Acer Extensa 5220 - Problem Ze Sterownikami do HDD

Mam teg acera a problemów co nie miara

Wszystko już niby udało się uruchomić i zainstalować ale karta muzyczn a wciąż nie gra

Próbowałem dojść według poprzednich postów ale wciąż jej niewidzi

Gdy zainstalowałedm bluetooth muzyka się odtwarza ale dźwięku wciaż nie ma bluetooth sie nie wlacza :shock:

Prosze pomozcie wgralem ( sterownik chzba KB88 cos tam) ale nadal nie gra :frowning: :frowning:

headnail :}

to samo napisałem swojego czasu w sprawdzonych poradach, krok po kroku, ale niestety poszło w kosz… (N/C)

co do wyodrębniania plików - każdy program do obrazów dysków będzie działał:) ja używałem ultraiso…

co do dodawania sterownika - ja wybrałem wszystkie - przy instalacji zauważyłem, że os ładuje sobie którąś z nowszych wersji - dziwne :}

do pozostałych:

mam nadzieje, że ten temat już jest wyczerpany na maxa:}

większośc problemów z instalacja sterów została rozwiązana w tym temacie…

gdyby jednak ktoś miał jakieś problemy, a mieszka blisko stalowej woli, to walić do mnie…

150zeta i załatwiam od ręki:D

p.s.

joke:}

Złączono Posta : 31.10.2007 (Sro) 20:49

napisz dokładną nazwę modelu ext5220-xxxxxx

bo jak narazie to niespotkałem się z wersją, która miałaby bluta :}

(tak… przełącznik jest, ale to jeden kadłubek dla kilkunastu podmodeli:)

Mayef

Tez sie zdziwiłem ze bluetooth tu nie działa - pogooglowalem i okazało sie ze… tu nie ma bluetooth-a :open_mouth: - poprawcie mnie jeśli sie mylę …

Juniorek

Dzieki twoim postom (i innych) udalo mi sie uruchomić to cudo :slight_smile: postanowiłem wiec napisać coś od siebie aby oddac dlug spoleczenstwu hehehe :smiley: - może mojego nie wyrzuca :slight_smile:

Ja akurat trafilem na inny podczas googlowania :slight_smile: wiec sa juz dwa magic i ultra sio (ekhm iso :D)

Jasny szlag faktycznie nie ma bluetooth :o :o :o

Po kiego oni dają ten przycis na obudowie skoro i tak nie ma wbudowanego a sam wkładać mu nie będę :evil:

Złączono Posta : 31.10.2007 (Sro) 21:49

No ok wszystko mam już ładnie pięknie wyodrębnione

Zainstalowałem uruchomiłem ponownie kompa i co???

Nadal nie ma k… chętnie wyrzuciłbym go za okno

Gdy dogrywam jescze raz KB8881… nic to nie daje :frowning: :frowning: :frowning:

panel ster–> men urz.–> poszukaj na dole listy sprzętu z “!”

jeżeli będzie to daj mu aktualizój stery…

po2. - czy masz w men urz zainstalowaną muzyczną:?

Jest jest jest :lol:

Udało się trzeba było zaktualizować w PCI Device sterownik :smiley:

Thx wszystkim :mrgreen:

no to ja spytam coś od siebie:

  1. po instalacji sterownika VGA intel… i po restarcie kompa windows się ładuje ale potem już nic tylko czarny ekran(jakby był całkiem wyłączony) ale komp się włącza(wiem bo słyszę dźwięk).

w trubie awaryjnym widać prawidłowo zainstalowany sterownik.

  1. po co jest 2 razy w menadźerze ethernet, i jakie stery do tego?

