Akcja blogowa Huawei'a

Zgodnie z wpisem Kristova, akcja testerska marki Huawei zakończyła się w pierwszym tygodniu czerwca.
Łącznie powstało 21 wpisów ale nie doczekaliśmy się podsumowania, które zazwyczaj gościło na portalu. Kristov_pl* coś wiadomo w tej sprawie?

PS: @takijeden.ninja, @grajekk, @AntyHaker, @Mk13, @xomo_pl, @Szuri21, @Lilu21, @Dimatheus, @djfoxer i @Jaro070 … jak tam wasze odznaki ?

    • tym razem bez oznaczania, bo we wpisie na forum można oznaczyć maks 10 osób :wink:

Hej, już pisałem do Dimatheusa, odznaki się procesują (Huawei musie je zaakceptować), jeśli chodzi o podsumowanie, to czego oczekujesz?? Nie było nagród, nie wybieraliśmy najlepszych wpisów, a odznaki pojawią się u wszystkich, którzy opublikowali choćby jeden wpis. AAAA i akcja nie zakończyła się z początkiem czerwca. Daliśmy szansę tym, którzy się nie wyrobili w tym czasie ze wszystkimi swoimi wpisami

1 polubienie

Hej,

No na razie cisza. Pytałem Kristova pod wpisem blogowym, pisał, że odznaki się robią. Zakładam zatem, że będą zarąbiste i wyciosane w kosmos. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ja wiem tyle co @Dimatheus, więc na razie czekam na dalsze informacje od @Kristov_pl :smiley:

No to odznaki faktycznie muszą być jakieś wyczepiste :smiley:

1 polubienie

Ciekawe jak nie będzie im odpowiadać spójność z innymi na portalu i chcą jakiś niezgodnych z obecnym wyglądem odznak.

@lordjahu Mam nadzieję, że te odznaki się nie zmaterializują, bo jak napisałem we wpisie, uważam je za kuriozalne.

@Kristov_pl Nikt Ci tego nie napisał, więc ja Ci napiszę jak kwestia zakończenia akcji z Huawei powinna wyglądać. Redakcyjny tekst zamykający całą akcję powinien się oczywiście pojawić, a w nim ciut lania wody i na końcu podziękowania dla blogerów. Dobrze widzisz: podziękowania dla blogerów. Za co? Za to, że się ludziom chciało poświęcić swój czas na testowanie i opisanie tego na Waszych łamach.
To, że tego tekstu nie ma, wcale mnie nie dziwi. Nie ma go po prostu kto napisać, chociaż jest to jakieś 15 minut roboty. Jeśli natomiast nie widzicie sensu w takim tekście, no to od strony relacji ludzkich jest źle i tyle.

Kwestia odznaki i jej “procesowania”: gdyby ten temat był przygotowany to odznaki wylądowałyby na profilach prawie z automatu. No, ale najwyraźniej sprawa nie została uzgodniona wtedy kiedy być powinna i teraz się to niby jakoś dociera. Mnie nawet ucieszyłoby gdyby Huawei jej nie zaakceptował, bo wtedy dopiero byłoby wesoło. Stanęlibyście przed wyborem nie dać już kompletnie nic albo na szybko rysować coś zastępczego.

1 polubienie

@takijeden.ninja akurat odznaki na DP to wielkie nieporozumienie - za mało ich i w bardzo minimalistyczny sposób mają jakiekolwiek znaczenie. Już lepiej rozwiązało ten problem ppe.pl gdzie zresztą piszę :slight_smile:

@Kristov_pl nooo, podsumowanie - ile kto napisał, czy marka współpracująca jest zadowolona z rezultatów, wspomnienie o blogerach - ich nagrodzie a’la odznaka eksperta - że można się do nich zwracać w razie wątpliwości … chyba o to chodziło, a nie o kilka dodatkowych pikseli w profilówce?

