … %87_ekranu

Lektura co to rozdzielczość…

Widzę, że idziesz w ślady kolegi, zero znajomości, podniecenie się z wyglądu i to na tyle jeśli chodzi o laptopa… Bo co można wymagać od laptopa więcej…

Liczy się tylko wygląd, by ziomki myśleli , że mam najlepszy laptop - żal.

muszyna , co z Ciebie *****

Umiesz czytać, miałem w ręku i bawiłem się tymi bublami kilka dni… Nie no… Walnąć w stół, a nożyce się odezwą, normalnie gadania do ściany…

Posłuchaj skoro namiot Ci się zrobił to nie obrażaj mnie mówiąc , że kasy nie mam i ciągnę od innych, bo sam nie wiesz, a pleciesz głupoty jakich mało…

A ja nie zamierzam obniżać twojego poziomu bo… :lol: zresztą…

Nie chodzi mi o wagę TY lamusie…

W laptopie liczy się najpierw nie zawodność, bateria, LCD, specyfikacje.

Nie będę go trzymał na kolanach bo od tego są stoliki,biurka etc żeby na nich lapka położyć ,więc się nie poparzę spoko :smiley:

Każdy laptop się grzeje jak wiadomo no a że jeden ma gorsze chłodzenie od drugiego to cóż poradzić, byle się nie resetował z tego powodu ani nie spalił :slight_smile:

Ten mi się jeszcze nie zresetował i nie wyłączył a już prawie rok z niego z bratem korzystamy, może akurat się trafił dobry egzemplarz :slight_smile:

Ale dobre i wadliwe egzemplarze mogą się zdarzyć w każdej marce czyż nie? :slight_smile:

A wygląd ma najmniejsze znaczenie jeśli już się tego uczepiłeś :slight_smile:

Ziomków to możesz mieć Ty, ja już dawno z tego wyrosłem. Jakby chodziło mi o wygląd to kupił bym Acera Ferrari albo Asusa Lambor…

Z twoich postów widać, że Ty nie masz pojęcia o niczym. Żadnych konkretów, pusta gadanina. Nie wiem dlaczego ciągle piszesz, że podniecam się z wyglądu? Przecież podałem argumenty i swoje uwagi. To co wymagam od laptopa mam w swoim 5920G i to wszystko. Jestem w 100% zadowolony, bo wcześniej długo go wybierałem i to wszystko.

Ja nie napisałem, że ciągniesz od kogoś kasę, tylko że nie kupiłeś za nią sprzętu takiego jak laptop (czyż się nie mylę)? A nie wiesz, że ja to zrobiłem, a jak już to robię wybieram skrupulatnie komputer bo nie lubię wyrzucać kasy w błoto.

Bawiłeś się VBI ale nie tym Acerem, więc co się wypowiadasz? Czy kolega pytał o Compala? Chyba nie… A jeśli już to nie możesz ich obu porównać, ja trochę mogę i to uczyniłem.

Liczy się niezawodność, bateria, LCD, specyfikacje… A o czym wcześniej pisałem? I o czym piszą w testach? Niezawodność tych Acerów stoi wysoko, nie przeczytałem w necie o problemach z nimi. Bateria jest wszędzie chwalona (przeczytaj test), LCD jest bardzo dobrej jakości (8ms, 220nit podświetlenia), dobre kąty, o tym także piszą w testach. Specyfikacja? To już przerabialiśmy. W tym Acerze jest wyśmienita! !!

Z temperaturą nie jest tak źle podczas normalnej pracy, w innych kompach z C2D jest tak samo! !!

Wszystko zostało napisane wcześniej, nie wiem o co Ci chodzi i po co się rzucasz.

Teraz naprawdę idę spać, dobranoc wszystkim.

P.S. Pusta retoryka, taka że “nikt się nie zna, ja wiem wszystko w wieku 16 lat” do niczego dobrego Cie nie zaprowadzi…

Dobre kąty, dobry dowcip, wycinek z twojego linku:

Z pracą pod gołym niebem było, ze względu na lustrzaną matrycę, trochę pod górkę. Pojawiające się na ekranie refleksy są średnie lub mocne, w zależności od kąta patrzenia i natężenia światła w otoczeniu. W adekwatnym stopniu będą one utrudniać pracę.

Kąty widzenia są raczej przeciętne. W poziomie nie jest źle i zakres roboczy jest zadowalająco szeroki. Gorzej z kątami w pionie, które są zdecydowanie wąskie.

Nie kłam innych… Proszę…

Bejbe, nie kłamię, wiem co mam na biurku. Powtarzam: W TEJ KLASIE CENOWEJ MA BARDZO DOBRE PARAMETRY, RÓWNIEŻ MATRYCA LCD. To nie komp za 5000zł. Wg mnie są BARDZO DOBRE, szczególnie na tle innych laptopów podobnej klasy. Twój compal ma gorsze kąty! !!

