Aferka z asystentem pobierania?

Powiem tak panowie jak mówi pewne przysłowie ‘‘pluj świni w mordę a świnia powie ,że deszcz siąpi’’

Tak z innej beczki, redakcja zostanie zbombardowana pytaniami na HZ w tej sprawie to jest pewne.

A żeby nie było offtopa. Tak jak stary asystent jeszcze “uchodził w tłoku”, tak ten już nie ujdzie. A szkoda bo przez ten “programik” portal traci i to dużo ;/

Który działa tylko via tradycyjny telefon, tak więc nie uwierzę, że nikt na tym nie zarabia, a na pewno nie jest bezpłatny.

Pasek AVG jestem w stanie zrozumieć. Ale nie podszywającą się pod Google Delta Search.

Bynajmniej niczego nie trywializuję, tylko znam inne metody załatwienia sprawy jak dziecinne odgrywanie się usera makensis , poprzez zamieszczenie wpisu na Wykopie.

Ale tym nie mniej wypowiedź Docenta w tym temacie też mnie zupełnie nie satysfakcjonuje.

Cała sprawę skomentowałem pod jednym z wpisów na blogu, ale napiszę i tutaj:

Ja wiem, że z czegoś ten portal żyć musi, ale według mnie to przesada. AVG można było jeszcze wytrzymać, ale ten syf to jednak jedno wielkie nieporozumienie. Do tej pory dla większości moich znajomych czy familii polecałem DP jako portal, z którego mogą bezpiecznie i bezproblemowo ściągnąć dany program, a w międzyczasie być może się nim zaznajomić, zawsze to nowi userzy. Teraz poważnie się nad tym zastanawiam i chyba zacznę polecać linki bezpośrednie. Sry DP, ale wciskanie śmieci to jednak lekkie przegięcie…

Sam do tego moderator sprowokował.

nie od dziś wiadomo, że takie akcje uciszania problemów ze strony “władz” prowadzą do jeszcze większego rozgłoszenia go :smiley:

Wykop miał swoją “Aferę zbożową”. Oby na dobreprogramy.pl nie zagościła “Operacja Delta”.

:-#

“Delta Force…us”?

:smiley:

A bardziej poważnie polecam redakcji artykuł na stronie Emsisoft…jakby ktoś pytał, to jest to taki bardziej znany na świecie producent zabezpieczeń

http://www.emsisoft.com/en/kb/articles/tec120224/

Mnie tylko jednego potrzeba - niech ktoś z redakcji wyzna grzechy i niech obieca, że to się więcej nie powtórzy… bez jaj - dobrze wiecie co się dzieje i nie spadliście z księżyca ,a teraz obracacie kota ogonem i uprawiacie spychologie. Downloader miał służyć do innych celów z tego co pamiętam - miał chronić przed podróbkami a nie z partyzanta instalować syf!- a jaki kształt przyjął…to każdy widzi. Bardzo dobrze się stało że sytuacja została wykopana - nie jesteś fair-w najlepszym wypadku dostajesz kopa w zadek na ostrzeżenie! Tak na prawdę nie tylko wasz wizerunek ucierpiał, my także polecamy/linkujemy i reklamujemy przy każdej okazji, identyfikujemy się z tym portalem - a w takiej sytuacji wychodzimy na…na kogo ?

Docent wybacz, ale komu ja mam wierzyć, Twoim zapewnieniom że delta search z której ciągniesz profity jest bezpieczna, czy może profesjonalnej firmie od zabezpieczeń jaką jest eset, jeśli wyskakuje mi na ekran okienko że to jest potencjalne zagrożenie to przerywam pobieranie i koniec tematu, więc prosiłbym o zastanowienie się.

A co do samego asystenta, chociaż nie wiem w czym on pomaga czy asystuje skoro działa dokładnie tak samo jak każdy instalator programu, powinien raczej nazywać się Crap-instalator to umieszczanie dużego zielonego buttona z napisem pobierz jest jawnym naciąganiem ludzi na nieświadome ściąganie syfu na komputer bez wiedzy użytkownika. A to już koresponduje z praktykami pobieraczka i dobre-programy.pl na które tak bardzo się użalaliście.

gorszej antyreklamy jak na wykopie już mieć nie mogliście i tłumaczenie tym że hajs się musi zgadzać jest niepoważne :expressionless:

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Uwa … aid=110e26 zawsze może być gorzej :expressionless:

No to rzeczywiście gorzej… jak już ‘wupe’ podłapało, to za chwilę Pudelek a to już jeden krok do niusa dnia w wieczornych Wiadomościach na TVP1 - no bo ile można mówić o lotnisku “Modlin”? Jestem też pod ogromnym wrażeniem opieszałości redakcji (na Wykopie temat od 16 godzin!), przynajmniej 15h temu Delta powinna była znikąć z narzędzia do pobierania, które można nazwać pieszczotliwie “pobieraczkiem”.

