AdwCleaner nagle przestał się otwierać

Od lat sprawdzałam swój komputer programem Adwcleaner. Jeszcze jakiś tydzień temu to robiłam, a dziś nagle program nie uruchamia się. Mam chyba najnowszą jego wersję: adwcleaner_8.0.5, której już używałam. Czy to jakaś awaria mojego komputera? Może ktoś zna przyczynę.

Nie podaje się publicznie maila, bo ci zaśmiecą go ofertami z Chin (węże do ogrodu, wentylator chłodzący parą wodną, narzędzia do grilla, korektor haluksów…) z przebitą ceną o 100% w górę.

Danych personalnych tym bardziej. W czym miałoby to pomóc? :man_facepalming:

Jaki system operacyjny? Czy jest w pełni zaktualizowany? Czy próbowałaś już przeinstalować AdwCleanera?

Jeśli program wygenerował jakieś logi w swoim katalogu, to wklej ostatnie błędy na forum, albo wstaw cały plik.

Dziękuję! Już wykasowałam. To faktycznie było wyjątkowo głupie. Pozdrawiam.

Mam Windows 10 Pro. Aktualizuje się chyba sam! To jest adwcleaner.exe więc chyba się nie instaluje tylko od razu otwiera okno, a w nim pytanie czy zgadzam się na wprowadzenie zmian w komputerze przez tę aplikację. Klikam “zgadzam się” i program zawsze skanował mój komputer sprawdzając czy nie ma tam jakiegoś robactwa. Teraz, kiedy wyrażam zgodę - okno znika i nie ma nic.

Wobec tego trochę “zmodernizuj” tę czynność i pobierz SmartFix, np. z DobrychProgramów.
Uruchom, zaznacz kropką pozycję “Launching” i z rozwijanego menu wybierz (kliknij) AdwCleaner. Start!
Pobierze się i uruchomi zawsze najnowsza wersja AdwCleanera.

Pobrałam [SmartFix 2.3.0.0] i dzieje się to samo co przy próbie otwarcia adwcleaner.exe . Kiedy wyraziłam zgodę na “dokonanie zmian w komputerze” - okno znikło i nie ma nic.

Pobierz FRST i zapodaj pliki logów (3 pliki)

Nie mogę pobrać FRST. Mam komunikat antywirusa ESET Nod 32, że ta strona zawiera jakieś niebezpieczne rzeczy.

Pobierz stąd:

Na portalu jakiś redaktor uruchomił niepotrzebnie mirror zbanowany w Eset za Asystenta/Managera pobierania [ten z adware zmieniającym wyszukiwarkę / generującym paski lub reklamy] (redakcji nie interesuje wyjątkowo problem że Eset ich blokuje i może to robić aż 3 milionom Polaków).

Pobrałam FRST, ale podobnie jak aplikacje adwcleaner_8.0.5 i SmartFix, nie uruchamia się w normalny sposób. Wykombinowałam uruchamianie tych aplikacji okrężną drogą przez komputerową wyszukiwarkę, ale nie wiem co mam zrobić jak FRST mi się otworzy. Tam jest skanowanie, szukanie plików, szukanie czegoś w rejestrze . Nie wiem co to są pliki logów, skąd je się bierze, a mam ich przysłać trzy. Proszę o dokładniejsze wytłumaczenie uwzględniając moją niewielką znajomość tajników komputerowych.

Kliknij na Skanuj. Program wygeneruje 3 pliki tekstowe i te pliki masz wysłać.

Utworzyły się dwa pliki. Jeden - FRST, drugi - Addition. Trzeciego nie ma.

Shortcut trzeba ręcznie zaznaczyć, niestety to taki “dodatek” i twórcy nie uważają by był on zawsze niezbędny.

Najczęściej się go ogląda raz i już potem nawet przy zakończeniu nie.

Są trzy!
Addition.txt (49,0 KB) FRST.txt (12,9 KB) Shortcut.txt (56,8 KB)

1 polubienie

Witaj @babistani

Przejrzę Twoje logi…

ale plik FRST.txt jest niekompletny.
Możesz spróbować wstawić to jeszcze raz?
Zwróć uwagę, gdzie zaczyna się plik wstawiony aktualnie.
Porównaj z tym, który masz na pulpicie

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Są takie same, ale może jeszcze raz wykonam to skanowanie?

Zerknij do katalogu C:/FRST/Logs
Tam będzie plik frst_tu_data_i_godzina.txt
Ten powinien być poprawny :wink:

FRST.txt (12,9 KB)
Zrobiłam tak ale chyba są takie same jak przedtem wysłałam.

No cóż.

Zrób nowy skan i wstaw pliki.