I tu wychodzi, że Ty się nie znasz i nie masz pojęcia o czym piszesz. Mianowicie nowe laptopy mają matryce krystaliczne typu Cristal Brite, czy Glare (większość) i w każdym takim wypadku jest problem z refleksami na słońcu, w KAŻDYM! !!

No tak co ma się mówić, jak się kupiło bubla…

Ty się nie znasz i ja nie zmienię swojego zdania…

Więc lepiej idź spać, bo piszesz , a nie robisz tego…

I wcale nie uważam się za omnibusa, tylko jeśli jakiś prostak twierdzi , że Acer lepszy od HP, Toshiba czy Compala to po prostu chce mi się z Ciebie śmiać…

Ale niestety Acer nie ma pochlebnych opinii na swój temat…

Ja jednak preferują znaną , pochlebną markę , a nie chłamem.

Jestem tylko ciekaw czemu wszyscy informatycy z sklepów komputerowych takich jak alsen.pl, komputronik.pl, proline.pl odradzają Acera , a polecają Comapala, MSI, HP, Toshiba… Hmmmm, jestem ciekaw… Nie no, ale ten Pan nie może się mylić… Skończył studia. No tak…

Byłem zrobić wieczorną toaletę i jeszcze zerknąłem do tematu, z którego żona nawet się śmieje :wink:

Skoro twierdzisz, że mam bubla to to udowodnij? Dlaczego nie obalasz tego co pisze, tylko dalej twierdzisz, że piszę głupoty? Udowodnij mi to? Czyż nie mam racji jeśli chodzi o krystaliczne matryce? Czy o podzespoły VBI?

Nigdzie nie napisałem że ACER jest lepszy od HP, toshiby. Nie wmawiaj mi tego. Wiem, że tonący brzytwy się chwyta, ale…

Ani Acer nie jest lepszy od HP czy Toshiby i ani Toshiba i HP nie są lepsze od Acera. Takie porównania trzeba przeprowadzać na konkretnych modelach. W jednej firmie jest dany model beznadziejny, drugi dużo lepszy.

Kiedyś faktycznie dało się porównać marki, dalej można ale nie na takim poziomie. Wśród firm Acer, HP, Toschiba, Asus porównuje się konkretne modele. W markach to można porównać wspomniane firmy z MAXDATA, California Acces, Medionem (te jako gorsdze) czy Aleninware, Dell (to lepsze).

Obecnie zdarza się, że w jednej fabryce w Chinach produkowane są komputery wspomnianych wcześniej firm. A wiesz, że Acer dostarczał kiedyś laptopy dla IBM? Tak, laptopy z logiem IBM były projektowane i produkowane w fabrykach Acer INC (jakaś stara seria). Ale to było kiedyś, teraz nie wiem kto i jak produkuje.

Hehe, dobre jest że polecają Compala. A dlaczego? Bo do niego sprzedadzą jeszcze kilka podzespołów, które sami wsadzą. To jest składak! Sklep sprzedaje kadłubka+ procek+ram+hdd + wifi i na tym zarabia. Polecają też te inne? Jasne. Polecają to na czym najwięcej mogą zarobić. Im większa cena tym większa marża. Zresztą tu chodzi o konkretne modele (patrz co napisałem powyżej). Dziwne że inaczej polecają ludzie na forach, niż panowie w sklepach. Czyta się opinie o konkretnym modelu, a nie firmie! !!

I dalej co do opinii o Acerze: pokaż mi kiepskie opinie o nowych modelach tej firmy ludzi którzy mają ten sprzęt! !!

Wystarczy, że widziałem na własne oczach co Acer po kilku mc. potrafi…

Ja rozmawiałem ogółem na temat firm i co polecają…

Więc… Sorki…

Teraz pisząc tak pokazujesz,że uważasz się za naj.

I jesteś w błędzie, bo nie do końca wiesz…

Ostatnio na info. spytałem się gościa czemu kupił HPeka, a nie jakiegoś innego lapka np. Acera czy Asus.

Powiedział mi jedno… Że jeśli ktoś lubi wyrzucać pieniądze w błoto to proszę bardzo , ale czegoś szajsowatego nie będzie kupował.

http://www.ceneo.pl/;0151026104-10.htm#productOpinions

Ludzie są różni, jedni chwalą, drudzy żałują. To tak jak jedni głosują na PO inni na PiS. Takie życie :smiley:

Mówiłem, że ocenia się konkretne modele.

No i po co pokazałeś mi prawie najtańszy model i to jeszcze Extanse?

Jak chcesz się bawić w opinie to:

http://www.ceneo.pl/748918

http://www.ceneo.pl/;015863567-10.htm

Widać, że zdarzają się różne usterki.

Dużo błędów wynika też z niewiedzy użytkowników. Np. piszą, że jest tylko Vista i nie da sie zainstalować XP co jest nieprawdą. W większości laptopów da się to zrobić. Np ja śmigam cały czas na XP Prof, mimo że była Vista. Ściągnąłem stery z neta i wszystko gra.

I nie uważam się za naj…, gdzieś to napisałem? Broniłem się tylko pisząc o swoim wykształceniu, ale to na Twój atak. Nie pisałem tego od początku.

