Adapter USB-WiFi

Cześć, mam nowy komputer, dziś kupiłam dysk, zainstalowałam Windows 7, ponieważ tylko taki posiadałam i kupiłam adapter WiFi. Niestety jak go podłączam do komputera to nawet dioda się nie świeci, wzięłam laptopa aby sprawdzić czyja to wina. Okazało się że z laptopem działa normalnie a z komputerem wg nie chce współpracować. Co może być przyczyną? Oraz czy da się to rozwiązać jakoś?

Na laptopie jaki windows?

Co to za adapter Wi-Fi? Podaj producenta, model.

Windows 10 na laptopie, sprzęt to tp-link model TL-WN823N

obok modelu pisze V3, V2 lub V1?

Ver 3.0 nie wiem, czy o to chodzi?

https://static.tp-link.com/2018/201811/20181109/TL-WN823N(EUUS)_V3_181024_Win.zip

Sterowniki.

Umiesz rozpakować plik *.zip?

Tak, czyli muszę pobrać sterowniki do tego? Nie wchodzi mi link niestety, inny kraj i mi przechodzi do strony głównej link.

To kliknij na ten link, prawym myszki i wybierz pobierz czy jakoś tak. Nie pamietam już jak to jest w Windowsie bo ja na macu siedzę :slight_smile:

Jakoś musisz z linku pobrać, rozpakować i klikasz “setup.exe” :slight_smile:

To musisz pendrive-a pożyczyć od kogoś bo my ci z forum nie podrzucimy. Zdalnie ciężko :stuck_out_tongue:

Spróbuję zainstalować system jeszcze raz ale 64 a nie 32.

Mam 3 pendrive I żadnego komputer nie czyta, dzięki za sterowniki, może się uda. Temat do zamknięcia.

Bez tych sterowników nic ci to nie da 64 czy 32 bit.

Możliwe, że to USB 3 i niema sterowników. A jeśli komputer jest nowy, to brak sterownika chipsetu i wtedy nie będzie działać w ogóle USB. W 10 ruszy wszystko z automatu.

Wróżysz z fusów czy z czego? Po co ten wywód twój i do czego?

Właśnie zainstalowałam 10 i fakt wszystko ruszyło z kopyta.

Dedukcja drogi Watsonie. Skoro nawet nie prosi o sterowniki do karty po wpięciu, to oznacza, że nie działa USB. W starszych płytach USB poza 3.0 startowały pod 7 z automatu. Wniosek, nowa płyta, bo w nich na 7 USB nie działa w ogóle bez sterowników, a czasem nawet i z nimi. Teorie potwierdzał fakt, że na laptopie z 10 karta działa.

Po to, żeby pomóc i aby inne osoby które trafią tutaj szukając rozwiązania problemu, nauczyły się czegoś, może się przyda.

Zrób sobie wszystkie aktualizacje i jak skończy, to sprawdź w menadżerze urządzeń czy czegoś nie brakuje. Będzie znak zapytania żółty.

Właśnie robiłam update samego systemu, parę sterowników brakuje ale teraz jak internet działa to można poszukać na spokojnie.

Windows 7 to przestarzały gniot, jeżeli masz legalna kopię to aktualizuj go do dychy i będziesz mieć problem z głowy.

Nie, na nowej płycie będzie z tym problem. Niestety trzeba kupić 10, nawet używany klucz będzie ok. ale z 7 się nie aktywuje na płytach które zostały wyprodukowane długo po czasie gdy była darmowa aktualizacja. Przynajmniej jest z tym problem na tyle spory, że nie warto tracić czasu. Co innego z komputerem starszym, który śmiga na 7.