Agresja Rosji na Ukrainę

WOJNĘ nazywasz zamieszaniem? może w Twoim domu zrobimy takie zamieszanie.

Ja moge dać filmik jak rosjanin zabija ukraińca bo ten nie chce mu dać telefonu…
I inne okrucieństwa i to nie jest bojkot zresztą niech ktoś sobie wejdzie na reddita i poszuka tematu ukrain war
albo na naszego polskiego sadistica założy konto i wejdzie do działu HARD i zobaczy to ZAMIESZANIE…
To nie zamieszanie to zbrodnie…

Może nie jest jeszcze taka wojna jaką znasz z opowieści o Egipcie i innych nacjach, ale to że zamiast 500 czołgów walczy tylko 14 w danym momencie nie znaczy że nie giną ludzie…
A te ruskie ch** strzelają przez pół kraju z rakiet w domy i bloki cywilne nie tylko w jakieś wojskowe punkty strategiczne.

Nie wszystkie wojny wyglądają tak że rzucasz wszystko co masz huzia na juzia i rozwiązuje sie walka w 1 momencie jak w jakiś grach komputerowych.

Sporo wojen przebiega tak że sie potrafią latami ciągnąc rozumiesz latami a my mamy ledwo nawet nie tydzień pełny i to nie był takie wojny gdzie w dzień w dzień do siebie strzelali były przerwy większe i mniejsze i czasem walczył większe oddziały a czasem mniejsze.

@Bradlee Bradle
Jak byś znał chociaż historie własnego kraju, ale to trzeba było sie uczyć w szkole to byś wiedział jak np przebiegała wojna w Polsce też nie było to takie z dna na dzień wszystko wojna długo sie ciągła i pomimo przegranej w danym momencie Polski nie było oficjalnie na mapie przez kilkanaście lat a dzieci uczyły sie wrogiego języka jako ojczystego w szkołach dopiero po kilkunastu latach po próbach wielu postań udanych jak i nie udanych udało sie odbić kawałek naszej ziemi, którą mamy do dziś.

G*wniak sie za dużo filmów na oglądał i myśli że wojna to tylko 1 dzień walk kiedy leci 100 tys wojs w 1 momencie… w jednym miejscu.

Tak, czytam o tym właśnie. Ukraina wyłączyła roaming do Rosji, więc żołnierze sił okupacyjnych zaczęli zabierać telefony tubylcom, aby móc dzwonić do domów. Tak piszą o tym media.

Mnie natomiast ciekawi, i może forumowi analitycy geopolityki oraz sztuki wojennej wyjaśnią jak to możliwe, że wojska rosyjskie używają prywatnych/cywilnych komórek, które podłączają do ukraińskich BTS-ów?

IMHO, Putin liczył na strach okupowanego kraju, że przestraszą się mitu o „wielkiej rosji” i że Ukraińcy albo będę uciekać przed nimi w panice albo składać broń. Wystarczy pooglądać sobie filmiki z mordami rosyjskich żołnierzy którzy zostali wzięci do niewoli. Przecież oni wyglądają jak z łapanki. Chudzi, przestraszeni, o zerowej inteligencji w oczach. W normalnym kraju oni wszyscy w najlepszym razie dostali by kategorie „D” a nie byli wysyłani w bój jako agresorzy w celu okupacji kraju. To jest mięso armatnie które miało dzięki mitowi o rosyjskiej armii wystraszyć przeciwnika a nie z nim walczyć. No ale już rozkręca się plan „b”. Teraz są ściągane kolejne jednostki i z nimi już może nie pójść tak łatwo jak do tej pory.

już ci tłumacze w skrócie aby nie przeciągać.
Głupim bydłem sie najlepiej rządzi czasem inni dodają do tego skłóconym.

Jak wejdziesz na pewne strony gdzie są pokazane twarze rosyjskich zbrodniarzy przechwyconych przez ukraińskie wojsko i nie tylko zauważysz że są to zwykle młode g*wniaki.
Przed wysłaniem ich na front walki zabiera sie im wszelką komunikacje w tym telefony aby właśnie za pomocą BTS i innej technologi wróg ich nie mógl namierzyć i korzystać tylko z tej radio komunikacj w nagłych wypadkach na rozkaz generała kiedy będzie na to czas.

Nie wiem ile w tym prawdy ale na paru filmach w pierwszych dniach młodzi ruscy przesłuchiwani mówili że nawet nie wiedzieli że mają jechać zabijać cywili. Wyciekł podobno też jakieś nagrania z telefonu jak dzwonili do rodziny i mówili że chcą wracać bo robią lub są zmuszani do wykonywania innych rozkazó niż otrzymali na wstępie.

