Afera szczepionkowa?

Swego czasu były burzliwe dyskusje na temat szczepionek, jak to szczepienie chroni innych itp. :joy: :joy:
Trochę czasu już minęło i zaczynają wypływać ciekawe rzeczy.
Kto wie, może przed nami jedna z grubszych afer.

Populiści pasą się na ignorancji, a Ty rezonujesz w ten ton… Ludzie nadal nie rozumieją w jaki sposób działają szczepionki i dają się wkręcać i wodzić na nosy populistom… Odpowiem więc filmem za film:

Zależy JAKIE szczepionki, bo działają różnie. Np. te na wściekliznę uodparniają organizm zanim patogen dotrze z krwią do mózgu. A te na czarną ospę przed zakażeniem w ogóle. Na grypę np. chronią przed zeszłoroczną wersją wirusa i to też nie koniecznie.

Natomiast przed czym miała chronić na na COOVID? Na początku przed zachorowaniem, potem przed przenoszeniem, potem przed ciężkim skutkiem przejścia. Jak się okazuje, przed przenoszeniem nigdy nie chroniła i szumne teksty w rodzaju zaszczep się chroń bliskich, to kłamstwo.

W oficjalnym opisie produktu leczniczego jest tak:

W charakterystyce produktu leczniczego jest tak:

Kłamstwo, jest jedynie po Twojej stronie ekranu…

1 polubienie

1

To ja ci trochę wrzucę, żebyś też miał. Bo jeszcze rok i dwa lata temu, wszędzie głośno krzyczano, aby szczepić się dla ochrony bliskich.

Takie link materiały propagowano, sugerując, że szczepienie chroni przed zakażeniem.

Jeśli teraz próbujesz zaprzeczać, że tak nie było, to jest to kłamstwo.

No ale to kłamały szeroko rozumiane media a nie źródła naukowe… Media są obecnie takie jakie są i na to wpływu nie mamy…
ps. Pan „dziennikarz” do którego programu zalinkowałeś, został nawet uznany za „siewcę głupoty”:

Zapowiadał nawet pozew w tej sprawie, ale póki co do sądu nie poszedł:

pps. Krótko mówiąc, na dowód kłamania o szczepionkach linkujesz program faceta, który został przyłapany na delikatnie rzecz biorąc manipulowaniu prawdą.

ppps. W sumie to tragikomiczne. Przez całą pandemię szury-dziennikarze promowali szurów-polityków, czym kreowali fake-newsy i dezinformację aż w końcu, szur-polityk idzie do programu szura-dziennikarza i mówi, że kłamano o pandemii… Na co szur na forum reaguje utworzeniem tematu o aferze szczepionkowej…

Nie wiem co to za człowiek z poniższego linka i czy przekazuje prawdę, wklejam dla podgrzania dyskusji

W przesłuchaniu COVID, dyrektor #Pfizer przyznaje: #szczepionka nigdy nie była testowana pod kątem zapobiegania transmisji.
„Zaszczep się dla innych” było zawsze kłamstwem.
Jedyny cel paszportu #COVID: zmuszanie ludzi do szczepień.
Świat musi się o tym dowiedzieć. Udostępnij ten film! :arrow_heading_down:
https://twitter.com/Rob_Roos/status/1579759795225198593

Kłamały media rządowe, kłamały bilbordy, nawet na forum pamiętam, jak mi niektóre osoby wypisywały od braku szacunku dla zdrowia innych itp. tylko w bardziej dosadny sposób.

I gdzie wtedy były źródła naukowe?

A chciałem zauważyć, że w owych czasach naukowe źródła były nigdzie, bo przecież szczepionka nie tylko nie była przetestowana, ale wręcz nie znano jej skutków długofalowych, co i dzisiaj nie nie jest zbadane.

To aby nie być gołosłownym w sprawie afery Prokuratura UE wszczyna dochodzenie ws. zakupu szczepionek na COVID

Weryfikuj… zanim zaczniesz szerować szurię…

Link przekleiłem po części w nadziei że będzie tu zweryfikowany. Moje pierwsze wrażenie: wystąpienie polityczne. Takie wystąpienia mają to do siebie, że nawet jak zawierają prawdziwe informacje to emocjami, pewnymi słowami kluczowymi, sposobem mówienia „lepią” z nich przekaz skierowany do konkretnego odbiorcy.

I to jest w każdej partii w każdym kraju.

TU??? Litości…

Pewnie dlatego, że nie udzielam się na żadnym innym forum. Takie czasy. Masz społeczeństwo podzielone na dwie skrajności. Musisz przeczytać informacje z jednej strony, potem z drugiej i zrobić sobie z tego jakiś środek. Sam na własną rękę.

Choć wtedy możesz być oskarżany o bycie centrystą w negatywnym znaczeniu :wink: i się dziwić że młodzi nie chcą z piwnicy wychodzić.

No nie. Tutaj faktycznie są dwie strony. Z jednej strony jest oparta na weryfikowalnej wiedzy metoda naukowa a z drugiej mambo-dzambo. Jeżeli potraktujesz to algorytmem szukania złotego środka, na który się powołałeś, to utkniesz po stronie mambo-dzambo :slight_smile:

Jedyna weryfikacja linka na forum to taka czy to jawny spam i post musi przepuścić moderator lub spamer nigdy nie kliknie zapisz.

Samowolkę z ukrywaniem wulgarnych piosenek np. „zmarła mi curka” to raczej wioskowy lincz/lych.

Sam nie wiem co powiedzieć, żeby to było takie proste…?

Nie przesadzaj, czasami coś tam naukowego powiesz, aczkolwiek faktycznie zwykle afrofuturyzm.

Ok tu chodziło o szczepionkę firmy Pfitzer i tyko tą szczepionkę. Nie była testowana a inne były i będzie toczyła się z tego powodu sprawa - Szczepionka COVID. Szokujące słowa przedstawicielki Pfizera

Z drugiej strony właśnie ten fakt, że chodzi o Pfitzer a nie o wszystkich producentów, został zepchnięty na drugi plan a na pierwszym toczyła się walka polotyczna.

Jak ktoś ma ochotę weryfikować dalej to temat otwarty

Tak, czyli wprowadzono „Paszport covidowy” dyskryminując część ludzi, pod pretekstem tego, że są zagrożeniem, na podstawie kłamstwa.

Teraz rządy które wprowadziły jakiekolwiek segregacje powinny odpowiadać karnie przed obywatelami, w końcu to jawna dyskryminacja.

Tak ale z drugiej strony są dowody (są?), że szczepionki jednak przynoszą jakis efekt, również ta Pfitzera, więc jeżeli są to można powiedzieć że
a) nie było testów
b) paszport miał jakieś podstawy w logice

Czyli oskarżenie o brak testów jest oskarżeniem popartym dowodem, w postaci wypowiedzi przedstawicielki a sprawa paszportu jest szersza i tu raczej wykorzystano ją do gry politycznej, zamiast omowić na spokojnie co on dał i czego nie dał.

Tu dochodzimy do momentu gdy jest tyle danych że weryfikacja wymaga etatu

Nadal jesteś po fioletowej stronie wykresu… Bo ten tekst z dorzeczy jest szurską interpretacją tego samego twitta, do którego linkowałeś wcześniej, na co ja odpowiedziałem linkiem do źródła factcheckingowego.
ps. jeżeli chodzi o media polskojęzyczne to nie ma bardziej wiarygodnego źródła niż demagog.