Akasha.NET sp. z o.o. w Krasnymstawie

Dziękuję za ciekawe porównanie w poprzednim poście i tym wpisem kończę rozmowę w której niektórzy sugerują jakieś moje problemy umysłowe… Bawcie się (a może baw się) dobrze.

on go nie podał, forum “.TLD” zamienia na linki np. bungabalony.PL / megabalony.PL (dalej nikt ich nie wykupił by serwować coś na postawie reklamy w Rodzinka.pl).

Podpisując umowę potwierdziłeś równiez ze zapoznałeś się z Regulaminem świadczenia usługi.
Jeśli jej nie czytałeś to juz twój problem. Ja zadałem sobie ten trud i z ciekawości zajrzałem.
Otóz w paragrafie 3 tejze umowy widnieje jak byk stwierdzenie że:
Dostawca usług gwarantuje jakość parametrów przepustowości Usługi internetowej dla danych wysyłanych i odbieranych na poziomie 10 %.
Masz 40 Mbps? Masz. I to ci operator zagwarantował.
Swoja drogą zaoferować 400 Mbps a zagwarantować 40 to faktycznie cwaniactwo.
Różnie z tym u operatorów bywa ale z reguły gwarantują ok 2/3 przepustowości
Mój gwarantuje tzw plus czyli na ile podpisałem tyle mam. Mam na 300 to mam 300 i wiecej jak 310 nie wyciagnę. Oczywiście do najbliższego serwera.

Tylko nie pisz potem na innym forum, że nie polecasz forum dobreprogramy, bo tam niektórzy obrażają, oraz dodatkowo twierdzą, że nie ma się racji.
To jest internet - wybieraj te informacje, które są dla Ciebie ważne. Pozostałe ignoruj, jak np. ataki personalne. Jak jednak jest to zbyt obraźliwe, zawsze możesz zgłosić do moderatora i wykona odpowiedne akcje, łącznie z ostrzeżeniem takiej osoby, lub usunięciem z forum (jak będzie się należało).

Nikt tego nie sugeruje. Wiesz, po prostu karty 1GB lan są standardem od wielu lat. Być może twój sprzęt jest leciwy, ale nie to jest powodem tego, że ludzie po tobie jadą, a sposób w jaki wypowiadasz się publicznie o bogu ducha winnej firmie.
Reasumując: To ty nie zadałeś sobie trudu aby przeczytać umowę, to ty nie sprawdziłeś czy twój sprzęt ma takie możliwości, to ty masz postawę roszczeniową i zamiast wszystko wyjaśnić i dopytać na forum w rodzaju “-słuchajcie, jest tak i tak, działa mi tak, co jest grane i czego to jest wina” wyskoczyłeś z jakimiś opisami jaka to firma ta i tamta jest podła. To nie jest ok. stary, może technik nie był jakiś mega uprzejmy, ale to tylko ludzie i czasami też mają zły dzień. Ja czasami tłumaczę ludziom jak debilom, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy wszystko musi wiedzieć. Ja przecież o wycinaniu wyrostka też niewiele wiem. Ale wszedłeś na forum, gdzie 90% ludzi, żyje komputerami, więc to tak, jakbyś zrobił awanturę w sklepie, i powiedział, że to bydlaki są i ostrzegasz klientów przed tym podłym sklepem, bo nie możesz płacić złotem, tylko jakimiś papierkami.

3 polubienia

@anon44497448 brak czytania umów to jeszcze kolejny temat na dyskusję

1 polubienie

Kupienie karty sieciowej obsługującej maksymalną prędkość internetu, który podłączyli ci do domu nie jest jedynym rozwiązaniem, a usługodawca nie jest zobowiązany do przeprowadzania darmowych kursów komputerowych. Router, który dostałeś może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i te 400mbps możesz osiągnąć na kilku dużo wolniejszych kartach sieciowych np. jednocześnie podłączony do sieci telewizor, 2 komputery, 3 komórki, tablet etc.

To z mojego komputera, nie jestem pewien czy o to chodzi
karta

Masz kartę 1Gb zrób sobie test np. tutaj

Robiłem wielokrotnie i powiedziałem to od razu na wstępie rozmowy z technikiem, średnio przez kilka dni pobieranie na poziomie 60Mb…

Mało tego, zrobiłem test na kilku kompach, w tym na kilka dni temu kupionym laptopie…

Czy posiadasz inne urządzenie? Np. telefon itp? sprawdź na nim, bo twój komputer teoretycznie powinien bez trudu osiągnąć kilkaset Mb.

A jaki router jest podłączony do tego Internetu?

Router dostałem kiedyś od tej firmy, więc chyba powinni wiedzieć co mi dali, nie jestem sprzętowcem ale spisałem z tabliczki: Huawei EchoLive HG 8245

Czy po aktywacji usługi resetowałeś sprzęt? Wyłączałeś modem z prądu? Powinien bez problemu wyciągać deklarowane transfery.

Tego chyba nie robiłem, ale co to za fachowiec z tej firmy, który nie udziela takich prostych porad? Nie chodzi o kurs komputerowy jak ktoś napisał ale poradę, która jako wieloletniemu klientowi tej firm należy się jak psu buda. Zaraz zrobię reset

Coś takiego to rzecz nagminna, niestety, potem zaś zdziwienie.

Tego nie wiem, być może nie pomyślał o tym, może ja się mylę i to niema znaczenia. W każdym razie to mi przychodzi do głowy jako jedno z rozwiązań problemu, więc niema co się denerwować, przecież chodzi o to, żeby działało, a nie żeby tracić czas na pomstowanie. :wink:

1 polubienie

Może i pomogło, bo mam teraz średnio 170 Mb. Nie chodzi o pomstowanie, tylko sorki, ale jak mi ktoś pluje w twarz, to nigdy nie powiem że to deszcz pada

Nikt tego nie wymaga. Poza tym pan technik poinformował cię błędnie, przez WIFI bez problemu można osiągnąć o wiele wyższy transfer, myślę, że bez problemu możesz poprosić o wymianę routera na taki, który obsługuje 5GHz, nie wiem co jest w umowie, ale większość firm jeśli zwiększa parametry łącza, to zapewnia odpowiedni sprzęt, aczkolwiek nie jest to obligatoryjne.

Nareszcie klika słów wsparcia. Dziękuję! Widzę tutaj mocną solidarność zawodową. Gość potraktował mnie z buta, ale wina moja. Dwa razy z nim rozmawiałem, po pierwszej rozmowie prosiłem o przemyślenie tematu, niestety było to samo.