Chodzi o to że putin im wcisł kit że mają wyswobodzić ukrainna z rąk banderowców, a sie kazuje że to ukraina jest atakowana nie przez banderowcó a ich samych i zamiast strzelać do wojsk mają rozkazy aby strzelać do cywili.

Część wojsk rosyjskich po otrzymaniu tych informacji sie specjalnie Ukrainie poddaje bo nie chce mieć zbrondi putina na rękach.

Co mnie nie pokoi to że to nie są takie armie rosyjskie jakie znamy tylko małe oddziały z jakimiś świerzakami którzy pewnie nawet nie przeszli prawidłowo pełnego szkolenia tylko krótki byle jaki i na front wysłać. Co widać po śmiesznych akcjach w terenie jak rozwalają swój sprzęt na byle przeprawie.

A gdzie jest prawdziwa armia putina… Ja wiem że rosja ma słabą gospodarke ostatnimi latami dzięki putinowi ale co jak co on zawsze wkładał całą kase w militaria dzięki czemu był to jedyny sensowny wróg USA za swego czasu i jakoś nie chce mi sie wierzyć że nagle wojsko na przestrzeni kilkudziesięciu lat znikło.

Mam kilka tez na ten temat
1 putin zignorował ukraine i myślał że nikt im nie pomoże i pare mniejszych oddziałów atakujących z 3 stron załatwi sprawe zanim kto kolwiek zwróci uwage będzie już po wszystkim.
2 Nie chce wywalać całej armi i pokazywać swojego imperim wrogowi swojej całej artylerii bo wiadomo trzeba mieć też coś do obrony, a zdaje sobie sprawie że prawie wogóle nie ma sojuszników i w razie trzeciej wojny światowej będzie musiał sie bronić ze wszystkich sił a wojna na wielu frontach nie jest dobrą sprawą o czym przekonał sie hitler.

Choć ostatnio zdjęcia satelitarne pokazały że w strone ukrainy jadą 2-3 duże konwoje ciągnące sie na 27km po 3 wozy w rzędach w niektórych momentach.

Co do samego przebiegu wojny musimy wiedzieć że wojna to nie kino.
Mało kiedy wojny wyglądają jak w opowieściach Egipskich / mitologii gdzie w 1 dzień Cezar wysra całe
swoje 400 tys wojsko i sprawa załatwi sie w ciągu godziny.
Często wojny potrafią sie ciągnąc latami i nie są to wojny gdzie codziennie ktoś sie strzela na masową skale tylko wymiana kilku oddziałów i mniejsze lub większe starcia od czasu do czasu i ostrzał.

@stens1950 @Quassar

Zamieszania informacyjnego, to co się dzieje w mediach w takich sytuacjach i jak rozpowszechnia się na fałszywe wiadomości. Internet oglądam, zawsze preferuję zdjęcia wykonane przez miejscowych. Widzę co tam się dzieje i jak czasami wiadomości bardzo nie pasują do faktów.

Denerwują mnie sytuacje, w których w takich momentach wielu chce coś ugrać dla siebie i robi się bajzel informacyjny, potem gadanie na gadaniu i całość gdzieś się rozmydla, winnych nie ma. Jakieś tam fikcyjne sankcje i potem wszyscy ze wszystkimi dalej robią intesy. Tak jest w przypadku każdej agresji od iluś tam lat.

@Bradlee wojny są toczone regularnie, a czasem nawet nie przerwanie i na różnych płaszczyznach, choć tego nie widzimy lub sobie nie zdajmy sprawę.
Zwykle nie przerwaną jest to wojna gospodarcza. wykupywanie firm podkopywanie itd. Co widać dokładnie w Polsce jak coraz więcej firm przechodzi do zagranicznych sąsiadów.By potem potem kraj uniezależnić od siebie.

Co do wojny to jest to absolutnie pewnie że nie ma ona jedej strony medalu a czasem nawet z 6 stron medalu.i robi sie niezly burdel gdzie kilka różnych stron popędza innych by sami na tym mogli korzystać.

a)Na wojnie nie tylko korzystają przeciwne kraje ale też firmy/korporacje,
które pomimo przesiadywania w pewnych państwach mają gdzieś przynależność bo są porozwalane na połowę planety tylko na swój przychód w dane sytuacji.
b)Do tego chodzą też mafie doszły mnie informacje że gonnią sutenerzy pod polskimi granicami i szukają panienek wiadomo do czego
c)imigrancji oni dalej tam są pod płotami i teraz sobie swobodnie do polski wchodzą przez wojne ci imigranci z syri i nie tylko teraz sobie swobodnie do polski wchodzą i przekraczają granice. Choć pomoc miała być tylko dla ukrainy.

Bajzel informacyjny jest spory bo o to chodzi obu stroną dezinformacja dla wroga i tak obaj sie dezinformują i potem jest bajzel.
Normalna sprawa znamy to z polityki bardzo dobrze jak sie dwie durze partie obrzucają błotem siejąc ferment i zamieszanie.

