Aferka z asystentem pobierania?

Oki - widocznie ciastka leżą nie tknięte od tamtego czasu i się nie wylogowałem . Także od afery nic się nie zmieniło i przepraszam za dezorientację i dziękuję zorientowanym ;).

@bachus

Przewiezienie się na plecach konkurencji to norma, przecież obecną sytuację raczej więcej plikowni wykorzysta, do tej pory ciężko było zachwiać “Dobrymi”, jutro będzie łatwiej.

Chciałbym przekazać Wam jeszcze kilka informacji:

Brak linku do “warunków prawnych” podczas instalacji jest problemem i w tej chwili jest on poprawiany. Link powinien pojawić się jeszcze dzisiaj. Tak samo wygląda sprawa szarej opcji “instalacji niestandardowej”, zgadzam się że wprowadza ona w błąd i też zostanie to poprawione. Zapewniam Was, że podchodzimy do sprawy na poważnie i ze zrozumieniem.

Nie mogę się jednak zgodzić z powtarzaniem, że instalujemy spyware. Tak samo nie jest dla mnie argumentem, że jeśli ESET coś flaguje, to jest to zagrożenie. Zerknijcie sobie na pobrane ze strony producenta instalatory: MediaInfo, znanego i bezpłatnego programu do wyciągania danych z plików wideo albo Freemake Video Converter (też ogromnie popularny program). Oto wyniki skanowania: https://www.virustotal.com/pl/file/9caa … /analysis/ https://www.virustotal.com/pl/file/1bd0 … /analysis/ Takie przykłady można mnożyć. Identyczne detekcje mają także instalatory innych portali z plikami w Polsce i na całym świecie, mimo to nie zgadzamy się z takim stanem rzeczy i próbujemy z tym dyskutować, prowadzimy rozmowy z producentami AV. Widać jednak ewidentnie, że większość najpopularniejszych programów antywirusowych nie flaguje naszego asystenta.

Poza tym zapoznajcie się w całości z opinią przedstawiciela firmy Kaspersky, którego cytowała Wirtualna Polska. Zaznaczył on, że większość z detekcji to detekcje heurystyczne, które pojawiają się i znikają (znamy to, bo śledzimy ten temat), są niedokładne i nieprzewidywalne. Poza tym cytując WP: " aż 6 z 47 programów antywirusowych dysponujących aktualnymi bazami wirusów wykryło zagrożenie" (pogrubienie moje), gdzie 4 z tych 6 to detekcje heurystyczne. Pozostawiam to do indywidualnej oceny każdego z Was…

@Docent

Nas aż tak bardzo nie trzeba przekonywać lub uświadamiać, “My” przeważnie mamy wyłączonego asystenta, korzystamy z linków bezpośrednich, stron producentów. Jednak, “smród” poszedł w sieć, forumowa bezpieka usuwa Deltę jako zagrożenie prywatności, my jako Userzy pogadamy na forum, na blogu i tyle, Redakcja może stracić coś czego lepiej nie tracić- zaufanie…

Tylko np. mojej mamy, siostry, babci etc. to nie interesuje i nie będą nic ściągać z dp.pl bo nie będą zakładały konta, nie będą na forum tego czytać i nie klikną instalacji zaawansowanej i rozpowiedzą dalej, żeby z dp.pl nic nie instalować bo podmienia wyszukiwarkę i stronę startową i jeszcze jakieś delta coś instaluje… Ale ja tam się nie znam na PR.

Potrzebne sprostowanie - nie 6/47 tylko 8/47.

Z czystym sumieniem możesz zatem stwierdzić że nie stało się nic ?

Nam na forum tego tłumaczyć nie musisz bo większość osób czytających ten wątek wie co to heurystyka, lepiej wytłumaczcie się na stronie głównej gdzie zaglądają również Ci co się nie znają z tą tematyką. :slight_smile:

Panie Docencie, ja generalnie rozumiem idee, przesłanki tej sytuacji z wprowadzeniem asystenta, ale prosiłbym o ustosunkowanie się do jednego aspektu - co z tym, ze tego oprogramowania delta nie można w normalny sposób usunąć tylko trzeba to robić tak jak z usuwaniem spyware?

Docent, a Ty dalej ogólnikami… nawet nie chcesz się ustosunkować do konkretów, i jeszcze lekceważący stosunek do sprawy.

Kiedy cały świat mówi: Delta toolbar to syf to i tak szukasz teorii, że jednak nie.

Tu nie chodzi o to czy ten pasek to spyware czy adware czy jest szkodliwy, on jest przede wszystkim zbędny, a Ty nie umiesz tego argumentu obalić, nie chcesz, w ogóle to pokazujecie swoje podejście do sprawy.

Nie ma ani jednej zadowolonej osoby z tego, a tymczasem Wy twardo jeszcze chcecie asystenta ulepszać, nielogiczne dla mnie, no ale zarabiacie… i widać, że to ważniejsze niż opinie jakiś tam użytkowników.

Jeśli Dobreprogramy chcą być lepsze od innych to niech zrezygnują z pobieraczka! Jeśli nie to są tacy sami jak inne portale i będzie mi przykro bo wierzyłem że jest inaczej!

