Aferka z asystentem pobierania?

http://www.wykop.pl/link/1574943/asystent-z-dobreprogramy-pl-instaluje-az-3-programy-spyware/

I to mają być dobreprogramy, ■■■? http://pokazywarka.pl/r51hc9/

Instalujecie ludziom spyware, nosz *******!

bachus , to jest rewanż za:

asystent-pobierania-zawiera-programy-szpiegujace-t537568.html

Usunęli mi posta z forum to na Wykop ich.

Dziecinada …

@fiesta: no masz rację, dziecinada… W internecie nie można zamiatać czegoś pod dywan, bo prędzej czy później kończy się aferką. Reputację buduje się bardzo długo a traci szybciutko. Kuriozum może być fakt, że Ci ludzie trafiają później na http://forum.dobreprogramy.pl/bezpieczenstwo-f16.html

:slight_smile:

Dobreprogramy nieładnie [-X

@fiesta

Nie koniecznie :confused: Właśnie sprawdziłem u siebie na wirtualnej maszynie (czysty system) asystenta DP i po jego zainstalowaniu strona startowa zmieniła mi się na jakieś gó… :confused: Dodatkowo korzystając z asystenta pojawił się tekst, który mnie trochę zaniepokoił, a mianowicie:

“Klikając przycisk Dalej akceptujesz warunki prawne paska narzędzi Delta”

Nie wiem o co chodzi z “deltą” ale nie brzmi to dobrze :confused:

Aha, a w trakcie korzystania z asystenta pojawia się też takie coś:

foto1.png?psid=1

stawiam, że trzeba to przedstawić redakcji DP.

Nabroiło się…

Ja też uważam że daliście doo kolokwialnie mówiąc dodając do instalatora syf o którego usunięcie potem proszą ludzie na forach. Będzie Efekt Streisand?

Nie atakuję nikogo personalnie, ale ktoś do Asystenta “nabierania” dodał szkodliwe dziadostwo a Redakcja (i niektórzy Moderatorzy) udaje, że problemu nie ma i że to dla dobra użytkowników. Skandal.

Kiedyś w Asystencie był AVG Toolbar i Redakcja jakoś to pokrętnie uzasadniła - teraz już chyba nie ma argumentów.

Asystent stał się obecnie takim samym niepożądanym dodatkiem, jak inne złośliwe programy z rodziny asystent pobierania. W dodatku ta beztroska i ignorancja Radakcji DP naraża właśnie mało zaawansowanych użytkowników na późniejsze problemy. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o … :slight_smile:

Myślę fiesta, że źle zrobiłeś trywializując problem i osoby, które o tym piszą, szczególnie, że jest bardzo poważny temat.

O ile wcześniej pasek i wyszukiwarka od AVG były jeszcze komuś może i przydatne, o tyle syf w postaci wyszukiwarki Delta jest więcej niż kontrowersyjny i nic to nie zmieni. Szkoda, bo odstrasza to ludzi, którzy do tej pory mieli zaufanie do portalu. Wiadomo jakie są czasy, tylko cóż, małżeństwo z wyszukiwarką Delta to nie jest wg mnie dobra decyzja.

Nie zainteresowałbym się tym tematem, gdyby nie to że przeczytałem o jakiś nowych dodatkach do asystenta…i faktycznie uważam, że to niedopuszczalne, by ludzi wprowadzać w błąd. Pobrałem na próbę SlimBrowser z asystentem i podczas instalacji ukazuje mi się nie mniej ni więcej, tylko komunikat w języku niemieckim(!) o propozycji zainstalowania Delta Toolbar…po niemiecku?? Rozumiem, że byłby po angielsku, bo to język powszechnie uznany za uniwersalny w instalatorach i programach, ale w języku przez większość mało rozumianym? No…to już “przegięcie pałki” i ewidentne naciągactwo.

http://i.imgur.com/xFWPga5.jpg

http://i.imgur.com/mTyMt4S.jpg

Teraz nie dziwię się, że asystent może być traktowany jako zagrożenie, bo rozwinięcie komunikatu o próbie podmiany wyszukiwarki i tym samym zmiany ustawień IE prowadzi do pliku pomocy i wyjaśnienia

http://i.imgur.com/IeEOR0F.jpg


edit:

A tu opis tego “cuda” z Malwaretips

http://malwaretips.com/blogs/delta-toolbar-virus/

Sam się natknąłem już 2 razy na kompy z Deltą na pokładzie. Tak jak djfoxer AVG uważałem za “zło konieczne”, tak teraz z przykrością zacznę znajomym odradzać ściąganie softu z DP póki “problem” z Deltą nie zostanie rozwiązany(nie mam ochoty tłumaczyć jak ktoś ma coś ściagnąć bo i tak 90% ludzi nie kliknie w link bezpośredni, tylko w downloader). A wyszarzenie opcji “zaawansowane” uważam za cios poniżej pasa - sugerowanie opcji jako nieaktywnej, byle tylko wcisnąć crapware użytkownikowi.

M i wygląda na jakby ten portal nie miał głównego admina i dzieje się tu losowe rzeczy takie jak wysyp reklam microsoftu w taki sposób aż nie da używać strony a teraz syf delta w pobieraczku dp

kiedy dp było 3 lata temu bez tych pseudo konkursów na czele microsoftem i niebyło tego pobieraczka i organizacja vortalu jakaś była lepsza , a administratorzy byli szczerzy i potrafili wysłuchać pozytywnych i negatywnych opinii , a teraz jak zgłaszam problem z vortalem admin/redakcja (docent) olewa to;/.

