Acer Extensa 5220 - Problem Ze Sterownikami do HDD

1.Ściągasz z strony Acera F6 Data HDD…

2.Wkładasz dyskietke do napędu

3.kilkasz w plik z sterownikiem

4.instalujesz nlite (z neta ściągnij)

5.właduj nim system (nlitem)

6.ustawiasz sobie ze dodajesz do płytki sterowniki i;

a)ładujesz sterowniki z dyskiertki tylko ze w TRYBIE TEKSTOWYM! !!

7.zgrywasz płytke

8.W Acerze w biosie ustawiassz boot jako napęd Cd

9.Instalujesz windowsa

  1. Jak czegos nie rozumiesz to szuka na tym forum 9 wszstko jest napisane

A potem co z sterownikami który kiedy ??

pozdr

Ja zrobiłem tak

Instalacja Xp SP1

Instalacja dodatku SP2

Następnie instalacja:

sterowników Chipsetu

karty dźwiękowej

Touchpada

LAN

Modem

Grafika

na samym końcu WIFI z którym miałem trochę problemów ale już działa.

Nom wiec mi sie udalo dzieki powyzszym postom! !!

kuboslav-90@op.pl

Wczoraj (niedziela) zainstalowałem XP. Podzielilem dysk na 2 partycje 10GB i 96 Gb, ukryta z Vistą pozostała.

Oczywisciwe najpierw zmiana w BIOS na 2 planszy na IDE Mode i bootowanie z DVD.

Po instalce ze strony

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/extensa_5220/

z katalogu driver ściągnąłem pozycje:

3, 5, 6, 9, 11, 12, 15, 21

oraz wszystko z katalogu utilities (na razie nie instalowałem)

BIOS mam już fabrycznie ver. 1.21 tak że ten problem już miałem z głowy.

Oczywiście ściągałem wcześniej przed formatowaniem dysku, i na pendriva. W porównaniu z preinstalowaną Vistą, Xp-ek śmiga jak diabli.

Wszystko działa łącznie z wi-fi.

Tylko nie wiem co to jest za programik AHCI INTEL bo nie chce sie zainstalować pokazuje komunikat że system za cienki.

Pozdrawiam i myślę że może komuś się przydadzą moje wskazówki.

:smiley:

o kurcze, nie sądziłem że macie takie problemy z instalacją XP. ja w Biosie ustawiłem boot z płytki :slight_smile: bo oczywiście był linux :slight_smile:

włożyłem płytkę z XP sp2, i normalnie mi się zainstalował system :), następnie poinstalowałem te sterowniki które się dało z płytki dołączonej , (choć i tak wszystkie ściągnałem ze stronki acera), te które się nie dały to ścigałem i próbowałem

faktycznie nie ma BT:(, choć jak zainstalowałem sterowniki do BT wykrywa urządzenia audio BT i jeszcze jakieś , ale jak przesunie się tym przyciskiem , to pokazuje się zielony napis NO BT DEVICE , pisałem maila do serwisu acera i odpowiedzieli że nie ma BT

nie wiem jak z IRDA, bo laptop jest kolegi i ja mu instalowałem wszystko, i nie sprawdziłem irdy.

problem miałem z TV outem, bo jak chciałem TV Kreatora włączyć to pokazywał się napis że nie ma FX v3 ???, ale zainstalowałem .NET 3,5 i śmiga na telewizorku :slight_smile:

dodam, że zainstalowałem NOWE sterowniki ze stronki intela do grafiki i teraz gierki działają elegancko :slight_smile: (np. NFS MW)

co do grafy to ma ona 8Mb własnej pamięci a reszta jest przydzielana dynamicznie :slight_smile: ale to już tak jest z tymi grafikami zintegrowanymi , znalazłęm na wikipedii artykuł i tabelkę i wynika iż jest to przedostatnia z nowyh kart GMA dalej jest już tylko GMA 3500

tutaj testy wydajnościowe tej grafiki

http://www.tpuser.idv.tw/articles/santarosa-test-6.html

natomiast na tej stronie, pokazane są gry i jak wygladają na X3100(polecam, stronka jakaś japońska ?chyba ale nazwy gier widać )

http://www.enet.com.cn/article/2007/0613/A20070613662323.shtml

np. takie porównanie między GMA 950 a GMAX3100

7309160lp5.jpg

X3100 ----------------------------------------------------------- 950

wyczytałem w tym poście, że zmieniacie bios na nowszy :slight_smile: łatwo się to robi??

proszę o pomoc w tym temacie:

viewtopic.php?t=203865

zainstalowalem XP sp2 jak nalezy ale nadal nie mam dzwieku pomimo wszystkich rad podanych na tym forum. System nie umie znalezc sterownika dla “Audio Device on High Definition Audio Bus”. Modem i wszystko pozostale zainstalowane, jedyne dwa wykrzykniki w Menadzerze sa przy “kontrolel sieci” i “Audio Device on High Definition Audio Bus”. Bios zmienilem na 1.18 i przeinstalowalem sterowniki - nic nie pomoglo.

Jesli ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic to prosze o rade

thx from the mountain :slight_smile:

z tego co wiem , jeśli zrobiłeś inaczej , ale najpierw instaluje się sterowniki do płyty głównej a później resztę , jeśli nie masz dźwięku to próbuj jeszcze raz , wywal te sterowniki i urządzenie i po restarcie jeszcze raz,

ja nie miałem problemów, sterownik do dźwięku jest jeden więc nie powinno być problemu.

ps. jak zmienić biosa?? ściągnałem wersję v1.21 i v1.18 i jak uruchamiam to pokazuje mi się tabelka , i przed nią okienko POWER CHECK ERROR i nic nie mogę zrobić , klikam OK i znika

Mam wielki problem i proszę o pomoc. Korzystając z postów wyżej zainstalowałem xp na laptopie acer extensa 5220. Wszystko jest ok, ale nie wykrywa mi jednej partycji dysku. Mam tylko C (33,8 GB) , a dysk w moim laptopie ma 80 GB. Co muszę zrobić ?? Proszę pomóżcie.

na moje oko to jej nie sformatowałeś. albo coś źle zrobiłeś :slight_smile: podczas tworzenia partycji :slight_smile: , napisz dokładnie jak tworzyłeś partycje :slight_smile: jaki mają format plików i czy je formatowałeś :slight_smile:

kliknij raz prawym na MÓJ KOMPUTER =>wybierz ZARZĄDZAJ a potem ZARZąDZANIE DYSKAMI. W oknie obok wyświetlą Ci się dyski i napędy. może masz coś nie przydzielone albo rzeczywiście nie sformatowane.

A co z tą kartą graficzną ? Jak przydzielić jej więcej niż 8 MB ?

karcie NIE DA SIĘ przydzielić więcej pamięci niż te 8Mb, w speyfikacji jest napisane że 8mB to pamięć karty stała , a tak jak w opisach pisza do 300 mb to oznacza tyle że jeśli “potrzeba” grafice więcej pamięci to dostaje z Ramu :slight_smile:

Witam!

Zakupilem wczoraj notebook Acer Extansa 5220-050512Mi LX.870C.023, wszystko zainstalowalem bez wiekszych problemow (xp z dogranymi sterami) wiec wszystko dziala, tylko nie czytnik kart - mam z nim pewien problem, gdy instaluje normalnie sterownik wykrywa sprzet i na poczatku przy instalacji sterownika (gdzie win wyskakuje dymek Znaleziono nowy sprzet) wszystko poszlo ok, tylko po paru godzinach uzytkowania notebooka sterownik jakby znikl, czytnik nie dziala - probowalem zainstalowac jeszcze raz no i zadzialalo…i tak w kolko, co jakis czas jakby sie “odinstalowywal sam”. Nie wiem co moze byc tego przyczyna, bardzo prosze o szybka odpowiedz!

Aha, znaleziony sprzet to “Modem Device on High Definition Audio Bus”

Dziekuje i Pozdrawiam!

Witam…

Obecnie mam ten sam problem co wszyscy:/ czyli problem z instalacją XP.

Ściągnąłem juz wszystkie możliwe wersje BIOSów pod xp na tego lapca ze stronki producenta.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić kro po kroQ jak tego biosa zamienić?

Jestem bardzo słaby w te klocki i pewnie sam nie dam rady :confused:

Z góry dzięQje za pomoc

A więc po kolei:

UWAGA:Przed aktualizacją biosa naładuj baterię i podłącz zasilanie kablem.

  1. Ściągasz obraz spreparowanej przeze mnie płyty CD z dosem i biosem Acera 5220.

  2. Wypalasz na płytce.UWAGA: trzeba wypalić płytę jako obraz ISO (w menu NERO -> Nagrywarka -> Nagraj plik obrazu)

  3. Władasz wypaloną płytkę do laptopa i uruchamiasz go.

  4. Po uruchomienie(jak się pojawi biały ekran z logo Acera) wciskasz F2 i wchodzisz do biosa.

  5. W biosie laptopa ustawiasz bootowanie z CD/DVD jako pierwszą opcję i wychodzisz biosa zapisując ustawienia (Save and Exit).

  6. Teraz powinie uruchomić się system z płyty CD

  7. W pierwszym menu wpisujesz: fbios i wciskasz ENTER

  8. W drugim menu(właściwe pojawi się tylko po wpisaniu fbios w poprzednim) wybierasz 1 pozycję wpisując 1 lub wciskająć ENTER.

  9. Powinien uruchomić się Freedos i program do aktualizacji biosa.

  10. Potwierdzasz chęć aktualizacji , wciskasz ENTER i zaciskasz kciuki ściskając je mocno, nie dotykając laptopa do czasu aż nie napisze że skończył i flashowanie się powiodło.

  11. Jeśli wszystko poszło ok. wyjmujesz płytkę, restartujesz laptopa i wchodzisz do nowego biosa (F2).

  12. W nowym biosie pojawi się opcja SATA. Zmieniasz tam ustawienie z AHCI na IDE. Zapisujesz i wychodzisz z biosa.

  13. Po restarcie możesz już normalnie zainstalować XP.

Chcialbym sie dowiedziec, czy mozna dokupic bluetooth’a do Acer’a Ext 5220-050512, lecz chodzi mi o bluetooth’a nie pod USB, tylko do “zabudowy”. Na allegro jest kilka, ale niestety do innych firm laptopow.

w laptopie masz tylko 2 możliwości rozbudowy : pcmcia/ec card na zewnątrz i wewnątrz miniPCI/miniPCI-e - pomijam USB, a zatem możesz zrezygnować np z karty wifi na rzecz bluetotha lub zamontować do pcmcia/ec card jeśli posiadasz innej opcji nie ma.

Karta WiFi jest mi potrzebna, wiec to odpada. Myslalem wlasnie nad ExpressCard ale nie znalazlem na allegro takiego bluetootha, zeby pasowal pod EC. Jedynie co udalo mi sie znalezc, to bluetooth w “formacie” CF - CardFlash + dokupienie adaptera pod PCMCIA.

Czy moglbym uzyskac wiecej informacji o miniPCI? Bo to mnie najbardziej teraz by interesowalo, lecz nie wiem co i jak.