No i właśnie w tym rzecz. Niby cywilizacja taka rozwinięta, tyle się mówi o emocjach, zdrowym życiu, poszanowaniu innych a w tle dalej te same metody.


Troche poczerniały te ukrainki i te dzieci tak szybko dorastają xD

To są nigeryjscy studenci, studiujący na uczelniach ukraińskich… Myśl, nie powielaj propagandy.

Sa też i oni ale nie zapominaj kto koczował i o co były te blokady przy granicy.
zresztą na necie są filmy jak wypychali ukraiskie kobiety z dziećmi z pociągu żeby sami zrobić sobie miejsce.

Za chwilę, jeśli nie przestaniesz powielać kacapskiej dezinformacji, usłyszysz ode mnie to, co rosyjski okręt wojenny od pograniczników z Wyspy Węży…

No wiem trzeba uważać na dezinformacje i rosyjską propagandę która trafiłą nawet na fora gier komputerowych na szczęście te trole nie umią dobrze po polsku pisać :smiley:

A imigranta z syri raczej idzie łatwo odróżnić od dziecka i Ukrainki tak że luzuj gacie ja też jestem za pomaganiem :love_you_gesture: :v:

Ogólnie rosja ma porobione już na samych sankcjach choć nie odczują tego aż tak mocno z dnia na dzień, to za rok albo pare lat to będzie dla nich masakra.

Wystarczy sobie zobaczyć Vlog Casha i BezPlanu byli pare mieśiecy temu na Kubie państwie na któe USA nałożyło swoje sankcje i trwają do dziś…

Stoisz kilka godzin albo dni w pizzeri i nie stoisz po pizze tylko po wode bo nawet wody nie w kranie pitnej. Jak u nasz za komuny jak szło sie z kartkami po jedzenie a i tak nie było jedzenia na stanie.

Odczują odczują już od dziś właśnie z dnia na dzień rosjanie stracili możliwość płatności kartami mastercard i visa. Teraz pieniądze z bankomatów będą wypłacać młotkami.
Rosja ma własny system kart płatniczych ale tajemnicą wielką jest ilu rosjan w ogóle takie karty posiada. :man_shrugging:

Mastercard i Visa blokują płatności w Rosji - Dziennik.pl

Pierwsze co odczuli to turyści na lotniskach :smiley:
I osoby biorące kredyty…

Samoloty robily spirale a nawet jeden pilot wyrysował na mapie napis relaks aby było to widać na mapie/planie lotu.
Poszukam, jak znajdę to wstawie było to gdzieś na ruskim forum.

Ok mam
https://pikabu.ru/story/samoletyi_risuyut_8847756

To było jeszcze przed agresją rosyjską. Tak próbowano rozluźnić napiętą sytuację. Teraz raczej już nikt w takie coś się nie będzie bawił gdy bomby spadają na domy cywilów bo nie ma powodów by poczuć się wyluzowanym. Teraz trzeba chwycić broń, noże, butelki z benzyną cokolwiek i zabijać wroga. To już nie zabawa. To walka na życie i śmierć gdzie ludzie muszą się wzajemnie zabijać.

Teraz to loty to ich najmniejsze zmartwienie przy reszcie sankcji i to nie mówię o takich sankcjach jak wywalenie z euro sportu i tak dalej tylko takich co udeżą konkretnie w ekonomie między innymi visa o których już wcześniej wspomniałeś.

Rosja była biedna już i pzred tymi sankcjami ludzie z ukrainy i srosji wyrywali sie do polski w poszukiwaniu lepszego życia.
Teraz to nawet gruzu na kartki nie bedą brać w rosji xD

-bump-
@januszek
Masz i następnij razem wytrzyj piane z pyska bo nawet ukrainec na ten temat sie żali

Tak jak napisałem choć jest to wojna rosyjsko ukraińska gdzie reszta świata opowiada sie powoli po jednej z dwóch stron to są też inni co chcą skorzystać z tej sytuacji aby ugrać swoje.

Myślisz, że GRU nie potrafi nagrać takiego filmiku? Przecież ja nie mówię, że nie ma takich filmików. Mówię, że one są a ich celem jest manipulowanie pożytecznych idiotów, którzy je oglądają, wierzą w to co tam widzę i podają dalej… Czyli chodzi o to co Ty, teraz, tutaj, robisz…

Gorsze jest to że jak ktoś mówi prawde to można kogoś łatwiej zbyć nazywajać ruskim trolem bo widze że na wileu forach now metoda sabotażowania prawdy trol mówi że to ty jesteś trollem.

Powtórzę jeszcze raz w tej wojnie jest więcej stron niż tylko 2 strony.
Inni też próbują na tym coś ugrać co nie mogli ugrać wcześniej.