W sprawie naszego asystenta zostało powiedziane wiele rzeczy co najmniej niezgodnych z prawdą, pozwólcie kilka z nich wyjaśnić…

Od pewnego czasu, podobnie jak większość serwisów oferujących pobieranie aplikacji, korzystamy z asystenta pobierania. To aplikacja, która w coraz trudniejszych czasach kryzysu pomaga nam utrzymać serwis poprzez oferowanie opcjonalnych ofert sponsorowanych podczas pobierania. Zwracam jednak uwagę, że oferty są opcjonalne, testowane przez nas przed udostępnieniem i oferowane wyłącznie niezalogowanym użytkownikom. Jeśli się zalogujecie i będziecie pobierać jakikolwiek program z naszego serwisu, asystenta pobierania nigdy nie zobaczycie. Zachęcam więc do rejestracji, zwłaszcza że jest bezpłatna i nie ma tu żadnych haczyków. Można też skorzystać z dostępnych przy każdej aplikacji linków do pobierania bezpośredniego, z pominięciem asystenta - nawet jeśli jest się niezalogowanym.

Niektórzy producenci oprogramowania antywirusowego faktycznie flagują czasami samą aplikację asystenta pobierania. Nie zgadzamy się z tym i współpracujemy z nimi, żeby wyjaśnić sytuację. Niemniej ten sam problem mają wszyscy korzystający na świecie z podobnych asystentów pobierania (instalatorów). NOD32 przykładowo flaguje jako niebezpieczne nawet instalatory samego producenta (!), które zawierają oferty sponsorowane - niektóre programy są po prostu na tym punkcie przewrażliwione. Dodam jeszcze, że nasz asystent jest obsługiwany przez tę samą firmę, która obsługuje czołówkę światowych portali z downloadem. Zgadzam się, że kilka rzeczy wymaga w nim poprawy (np. fakt wyszarzenia opcji “instalacja niestandardowa” czy brak linka do regulaminu i zasad Delta Search - zgłosimy to do poprawy, bo odpowiada za to operator instalatora, przez co identyczne problemy dotyczą wszystkich, którzy wyświetlają ofertę Delty - a tylko w Polsce jest kilka takich serwisów).

Sama Delta Search z kolei nie jest programem spyware, na jej instalację trzeba się zgodzić i nie ma podstaw by zarzucać jej złośliwe działania - jest natomiast instalowana często bezwiednie, stąd przeświadczenie, że instaluje się i zmienia ustawienia przeglądarki bez zgody, sprawiając wrażenie wirusa. Claro Search - my czegoś takiego nie oferujemy, więc podejrzewam, że ten dodatek akurat został pobrany np. od jednego z naszych konkurentów lub zupełnie w inny sposób…

Delta Search po niemiecku w asystencie? Możliwe że masz niemiecką wersję systemu lub ustawienia regionalne systemu/przeglądarki. Osobiście nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jeśli sytuacja się utrzymuje, a nie masz żadnych “niemieckich” ustawień w systemie, odezwij się do mnie proszę na priv - sprawę wyjaśnimy.

Na sam koniec chciałem dodać, że jeśli ktoś zainstalował Deltę niechcący i chciałby się jej pozbyć, proponujemy naszą bezpłatną pomoc techniczną Netfix (http://www.dobreprogramy.pl/netfix). Nasz konsultant pomoże rozwiązać nie tylko ten, ale i inne problemy związane z instalacją bądź deinstalacją oprogramowania, również tego pobranego w podobny sposób przy innych okazjach.

@Docent: ale poważnie wierzysz, że Delta Search to nie jest inwazyjny program i nie oferuje rzeczy w stylu ‘a pay-per-click’, zmanipulowanych wyników wyszukiwania? Wpisywałeś w google “Delta Search” i patrzyłeś, że jest z 62 miliony wyników dotyczących “remove”?

A Delte Search jest rzeczywiście trudno usunąć, szczególnie osobie mającej małe pojęcie o komputerach i najczęściej trzeba użyć ‘magików’ w stylu AdwCleaner: można go oczywiście pobrać z DP za pomocą… asystenta pobierania :wink:

Docent , ludzi nie obchodzi że asystenta obsługuje firma zewnętrzna. Oni pobierają to od Was i to Wy jesteście za to wszystko odpowiedzialni. Ja już kilkukrotnie słyszałem od znajomych pytania o asystenta ze stwierdzeniem że to niewypał i następnym razem skorzystają z usług innego serwisu. Osobiście także przestałem Was polecać, bo nie mam zamiaru później się tłumaczyć.

Jak już muszą reklamować spyware to niech to robią w sposób cywilizowany. Zobaczcie jak wyglądał asystent w zeszłym roku, a jak wygląda teraz: link. Wstyd panowie.

afera się zrobiła można rzec, na prośbę moderacji gdy skasowała temat autora wykopu ale mniejsza o to. Dobrze, że ktoś z redakcji w końcu się ustosunkował do problemu, szkoda, że relatywnie późno i tylko tu, na forum, a nie na wykopie. Na pewno lepiej by wyglądało gdyby ktoś z redakcji tam napisałem w imieniu portalu.

co do asystenta w obecnej formie zdanie mam jak większość forumowiczów, czyli do niczego się to nie przydaje ani pro userom ani tym nie obeznanym a tylko szkodzi…

z wypowiedzi Docenta wynika że pasek celowo się instaluje żeby ludzie korzystali z Netfixa :stuck_out_tongue:

Uważasz Docencie że ludzie będą chcieli “oddać” swój komputer portalowi który “celowo” infekuje ich komputer. Nie sądzę.