I co mnie obchodzi Twój znajomy. Mam Ci przyprowadzić swojego, który kupił Acera bo powiedział że jest świetnie wyposażony, niezawodny, tani i niczym nie ustępuje (a nawet przewyższa jakiś tam model )HP?

Ja nic nie wyrzuciłem ani przy poprzednim modelu ani przy tym. Mój następny komp być może też będzie Acerem, ale to zależy od konkretnej sytuacji, konkretnego modelu i ceny.

Możemy się tak spierać, tylko pytanie po co?

paracik , muszyna , prosiłem o opinie a nie kłótnie. :evil:

Dostałem kilka konkretów, macie coś jeszcze do zaproponowania w takim zakresie cenowym - 400 f [na tą chwilę tyle jak się coś zmieni na pewno dam znać] to podawać linki :slight_smile:

Vanshei , ja uważam za zamknięty temat bo i tak z muszyna , nie dojdę do porozumienia…

A Ty Vanshei , na pewno weźmiesz tego Acera…

Więc…

Dobra widzę że panowie się tu tylko kłócą a nie o to mi chodziło :evil:

Znalazłem 2 dobre oferty:

1 Dell

2 Toshiba

Co Wy na to?

Oby dwa mają cienkie karty graficzne…

Grał na nim nie będę więc to chyba nie problem?..

A ten model?

http://cgi.ebay.co.uk/HP-Compaq-Busines … 286.c0.m14

lub

http://cgi.ebay.co.uk/Sony-VAIO-NR38MS- … 286.c0.m14

lub

http://cgi.ebay.co.uk/HP-Pavilion-dv950 … 286.c0.m14

Za ta cenę to tylko brać ! Lepsza karta, procek też może być, 17 cali :D, 300GB dysk.

lub

http://cgi.ebay.co.uk/HP-Pavilion-DV682 … 286.c0.m14

też ok. prawie tak samo jak wyżej, ciutke mniejszy dysk i mniejszy ekran.

Wybierz coś z tego. JA bym albo dołożył do tego 3 linku albo kupił z 4.

Witam! :slight_smile:

To jeszcze raz ja. Otóż nie tak dawno opisywałem swój problem str(2).

Mówiłem o tym iż laptop sie przegrzewał i teraz wiem w czym był problem. Rozkręciłem lapka i przeczysciłem z wyglądu czysty wiatrak, po tym odrazu laptop sie nie grzeje ,ba dokupiłem nawet ramu 1 GB i laptop jest naprawdę taki jaki powinien być od początku:) .Dog gier sie nie nadaje jak kazdy laptop bo to laptop:) aczkolwiek nie narzekam. Ogólnie wart polecenia.

Pozdrawiam serdecznie:)

i zgadzam sie z tą wypowiedzią no ale cóż takie życie:)

@Vanshei jakbyś czytał ze zrozumieniem posty to byś przeczytał, co napisałem o tym acerze. Więcej masz w testach, ja napisałem o praktycznych uwagach. Co jeszcze chcesz? Podać Ci na tacy gotowego laptopa z dostawą do domu? Jak Ci nie odpowiada taka konfiguracja to bierz któryś z tych linków, to dobre kompy.

Zastanów się najpierw czego chcesz i to wybierz. Acer ma najlepsze wyposażenie, ale jeśli nie jest Ci one potrzebne i wkurza Cie firma to weś Della. Jeśli w Dellu coś Cie denerwuje - weź tośke. Nikt Ci nie napisze konkretnie co jest lepsze - patrz na parametry (i firmę, żebyś czasem mediona nie kupił).

Z firm śmiało możesz brać (niekoniecznie w tej kolejności):

Asus, Alienware, Dell, Toschiba, Acer (serie gemstone), Lenovo, FSC, HP, Sony (problemy z GW).

Jak już masz firmę to patrz na specyfikacje.

P.S. Piszesz, że nie grasz. Ale przydaje się lepsza grafa do Visty (choć nowe, zintegrowane też mają Direct X 9 potrzebny do Areo). Ciekawa i coraz bardziej wspierana jest też technologia CUDA nVidii (ma ją GeForce 8xxx w górę, czyli ten acer też), która część pracy procka przerzuca na grafę (obliczenia, które na CPU nie są najszybsze). Dzieje się tak, że w mikroprocesorach nie ma uniwersalności zastosować. Jedne lepiej wykonują instrukcje warunkowe, inne lepiej przetwarzają sygnały (DSP). GPU szybciej liczy pewne rzeczy od CPU (operacje na wektorach, macierzach, liczbach zmiennoprzecinkowych), a CPU wykonuje inne rzeczy szybciej od GPU. Obecnie grafa nie służy tylko do gry (np. wtyczki do METLABAa (bardzo wskazane), Photoshopa).

Proszę dowód , że Acer nie jest taki cacy.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1114608.html

witam!

moze mi ktos podac linka do sterowników do tego sprzetu pod XP

pozdrawiam