Acer Aspire z Systemem windows 10 bardzo wolno działa. Jak to naprawić?

Miałeś jeszcze sprawdzić, co to za błąd krytyczny w Kernel - Power…oraz błędy krytyczne w monitorowaniu wydajności uruchamiania i zamykania diagnostics - Perfomance.

@cyngiel_1 Sprawdziłem i poniżej zamieszczam screeny:

Nie, nie będzie odczuwał tych “zapychaczy” Ma totalnie powolny dysk, 5200, Przy SSD system mu wstanie w 10-20 sekund.
A Wy chcecie z pontona zrobić jacht. Ech.
Gra się zmieści


Miałem i polecam

Masz błąd szybkiego uruchamiania.
Jest wiele możliwych przyczyn.
Od jakiejś awarii systemu, która spowodowała uszkodzenie plików systemowych, przez nie do końca kompatybilne jakieś sterowniki grafiki lub inne (sprawdź czy nie wyszuka ci nowszych sterowników grafiki z poziomu menedżera urządzeń).
Możliwe, że startujesz system z dołączonym poprzez USB jakimś urządzeniem powodującym konflikt.
Jakaś aktualizacja nie do końca dobrze się zainstalowała, lub nie zainstalowała się poprawnie aktualizacja usuwająca ten problem, który występował po wcześniejszej aktualizacji itp.
W necie piszą, żeby w takiej sytuacji wyłączyć ten szybki start.
Nie ma jednej dobrej metody.

Można użyć jakiegoś narzędzia typu PC Repair i tak dalej.

Dobrze byłoby sprawdzić pliki systemowe

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/u%C5%BCywanie-narz%C4%99dzia-sprawdzania-plik%C3%B3w-systemowych-w-systemie-windows-10-365e0031-36b1-6031-f804-8fd86e0ef4ca

Ostatecznie kupić ten dysk SSD i zainstalować system na czysto.
Wygląda, że masz jakiś konflikt w systemie, który trudno będzie znaleźć, ale może ktoś oblatany w temacie da radę wywnioskować, co masz skopane w systemie.
Piszą, że instalacja i niewłaściwa deinstalacja sterowników programów typu alcohol i tym podobne z wirtualnymi napędami, może rozwalić w systemie prawidłowy rozruch…ale ty z pewnością takich nie instalowałeś.
Poza tym, wpisy o awarii zamykania systemu nie są z pewnością spowodowane tym, że zamykasz go “na twardo”, czyli go resetujesz a świadczą o jakimś problemie, który przy właściwym zamykaniu systemu jaki na pewno robisz daje takie wpisy.

@cyngiel_1 Sprawdziłem i wszystko mam aktualne.

@cyngiel_1 Mam podlączoną do tego laptopa zewnętrzną karte dźwiękową na USB SoundBlaster.
Nie sądzę raczej by mi to jakiś konflikt powodowało.

@cyngiel_1 Jeśli to mi przyspieszy start systemu to jak to zrobić i gdzie tego szukać ?

@cyngiel_1 Jakbym ten PC Reapair zainstalował to tylko wystarczy kliknąć w tym programie coś i się samo wszystko zrobi ? Czy trzeba do tego specjalnego fachowca ?

@cyngiel_1 Sprawdziłem:

Ja tego nie używałem i nie używam.

@cyngiel_1 O jakim problemie ?

@cyngiel_1 Wiesz może jak wyłączyć to okienko, które pokazuje czerwona strzałka na screenie w taki sposób, żeby nie wyjeżdżało mi z paska za każdym razem jak uruchomię program PowerDVD ?

Możesz sobie sprawdzić, czy przy odłączonej karcie USB system startuje szybciej.
Wyłączenie opcji szybkiego uruchamiania jest tutaj.


Pliki systemowe są nieuszkodzone.
Tej reklamy w PowerDVD to raczej się nie pozbędziesz, jeśli nie ma takiej opcji w ustawieniach programu.
Nie wiem, może ktoś zna metodę jak usunąć te reklamy w tym programie.
Jeśli zamykasz system prawidłowo z poziomu Windowsa a nie twardym resetem, to te wpisy świadczą jednak o jakimś problemie, trudnym jednak do ustalenia.
Wychodzi na to, że tutaj raczej nikt już nic więcej ci nie doradzi, więc musisz sam zdecydować, czy pytać jeszcze na innych forach, czy kupić dysk SSD, albo po prostu przeinstalować system i sprawdzić jak się będzie zachowywał…

Ta walka nie ma sensu!
Kup ten pieprzony SSD, wymień i ciesz się świętym spokojem!