Ta, bo twoja babka czyta wykopy, kwejki, demoty i inne śmieciowe portale :stuck_out_tongue:

No masz rację, to nie jest spyware - ale jest to kawał chamskiego oprogramowania typu: “browser hijacker”. Jak już jesteśmy w żargonie IT, stosuje ona oste sztuczki dla “evil SEO” a do datkowo ma znamiona rootkitu (taki kod programistyczny nie powstaje przypadkowo): wcina się głęboko w Windowsa, zmienia wyniki wyszukiwania, symuluje inne wyszukowarki. Delta Search jest od dawna klasyfikowana jako ‘PUP’ i jak uważasz, że jest to nieszkodliwy kod, to zrób proszę screenshota, że w redakcji wszyskite maszyny z Windowsem ( łącznie z Twoimi zabawkami, czyli serwerami ) mają to zainstalowane :wink:

bachus , temat makensisa to dyskusja na całkiem inny czas i miejsce- bo nie ma to żadnego znaczenia czy trafiło na konkurenta czy na panią Krysię, a że przy okazji potencjalnie odniesie ktoś korzyści-sam tego nie stworzył, okazja czyni…ekhm trzeba korzystać z okazji. Bo życie to teatrzyk nikt się nie ogląda każdy patrzy jak zdobyć główną rolę najlepiej raz dwa trzy :wink:

Chyba nie rozumiesz. One będą odradzać dp.pl znajomym i ja będę im odradzał bo nie będę potem do mamy/babci jechał odinstalować im jakiś toolbar.

Tu raczej chodzi o to, że wejdzie taka osoba na portal “sparzy się” i pójdzie fama dalej pocztą pantoflową, że nie warto korzystać z portalu DP. A takie coś będzie już realną stratą dla portalu nie tylko z punktu finansowego, ale i zaufania.

PS. I jak ktoś już pisał tu czy na blogu smród już poszedł do sieci.

@Docent

Tu nie chodzi tylko o nas, ale o ogół użytkowników portalu dobreprogramy.pl, bez względu na to czy są to użytkownicy zarejestrowani czy też nie, bez względu na to czy są to informatycy siedzący w IT 20 lat, którzy nie zainstalują tego paska, ew. usuną go szybciej niż zdążą pierdnąć, czy jest to pani Krysia pracująca w Biedronce i chcąca pobrać przeglądarkę Mozilla Firefox, która nie ma zielonego pojęcia o tym, że coś takiego jak toolbar Delta istnieje. KAŻDY, podkreślę to KAŻDY użytkownik tego serwisu (a z tego co mi się wydaje chcecie ich mieć jak najwięcej) ma prawo do tego, aby być w sieci zarówno bezpiecznym, jak i ma prawo do tego, aby nie zalewała go tona syfu pokroju paska Delta, który instaluje się przy instalacji domyślnie. Wy tego nie ułatwiacie, Wasze posunięcie pokazuje to, że z premedytacją skazujecie przeciętnego użytkownika Waszego portalu na niebezpieczeństwo (nie wmówisz mi, że pasek Delta to ósmy cud świata i sama słodycz) i zaśmiecenie jego komputera niepotrzebnym i trudnym do usunięcia syfem, które nie daje kompletnie nic. Ten cały dodatek od AVG mogliście jeszcze jakoś wytłumaczyć, że bezpieczeństwo itd., ale to coś od Delty. No chyba nie… Nie wspomnę już o tym, że Wasza reputacja już została naruszona, jak ktoś już napisał - na renomę pracuje się latami, a stracić ją można w chwilę. A im dłużej zwlekacie, tym gorzej dla Was.

Zauważ, że spora część wypowiadających się na temat tej sytuacji, to stali userzy DP, którzy chcą dobrze. Nikt tu nie życzy Wam źle… To nie jest atak. To po prostu przemówienie do rozsądku.

pisałem o tym wczoraj, mnie dobija to że pierwszy pasek się jakoś bronił a drugi jest ewidentnie bezużyteczny. Sama zmiana uraziła (0 informacji o niej) moją osobę bardziej niż fakt że na to coś

pojęcie wysoce względne

Co do samego paska -> zbędny proces, pasożyt, ale nieszkodliwy (jak wszystkie toolbary …)

Co do wyszukiwarki -> to jest największe zło tego toolbara, pomijając fakt jedynej słusznej (którą znajdziecie pod ikonką planety pod moim nickiem :P) jest to zwykły mieszający w wynikach, co imo jest karygodne.

No i dla tego jest link bezpośredni.

Co do smrodu, konkurencja użyje wszelkich środków by dorównać dp, a że nie liczy się samo pobieranie, ale też newsy blogi i forum, więc raczej im się to nie uda :stuck_out_tongue:

@GuiiHz

Bez obrazy ale przeczytałeś tekst, który zacytowałeś?? Nie chodzi o użytkowników zaawansowanych, którzy korzystają z tych linków (bądź mają ustawione to w profilu) tylko o laików. Zobacz sobie, że jak wchodzisz na stronę programu do pobrania to masz tam DUŻY przycisk pobierz. Laik nie zwróci uwagi na mały napis “linki bezpośrednie”.

@drobok

Nie mów hop…