  2. jak uruchomić te guziczki po lewej obok klawiatury?

a tak w ogóle to ja instalowałem xp tak,

włożyłem płytę, zmieniłem botowanie na cd, instalka się włączyła(bez żadnych zabaw nlitem) zainstalowałem xp, problem jest tylko teraz ze sterownikami do grafiki…

HEADNAIL - jesteś moim guru! dzięki tobie odpaliłam instalkę winXP

pomóżcie bo sprawa jest mega pilna! !!

z góry dzięki :slight_smile:

Powiedzcie mi tylko KTÓRE sterowniki ze strony acera mam zainstalować i w jakiej kolejności, bo jestem tylko kobietką i nie daję sobie rady

Spoko :slight_smile: ciesze sie ze mój opis sie przydał :slight_smile:

No wiesz - to brzmi bardzo antyfeministycznie :smiley: - nie pamiętam już zbyt dobrze ale sprobuje:

Na stronie która podałem wcześniej (http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5220.html)

tam gdzie pisze Drivers and Utilities (lista obok MS Windows XP) ściąga sie sterowniki - niektóre z nich zajmują dość sporo i długo sie ściągają

(trzeba sie nastawić na cierpliwość). A wiec od początku:

Audio_Realtek_v5.10.0.5423_XP.zip

To zdaje sie jest dźwięk - z tego co tu ludziska piszą trzeba potem znaleźć w menedzeze urzadzen (prawym na Moj komputer - Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer Urządzeń) PCI Device z ikonka wykrzyknika - potem prawym na to i Aktualizuj sterownik (potem “Nie nie tym razem” :-), “Zainstaluj oprogramowanie automatycznie”). Powinno znaleźć sterownik i po restarcie - tadam - jest dzwiek :slight_smile:

CardR_TI_v2.0.0.7_XP.zip

To chyba stery do czytnika kart SD

MMC (karty pamięci np. do komórek i cyfrówek) - ale chyba to akurat działa w xp bez doinstalowywania sterowników

Chipset_Intel965_v8.2.0.1012_Vista_XP.zip

Sterowniki do płyty głównej - trzeba je chyba zainstalować przed tymi do dźwięku i kart sieciowych.

LAN_Broadcom_v10.26.0.0_XP.zip

Sterowniki do karty sieciowej - zwyklej nie bezprzewodowej - ja sobie podłączam kabelek do kompa “stacjonarnego” i udostępniam sobie net na laptopa :slight_smile:

VGA_Intel_v 6.14.10.4820 _XP.zip

Sterowniki do karty graficznej - mimo ze lapek będzie działać na tych z windowsa xp lepiej jest je zainstalować - można wtedy bez problemów obsługiwać np. 2 monitory. Instaluje sie z nimi całkiem wygodny program.

Apropos tego - jeśli denerwują was proporcje ekranu - bo np. w grach komputerowych nie ma takiej rozdzialki jak 1280X800 i wszystko jest “przygniecione” - to w tym programie mozna ustawic zeby zamiast takiego efektu było wyśrodkowane na ekranie z przycietymi bokami. Zobaczcie sobie to koniecznie jesli macie takie problemy.

Wireless_Broadcom_4311_v4.100.15.5_XP.zip

Sterowniki do karty sieciowej bezprzewodowej - zainstalowałem bez problemów - ale z samej karty nie korzystałem jeszcze wiec trudno mi sie wypowiadac czy bedzie dzialac ok.

To chyba wszystko :slight_smile: Moze jeszcze z tej drugiej listy

Launch Manager

Maly programik ktory wskakuje jako ikonka obok zegarka - mozna w nim ustawic co maja robic przyciski z boku - pokazuje tez kreski jak przestawia sie glosnosc :slight_smile: ogolnie warte sciagniecia :slight_smile:

Innych programow z tej listy nie sciagalem wiec sie nie wypowiadam :slight_smile:

Dziwna sprawa - ja mialem podoby problem kiedy chcialem podlaczyc drugi monitor - na poczatku przy ladowaniu windowsa obraz pojawial sie na drugim monitorze (na wbudowanym nie) - a po zaladowaniu przeskakiwalo na odwrot. Dopiero jak zainstalowalem sterowniki o ktorych pisze wyzej problem zniknal.