1 polubienie

Proszę Pana! Minusy? Reputacja? Na DP? Żeby się dzieci w komentarzach popłakały i traumy nabawiły? :joy:

BTW. Okropnie to wygląda, kiedy redakcja zarabia rękami blogerów i nie czuje nawet potrzeby powiedzieć dziękuję…

2 polubienia

Pewien cytat z portalu.

W nawiasie to już mój dopisek…

Czekam tylko na odpowiedź oburzonej redakcji. “czemu znowu robicie burze? dostaliście za darmo sprzęt do testowania to się cieszcie i odczepcie!” A przelew od sponsora na konto redakcji się zgadza.

Ja bym coś jeszcze napisał, ale moje zdanie w sumie znacie. Niemniej sądziłem, że przynajmniej te odznaki są już gotowe i zaraz po wlepieniu wpisu odznaka się pojawi. Teraz zostało tylko czekać™. Miesiąc jakoś był na machnięcie tej odznaki, a nawet dwa, licząc blog zapowiadający tę “frajdę”.

Ja dla przykładu założyłem ten temacik bo widzę pewną niespójność względem recenzenci-redakcja. Kiedyś testy wyglądały w sposób nieco bardziej zachęcający - publikacje na głównej, wspominki na portalach społecznościowych. Tylko nie łapcie za słówko “kiedyś”, plis.

Dodatkowo widać w większości portali technologicznych, istny wysyp wpisów o Huawei - zalety aparatów… i tylko o P30 Pro.

Wszyscy zdają sobie sprawę, dlaczego nagle wszędzie jest wysyp wpisów o hujajej. Tym bardziej że jest to akcja marketingowa, przynajmniej podziękowanie za włożoną przez blogerów pracę by się przydało, tylko pewnie nie wiedzą jak to ugryź żeby za dużo nie powiedzieć :smiley: Widzisz jak ich na krótkiej smyczy trzymają, nawet głupiej odznaki nie mogą sami zaprojektować na swoim portalu :wink:

Ogólnie Huawei chyba orze jak może by o ich telefonach było głośno. Strasznie nachalna kampania reklamowa.

@januszek Czekamy na twoją opinię :sunglasses:

No cuż, to było do przewidzenia:

  1. embargo Trumpa = zmniejszona sprzedaż.
  2. trzeba podnieść się z kolan = wzmożona akcja promocyjna i kasa na nią
  3. masa artykułów że Huawei to potęga = generowanie odsłon + zachwalanie marki
  4. wyświetlenia i gadanie = kasa

A teraz Trump oddał Huawei władanie w nogach, więc wspaniałomyślny marketing nie poszedł na marne i mogą się pochwalić liczbami, a te nie kłamią.

Ja tego nie pojmuję, może ze mną jest coś nie tak, chcę wiedzieć: kto uważa, że zdjęcia P30 pro są lepszej jakości do dobrego kompakta? Widzę zdjęcia na monitorze z przeróżnych telefonów za kilka tysiaków i widzę z mojego kompakta 285hs czy ixusa 105. Uważam te porównania jako bardzo krzywdzące tych lepszych.

Tu chodzi o porównanie stricte dot. fotografii mobilnej. Jednak to że Huawei P30 Pro, S10+ czy OnePlus 7 Pro posiadają dobre aparaty, to akurat jakoś tak wyszło że ten pierwszy może się pochwalić najlepszym odwzorowaniem barw, jakością oraz ostrością … ale tylko w przypadku głównego obiektywu.

Chyba nikt nie był na tyle głupi by porównywać jakość telefonu do lustrzanki?

Ja nie piszę o lustrzankach zaś porównań do kompaktów widziałem. Tak czy inaczej zdjęcia z ww. telefonu są mówiąc “po krótku” dalekie od jakości taniego kompaktu. Dlatego o tym piszę bo mnie krew zalewa jak czytam, że ten telefon robi super, hiper i coś tam jeszcze zdjęcia.

Zależy od modelu i spedyfikacji. Ja się kiedyś przesiadłem z cyfrówki Canona na dobrego smartfona i widać różnicę jakościową. Wszystko zależy od specyfikacji :slight_smile: