ACER opinie

podajcie wady i zalety laptopów acer. :slight_smile:

Praktyka z trzema laptopami: często się przegrzewają, a mnie subwoofer trzeszczy:/

Model modelowi nierówny. Praktycznie każda firma posiada w swoim asortymencie zarówno prawdziwe perełki, jak i swoiste gnioty:P

ogólnie panuje przeświadczenie że ten producent robi sprzęt nie wiele warty - należy jednak pamiętać, że to drugi na świecie producent komputerów, w rankingu zaraz za HP, który także ma w swoim dorobku modele, które były prawdziwymi gniotami.

Moja żona od czterech lat używa laptopa tej marki i nigdy nie było problemów.

nie polecam z mojej strony, ta firma robi najwieksze gnioty.

A miałeś kiedykolwiek styczność z jej produktami, czy tylko powtarzasz komunały gdzieś zasłyszane ??

Bo jakoś od stycznia posiadam Acera Aspire 5739G i złego słowa na niego powiedzieć nie mogę. Wcześniej miałem Toshibe, ale nadeszła pora żeby go wymienić za względu na słabe parametry. Wszystko zależy od modelu.

dobra teraz czas na mnie miałem juz

acer aspire 5500

acer extansa

hp dv9565

hp dv5 1170ew

hp dv5 1070ew

powiem ci tak uciekaj od acerów jak tylko możesz ten ■■■■ ma słabe głosniki ,tore trzeszczą jeszzce sie nie spotkałem z dobrze grającym acerem, jeśli chodzi o zalety to maja bdb matryce lekko sie grzeją ogólnie nie poleciłbym żadnego acera

jeśli już to

Apple ale droge niestety

Dell

Asus

Ibm/Lenovo

hp tylko że dv lubią sie grzac ale jakościowo ok i masz pilota :stuck_out_tongue:

Mam swojego Acerka od pół roku i temperatury podczas korzystania jest w granichach 40-45’ więc nie wiem skąd ta opinia. Może warto go trochę “przedmuchać”? I jak narzekasz na temperatury to kup sobie HP’ka, mniej na ogrzewanie w zimie wydasz ;). Co do subwoofera to też tak miałem na początku tylko ale z tego co pamiętam to miało coś wspólnego z nieodpowiednimi sterownikami, ściągnij ze stronki producenta nowe to powinno się poprawić trochę.

A co do firmy to też się zastanawiałem ze względu na opinie innych, ale na moim wydziale ma kilka osób Acerki i z tego co wiem też nie narzekają (poza jednym kumplem, który kupił 17 i mu teraz ciężko nosić ;p).

Wziąłem swojego ze względu na dobry stosunek cena/wydajność i nie narzekam jak na razie. Generalnie jakbym miał wybierać jeszcze raz to chyba też z tej firmy tylko coś z lepszym prockiem (jakieś i5 pewnie).

@EDIT

Co do kolegi up:

Miałeś Acery sprzed pewnie 1-2 lat, więc ciężko porównywać to z aktualnymi modelami w sklepach…

2 Lata temu miałem Acera (modelu konkretnie nie podam, nie posiadam już go-> ale jak bardzo się uprzesz to poszukam w fakturach). Może to był jakiś felerny egzemplarz, non stop spalony dysk, gorący tak że można na nim by grilla robić, zeszła farba, kiepskiej jakości komponenty typu obudowa, więc nie powtarzam żadnych sloganów, może to był jakiś egzemplarz wadliwy i tyle, ale to nie tylko moja opinia.

Też posiadam 5739G i nie lubię słuchać opinii ludzi którzy albo usłyszeli od kogoś że Acer to zuoo, albo ktoś miał kilka lat temu i wypowiada się na temat aktualnych sklepowych modeli. Przecież firma też nie chce żeby cały czas przywozili im lapki na gwarancji więc robi wszystko żeby zrobić lepsze modele które będą mogły poprawić jej reputacje.

Nie powiedziałem nic o żadnym konkretnym modelu… wyraziłem moją opinię na temat firmy Acer, może coś się w niej zmieniło, mam nadzieję że na lepsze, mam nadzieję, życzę Wam posiadaczom Acerów zadowolenia z nich, to dobrze że firma pracuje nad produktami, usprawnia ulepsza.

To sobie posłuchaj dźwięku z 5739G z tuba basową, jeszcze nigdy nie słyszałem takiego dźwięku nawet z tych firmowych laptopów.