Rada moja moze byc taka - sprobuj naciskac klawisze Fn+F5 (przelaczanie monitorow - ale nie zadziala jak masz domyslne stery zainstalowane), Ewentualnie sprobuj podlaczyc drugi monitor i zobacz czy przypadkiem tam obraz sie nie pokazuje. Jesli tak to z tak podlaczonym monitorem sproboj zainstalowac te sterowniki do grafiki o ktorych pisze wyzej. (Wtedy Fn+f5 powinno zadzialac)

W sumie nie wiem czemu sa dwa :slight_smile: pewnie jeden to zwykła sieciowka a drugi to bezprzewodowa :slight_smile: - co do sterownikow te ktore opisalem powyzej

Launch Managerem - o którym pisałem wyżej :slight_smile:

No to miałeś niezłego fuksa - jak ja pierwszy raz zobaczyłem ze instalka nie wykrywa dysku zacząłem sie poważnie zastanawiać czy może naprawdę go tam nie ma :smiley: (wiem ze to głupie bo był Linux :-))

Witam

Ja z wszystkim jakiś sobie poradziłem, miałem problemy z bluetoothem i mogłem je mieć, bo właśnie przeczytałem że takowego urzadzenia w ogóle nie ma :slight_smile:

Został mi tylko jeden problem - mikrofon. Nad ekranem jest dziurka i symbol mikrofonu, czy to jest atrapa tak jak BT czy rzeczywiście JEST tam mikrofon?

headnail- dzięki wielkie, bardzo mi pomogłeś :slight_smile:

Witam!!

Mam problem, jak zresztą każdy, z Acerkiem.

Mój problem polega na tym, że nie widzi sieci WiFi? :?

Zainstalowałem wszystko i o dziwo wszystko działa, sieć LAN, dźwięk, czytnik kart, irda ale niestety WiFi tak jakby nie było.

Zainstalowałem sterowniki broadcom-wireless-3.140.16

Jak przesunę przesuwkę na obudowie to pokazuje mi się na ekranie Wireless LAN Enabled ale lapek nie widzi tej sieci.

Do podłączenia lapka z netem używam ADSL ROUTER/Modem (modem mam skonfigurowany na Neostrade i jest dobrze skonfigurowany bo jak podłączę lapka bezpośrednio do modemu to net mam) do którego mam podłączony router sieci WLAN D-LINK DWL-G700AP.

Jeżeli ktoś wie co jest nie tak to proszę o bardzo szybką odpowiedź bo to jest sprawa życia lub śmierci :wink:

aphalon odpowiedź na ten problem dałem w twoim temacie :}

Witam was. Mam problem zrobiłem wszystko jak było podane i nie chce mi wystartować płyta… Mam bota w menu na enable i nie chce ruszyć i nie wiem co mam zrobić :frowning: prosze o szybką odp

Pewnie nie wszystko zrobiłeś,jakieś niedopatrzenie albo coś pominąłeś,napisz więcej co uczyniłeś wtedy być może ktoś będzie ci mógł udzielić pomocy, bo tak to za mało informacji,bo nie wiem czy masz problem z płytą lub lapkiem.

Płytę sprawdż na innym kompie,a co do lapka to : “przy uruchamianiu w laptopie wciśnij bodajże F12 i wybierz CD jako boot” jak nie działa to jeszcze

w biosie w sekcji Main przestaw F12 Boot Menu na enabled

O to chodzi że już wszytko robiłem, wkładam XP service pack 1 do laptopa ładuje sie ale jak każdy miał problem nie wykrywa dysku, załatwiłem xp z service pack 2, z integrowałem tak jak na 3 stronie tego postu ze sterami ze stronki acera f6 hdd, zbootowałem obraz nagrałem na płytke nie chce ruszyc płyte wkładam ani rusz linux sie załącza, przestawiałem w biosie kolejności mam poierszą płyte cd\dvd zmieniałem na main F12 na enable i nic. nie wiem co jest :confused:

hejka mam extense 5220

pomozcie mi bo juz szlag mnie trafia.

nie moge zainstalowac “kontroler ethernet” posciagalem wszystkie sterowniki ze stronki acera i zaden nie jest wlasciwy dla tego urzadzenia.

co mam zrobic?

Witam.

Czy może ktoś z WAS podać dokładnie krok po kroku jak zainstalować XP na tym lapku.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Z góry THX.