Takie cuś się pojawiło… :

A Delta ma się cały czas dobrze :

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

EULA Delty : http://www.software-files.net/delta/eula

a tego nie było od dawna już? :smiley:

redakcja się chyba pełną parą Hotlzlotem zajmuje i stąd taka “reakcja” :smiley:

zomo_prl , było ? bo już zgłupiałem :smiley:

Łukash, ten tekst jest od powstania “pobieraczka”.

Z całym szacunkiem do redakcji, rozumiem, że z czegoś trzeba żyć i utrzymywać portal.

Ale co Wy robicie? Delta toolbar to śmieć, gwałci przeglądarki i jest całkowicie nie potrzebny. I wszyscy dobrze o tym wiedzą, ale redakcja tworzy historie z księżyca i rozpisuje się bez sensu.

Głupie, głupie postępowanie i jedyne co Wam przynosi to kasę. =D>

Niby są linki bezpośrednie, niby jest opcja, żeby ten toolbar się nie zainstalował, niby można się zalogować, ale wątpię, że dla zwykłego, przeciętnego użytkownika jest do zauważania. Ktoś to sporadycznie coś ściągał i tak czy tak skorzysta nieumyślnie z menedżera i zainstaluje sobie syfiasty Delta Toolbar.

Pracuje od prawie roku w IT, wcześniej w czasach szkolnych zbierałem doświadczenie naprawiając komputery znajomych, znajomych i ich znajomych, w sumie to 7 lat. I jedyne co interesuje zwykłych użytkowników komputera to jak usunąć ten pasek bo przeszkadza i “zabiera google”. Nie chce się chwalić, co to nie Ja, ale kilkaset takich pasków usuwałem i o ile ja podchodzę do tego ze spokojem, bo jestem informatykiem i lubię sobie pogrzebać i posprzątać komputer. To już ludzie, którzy stają się niechcącymi ofiarami adware są nieźle wkurzeni na to coś.

Dobrze Panowie wiecie, że kilka takich pasków może skutecznie spowolnić przeglądarkę internetową.

I co z tego, że inne portale mają? Wy nie musicie, ale co ja tam wiem, głupi jestem, życia nie znam, portalu z oprogramowaniem nie mam.

A nawet jak już go chcecie to może przycisk do pobierania przez menedżera i przyciski do pobierania zwykłego były by takiej samej wielkości i lepiej opisane. Da się coś z tym wykombinować. To już instalki.pl zrobiły to lepiej(chociaż też dali ciała). Na pierwszym miejscu powinno być zwykłe pobieranie, a gdzieś tam z boku możecie ten swój szajs wciskać.

Możecie tam zlewać na mój post jak i na wszystkie inne głosy krytyki(co już po części robicie), ale jestem wieloletnim użytkownikiem waszego portalu, czytam portal, a także niektóre blogi( Shaki81 pozdrawiam :D) i uważam, że mój głos jest ważny. Możecie nie odpowiadać na mój post(bo jest taka taka możliwość, że mogę brzmieć dla Was jak nędzny frustrat), możecie go sobie usunąć. Ale mój niesmak pozostaje, a przecież wszyscy użytkownicy są dla was ważni. Co nie? :stuck_out_tongue:

I choćbyście się bardzo starali to nie dacie rady udowodnić, że Delta toolbar jest potrzebny. To szkodliwe zbędnik. I już chyba lepiej będzie jak zostaniecie przy zdaniu, że hajs się musi zgadzać i tylko dlatego wciskacie, nieświadomie i nachalnie Delta Toolbar.

O już o proponowaniu Netfixa nie wspomnę, bo w końcu wasza usługa i trzeba ją jakoś reklamować.

Pozdrawiam i życzę miłego wszystkim, którzy akceptują wasz menedżer. :slight_smile:

Aaaa, jeszcze jedno: nie zmienia to faktu (Delta w programie do pobierania to zło…) , że makensis (http://forum.dobreprogramy.pl/uzytkownik33438.html) - XXXX xxxx - jako administrator (właściciel) portalu xxxxxi autor wpisu na Wykopie musi uciekać się do dziwnych środków, aby chociaż trochę dokopać konkurencji.

[Dane usunięte na “prośbę” wymienionego]