Z racji tego ze dużo jeżdżę zmuszony jestem do użytkowania laptopów posiadałem już IBM(zmierzchła przeszłość),Packard Bella , 2 Hp ,3 modele Acera(obecnie model Aspire 5732ZG), Gericoma i co do jakości i wydajności Acerów nie mam najmniejszych zastrzeżeń w najstarszym z nich( sprzed jakiś 6-7 lat) bateria była słaba największa porażka był Packard Bell a tuz za nim jeden Hp który w spędził w serwisie 2 miesiące z roku gdy był w moim posiadaniu przyczyną było grzanie się w stopniu uniemożliwiającym trzymanie go na kolanach i okres pracy do wyłączenia ok 15 min 2 razy wymieniali cały zespół chłodzenia aż stwierdzili ze mi nowego dadzą + rekompensata (nie, nie serwis w Polsce )Wracając do tematu zła opinia Acera to w moim mniemaniu taka kolejna “miejska legenda” kiepsko potwierdzająca się w rzeczywistości oraz zasada że jeden niezadowolony klient robi więcej szumu niż 20 zadowolonych

jeśli chodzi o mnie to jeśli bym kupował kolejny laptop to raczej byłby to acer. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Mam około 2,5 roku acera extensa 5220. Żadnych problemów czy przegrzewania a jest wykorzystywany jak stacjonarny czyli jest włączony często 24 na dobę

ja mam doświadczenie ze wspomnianą wyżej Extansą 5220 - przyjemnie się pracowąło, komp służbowy, działający jako stacjonarny (8h dziennie), zero problemów.

dwoma Aspire 5520 - lądowąły w serwisie, ale z uwagi na fakt, iż potencjometr od głośności jest w nich obrotowy #-o (serwis d2d, w ciągu 7 dni, w Brnie w Czechach i do tego informacja sms, że dotarł i opuscił serwis),

poza tym kto z Was może pochwalić się, że komp który został zakupiony w XII 2007r, wytrzymuje na baterii 2godz. ( i tak samo jest w obu egzemplarzach) ???

jak na razie na Acer’a nie narzekam.

Moja żona od 4 lat używa laptopa Aspire 3692. Jedyna rzecz, jaka w nim przeszkadza to obudowa wykonana z takiego jakby plastiku i trochę to skrzypi przy przenoszeniu. Sam laptop jest ładny (chociaż to kwestia gustu) i zadbany. Od roku uruchamiam na nim różne gry z lat 2000 - 2005 (na zasadzie komputera stacjonarnego) i bez problemów działają (mimo karty Intela na pokładzie). Nigdy nie było żadnych problemów sprzętowych, BSOD, czy “dziwnego zachowania”.

Generalnie mógłbym laptopy Acera polecić, chociaż nie miałem styczności z serią inną niż Aspire. Jak pisano wcześniej - każdy producent ma różne serie laptopów. Wiadomo, że w przypadku Acera, seria Aspire nie może się na przykład równać z serią Ferrari.

Mam wielu znajomych, którym na potęgę psuły się Asusy, Toshiby, HP, także Acery. Z awaryjnością jest często na zasadzie przypadku - ot trafi się jakiś lipny egzemplarz z danej serii i leci opinia na całego producenta.

Jak ktoś pisał wcześniej, technika idzie do przodu i nikt nie pozwoli sobie na wypuszczanie bubli.

Popieram to zdanie:

“Model modelowi nierówny. Praktycznie każda firma posiada w swoim asortymencie zarówno prawdziwe perełki, jak i swoiste gnioty:P”

Ja kupiłem ostatnio laptop Asus K50IJ z Windows 7 i miałem pare razy niebieski ekran. Okazało się, że brak odpowiednich sterowników pod nowy system pozbawiał mnie zadowolenia ze sprzętu. A chwalono mi Asusa! Przestrzegano przed Acer i HP. Zapomina się jednak o fakcie, że firmy produkujące laptopy produkują je dla odbiorców w Polsce. Tak wyczytałem na Toshibie zięcia. Jeżeli jest tak, to nie dziwi jakość produktu. Moj laptop teraz śmiga. Dlaczego nie od początku jego używania?

ja mam acera aspire 3690. Ten laptop po prostu jest nie zniszczalny. Przezyl 3 zalania plynami i nadal chodzi! Jak należy ;D

Ja mam Acera Aspire 5315 i żadnych problemów już prawie 4 lata będzie i chodzi jak nówka. Tylko trzeba było przedmuchać wiatraczek bo zakurzył się i głośno chodził ale tak to żadnych problemów.Co do jakości to Acer od kilku lat zmienia wizerunek i laptopy tak sprzed 2 lat są już naprawdę dobre i materiały ( w tych droższych modelach) przyzwoite, Co do głośniczków niech koledzy którym zależy na jakości dźwięku podłączą pod dobre 2.1 i będą mieli czysty bas. Nie wymagajmy od głośniczków wielkości małego jajka super dźwięku i brak trzeszczenia ludzie nooo przecież ten subwoofer to namiasta basów…podłączcie sobie pod kino domowe lapka i będzie bas jakich mało… :smiley: Tak jak kolega wyżej wspomniał Acery w tej chwili mają najlepszy stosunek co do jakości/ceny. A jeżeli chodzi o serwisowanie mojemu koledze popsuła się klawiatura w Aspire 5520 (odczepiły się tam jakieś kabelki) w ciągu 2 tygodni był już naprawiony także na serwis nie ma co narzekać.